Meditace se svíčkou na probuzení vnitřního zraku

28. února 2011 v 22:56 |  Články
Toto je jogínská technika zaměřená především na to, abyste se otevřeli záření "Světla v hlavě". Mezitím ji můžete použít jako přípravné cvičení na rozvinutí vidění aurických polí.
Bez namáhání svých očních svalů aktivujete epifýzu a své třetí oko.

1. Položte zapálenou svíčku asi jeden metr před sebe. Musíte být v pokoji, kde je co největší tma.

2. Uvolněte se a pohodlně seďte buď v pozici lotosového květu na podlaze, nebo na židli.

3. Jako u každé hluboké meditace se začněte odpoutávat od okrajových smyslů zraku, sluchu, hmatu, čichu a fyzického vědomí. Svou pozornost nasměrujte do středu své hlavy, kde se nachází epifýza. Vaše hlubší parapsychologické vnímací schopnosti a bod spirituálního uvědomění jsou soustředěny v oblasti mezi středem vašeho čela a epifýzou.

4. S otevřenýma očima a lehce "upřeným" pohledem se dívejte přímo na plamen svíčky. Nechte na ni své oči zaostřené a mrkejte pouze, když musíte.

5. Když už potřebujete zavřít oči, obraťte je vzhůru k pozici čelní čakry. Uvidíte obraz svíčky na své "vnitřní obrazovce" a pravděpodobně mnoho barev.

6. Velmi intenzivně si představujte plamen a přitáhněte ho zpět, pokud začne slábnout. Pokuste se udržet jeho obraz co nejdéle, pak zhluboka dýchejte, otevřete oči a vraťte se ke každodenní realitě.Z knihy Čakry od A do Z - podrobný návod k optimální práci s čakrami, Patricia Mercierová.


Touto metodou se nejen aktivuje šestá čakra, ale také se snáze seznámíte s tím, jak vlastně funguje. A pak se naučíte lehce přepnout normální vidění na vidění třetím okem. Zkoušejte a hrajte si. Až uvidíte plamen a svíčku se zavřenýma očima, tak vyzkoušejte stejným způsobem - přes epifýzu - vidět to samé s očima otevřenýma. Patří to vlastně ke schopnostem těla, takže každý to umí. Jen je potřeba si na to přijít.
Stejně tak můžete vidět v klidu nebo během meditace, kdy se zesílí energie, různé krásné barvy nebo obrazy vnitřním zrakem. Určitě to znáte.
Potom se stejným způsobem pokuste vidět auru člověka za denního světla (které neoslňuje zepředu, ale spíš svítí za zády nebo ze strany) na bílém pozadí. Uvidíte barvy lehké jako duha nebo mlhovina nebo také něco jako kouř. Stačí dívat se se záměrem vidět auru, nezaostřovat, ale jen tak koukat jakoby za objekt. Netlačte na to, nespěchejte, jen si věřte a bavte se :)

Monika M.
 


Komentáře

1 Terry | 6. května 2014 v 18:10 | Reagovat

Ahoj, když zavřu oči, tak vidím jakoby v dálce malou dírku a v ní rozostřený plamen svíčky, kolem je černo, je to tak správně? A za jak dlouho můžu očekávat větší pokrok? Děkuji za odpověď ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama