Leden 2012

Paralelní světy - video

30. ledna 2012 v 22:01 Videa, filmy, knihy

Paralelní světy

velmi inspirující britský dokument

Svět, ve kterém žijeme, není jediný. Náš svět je pouze vesmírnou bublinou, plijící v oceánu ostatních světů... Poslední poznatky vědy dokazují, že asi existují skryté světy mimo oblast lidského chápání. Mystikové to tvrdí už tisíce let... A nečekané objevy při určování přesných poloh atomových částic to napovídají. Ano, skutečnost je možná podivnější, než se fyzika domnívala.

Oceán plastů - video

28. ledna 2012 v 19:39 Videa, filmy, knihy

Oceán plastů


Podívejte se na to - je na čase něco udělat...

12 Bran na cestě k osobnímu růstu

24. ledna 2012 v 15:46 Cesty k Pravdě

z knihy Dana Millmana, autora Cesty pokojného bojovníka


Děkuji Janičce za zaslání tohoto seznamu 12. Bran.
Konkrétní návod jak na to, se dočtete v knize.
A zde se podívejte jak zdánlivě jednoduché to je,
ale zároveň obsahující hlubokou pravdu.
Stačí tak skutečně žít.

Láska, nenávist a zamilovanost

23. ledna 2012 v 22:09 Články

Vesmír v jednotném vnímání je neutrální a zprostředkovává pouze odezvy emocí, které vytváříme na základě potřeb a tužeb. Všechny touhy vycházejí z potřeby poznat veškeré projevy života a bytí.

Vesmír nebo-li láska, bůh, energie atd. nereaguje na různé formy, ale na pocity, které v nás tyto rozdílné formy vyvolávají.

Neodpovídá na pravdu nebo lež, nereaguje na vraha nebo lidumila, dobro nebo zlo, ale na pocit, který v nás tyto rozumem pojmenované rozdílnosti jedné a té samé stvořené energie, vyvolávají.

Jsme-li spokojeni, zprostředkovává tak spokojenost, máme-li nadhled, můžeme ho i vnímat kolem sebe, vnímáme-li jednoduchost života, on se jednoduchým tak stává, chceme-li na sobě pracovat a čistit se, přináší nám o to víc práce k čistění a tak komplikovanost žití.Pokojný bojovník - film

23. ledna 2012 v 15:24 Videa, filmy, knihy

Pokojný bojovník

Film podle knihy Cesta pokojného bojovníka - Dana Millmana.

Nejdřív jsou hory horami a řeky řekami.
Pak hory přestanou být horami a řeky řekami.
Nakonec jsou hory opět horami a řeky řekami.

Pravdivý příběh, který autor sám zažil. Ukazuje vnitřní cestu, kterou prošel, než našel sám sebe.

Kde jsi? Tady.
A kdy to je? Teď.
Kdo jsi? Tahle chvile.

Můj život je peklo!

22. ledna 2012 v 21:25 Články


A peklo to bude dokud:

1) Nepřevezmeš zodpovědnost za vlastní život (základním tvůrčím kamenem je tvoje vlastní myšlenka)

2) Budeš hledat příčiny vlastní nespokojenosti všude kolem sebe a ne v sobě (problém vzniká uvnitř nás a ne vně kolem)

3) Nezačneš mít ráda sama sebe (bez lásky k sobě nelze skutečně milovat někoho jiného)


Hudba z nitra Země

22. ledna 2012 v 17:39 Videa, filmy, knihy

Hudba zní z vnitřní Země z tajné jeskyně v Tibetu. Nahrávku učinil ruský výzkumný tým. Tato mystická nebeská hudba začala znít až teprve nedávno z místa, kam od nepaměti chodí tibetští mniši meditovat, nikdy však k ničemu podobnému nedošlo,až v posledních měsících. Někteří se domnívají, že to je oslava propojení duše Země a galaktické armády světla rozeznívající vnitřní duši království Agartha. Tato hudba by měla mít schopnost léčit a modulovat destruktivní energie směrem do Světla.

Hudba z nitra Země


Miluj svůj život - film

21. ledna 2012 v 23:38 Videa, filmy, knihy

Film Louise Hay - You can heal your life - Milluj svůj život

Film

Titulky

Tento film jasně ukazuje, že člověk jakožto nedílná součást tvořivého Vesmíru, je neméně silným tvůrcem.
Energie životní síly ze Zdroje Vesmíru námi proudí a spirála oživuje vše, co prochází sítem našeho myšlení.
Je-li tím kdo roztáčí kolo naší životní cesty ego, pak výtvor je směrovaný a omezovaný obavami, negativním smýšlením, vzorci a programy.
Ve chvíli, kdy se člověk osvobozuje z tohoto "naprogramování" a přechází k lásce a důvěře, přesouvá se jeho centrum myšlení - tvoření do srdce. Stává se přímým kanálem láskyplné a inteligentní energie Zdroje.

Jsou to zákony tvoření, které jsou vedeny tam, kam ukazuje naše směrovka.
Sledujte symbolickou cestu života ženy, která se prolíná celým filmem.
Dostává vždy v pravý čas další indicie k nalezení Pravdy.Chálil Džibrán - O lásce - video

21. ledna 2012 v 17:50 Videa, filmy, knihy

Chálil Džibrán - O lásce

video
Úryvek z jeho krásné knihy Prorok.

Proměna - The Shift - film

20. ledna 2012 v 1:45 Videa, filmy, knihy

Film Proměna

Krásný film o přepojení z ega ke Zdroji.


Naše zapletení s osudem

19. ledna 2012 v 15:42 Články

Každý z nás někdy zažil nepříjemné chvíle, někdy nejen chvíle, ale celá období, někdo dokonce celý život. A to nepříjemné taky mohlo znamenat děsivé, bolestivé, šílené, drtivé a nepřežitelné. Určitě si každý z vás dosadí mnoho dalších slov, jaké to bylo. To samé vidíme i u našich známých a blízkých.
Čím to je, že je osud a život někdy tak těžký a nepřívětivý. Jak si to děláme?
Pominu nyní problematiku minulých životů, i když ta rozhodně hraje svoji roli.
Vzpomínáte si, že v Bibli je psáno, že naše špatné i dobré činy ovlivní naše potomky a to až 4 generace? V tomhle má Bible velkou pravdu, až na malou nepřesnost. Může to být mnohem a mnohem více generací.
Platí to tedy i pozpátku. I my sami jsme ovlivňováni tím, co se stalo našim předkům, jak oni žili, přemýšleli a jak je ovlivnil jejich osud.Slavní vegetariáni a jejich citáty a výroky

11. ledna 2012 v 19:36 Výživa

Mnozí slavní lidé byli vegetariány, mnozí v současné době jsou. Připomeňme si alespoň některé:

Plútarchos, Pythagoras, Sokrates, Platon, Hippokrates, Herakleitos, Seneca, Diogenes, Ovidius, Vergilius, Origenes, Chryzostom, Michelangelo, Klemens, Newton, Leonardo da Vinci, Spinoza, Rousseau, Goethe, Schiller, Schopenhauer, Lincoln, Nietzsche, Voltaire, Ibsen, Thákur, Gándhí, Zamenhof, Gorkij, Lester Smith, Pascal, Byron, Shelley, Franklin, L.N. Tolstoj, London, Wagner, Roland, R.W. Emerson, H.G. Wells, Franz Kafka, G.B. Shaw, Albert Schweitzer, Brigitte Bardotová, Paul McCartney, Ivan Lendl, Jan Burian, Jan Tříska, a jistě mnozí další, o kterých nevíme.Film Klára a František

10. ledna 2012 v 23:30 Videa, filmy, knihy

Klára a František film

1. díl

2. díl


Velice vydařené filmové ztvárnění života Františka z Assisi a Kláry.Modlitba za lásku - z knihy Čtyři dohody

10. ledna 2012 v 19:40 Články

Podělíme se společně o krásný sen - sen, který si zamilujete tak, že jej budete chtít mít navždy. V tomto snu jsme uprostřed krásného, teplého a slunečného dne. Slyšíme ptáky, vítr a říčku. Jdeme k říčce. Na břehu sedí v meditaci starý muž a my vidíme, že z jeho hlavy vyzařuje krásné pestrobarevné světlo. Snažíme se ho nerušit, ale on vytuší naši přítomnost a otevře oči. Jsou plné lásky a má široký úsměv. Zeptáme se ho, jak je možné, že je schopen vyzařovat takové krásné světlo. Požádáme ho, zda by nás to nenaučil. Odpoví nám, že před mnoha a mnoha lety položil stejnou otázku svému učiteli.

Starý muž začne vyprávět svůj příběh: "Můj učitel si otevřel hruď, vyňal srdce a z něho vycházel krásný plamen. Pak otevřel moji hruď, otevřel mé srdce a vložil do něho malý plamínek. Vložil mi srdce zpět do hrudi a jakmile bylo opět uvnitř, pocítil jsem nesmírnou lásku, protože plamínek, který mi vložil do srdce, byla jeho vlastní láska.Teslovo auto poháněné éterem

10. ledna 2012 v 18:57 Články

Teslovo auto poháněné éterem
(rozuměj volnou energií) - Důležité

Dovoluji si položit zásadní dotaz. Není éter, prána, orgon, qi (čchi) a láska jedno a to samé? Nemluvíme všichni jinými výrazy o jedné všeobklopující energii? Dokázal Nikola Tesla technologicky (řekněme strojně) to, co dokážou breathariáni fyzicky (řekněme tělesně)? Čerpat volnou energii? Taková úvaha tak dokonale zapadá, že by to mohla být pravda! LF.

V létě roku 1931 dr. Nikola Tesla testoval v silničním provozu luxusní sedan Pierce-Arrow opatřený střídavým elektrickým motorem s 1800 otáčkami za minutu a přijímačem vyladěným pro čerpání energie z éteru.
Město Buffalo, ležící na severu státu New York, USA, bylo tichým svědkem neobyčejné události, k níž došlo v jednom týdnu na sklonku léta 1931. Ekonomická krize do určité míry utlumila obchod a výrobu, ale město přesto šumělo čilým ruchem. Mezi tisíci vozidel, spěchajících po ulicích města, se jedno luxusní auto zastavilo na křižovatce před semaforem u obrubníku. Jeden chodec si všiml, že to byl nový sedan Pierce-Arrow s elegantními předními světlomety, které osvětlovaly přední nárazníky v jedinečném stylu Pierce-Arrow. Na tomto elegantním voze bylo zvláštní také to, že v tomto chladném dnu nebyly u výfuku patrné žádné výpary. Kolemjdoucí přistoupil k řidiči a do otevřeného okénka komentoval nedostatek kouře z výfuku. Řidič vzal na vědomí mužovu poklonu a poznamenal, že to je proto, že auto nemá "žádný motor".


Probuzení

9. ledna 2012 v 0:18 Světlo je LáskaProbuď se milá bytosti ze spánku..
Spíš a zdá se ti sen, že jsi tělo. To tělo má svou podobu i jméno a prožívá si svůj příběh. Je to takový živý sen. Občas krásný, jindy zlý. Ale je tvůj a i když mnoha věcem nerozumíš ani se neptáš a dál bloudíš.
Většinou se jen snažíš toto tělo udržet při životě. Dáváš mu jíst a pít, oblečení, střechu nad hlavou. A často jen proto chodíš do práce, která tě ani nebaví.
Zajišťuješ si zážitky, zábavu....ale zamyslela ses někdy nad hlubším významem toho všeho?

Probuď se milá bytosti ze spánku..
Zdá se ti sen, že vně tebe jsou ostatní těla, věci, situace, příroda, vesmír..
Iluze hmoty a prostoru je tak hmatatelná a zmámila tě natolik, že jsi ji uvěřila a uznala ji za jedinou pravdu.
Něco z toho, co pozoruješ se ti líbí, něco vůbec ne. A tak se směješ nebo zlobíš.
Odmítáš temnou stránku duality a urputně se snažíš, snít jen krásný sen.
Mít hezké a zdravé tělo, prožívat štěstí, radost, lásku, hojnost atd..atd. Nikdy nekončící neuspokojitelné chtění ega tě tlačí dál a nedovolí ti ani na chvíli pustit se tohoto boje. Výsledek tě většinou uspokojí jen na chvíli, nalézáš a zase ztrácíš...
Copak sis toho nevšimla?

Probuď se milá bytosti ze spánku..
Uvěřila jsi i času a tvůj život se odvíjí podle tikání hodin.
Něco bylo a cosi bude. A kde je Teď? Jen to vyslovíš už je minulostí.
Poslechla sis někdy své myšlenky jak běhají jedna přes druhou? Vzájemně se mísí, přeskakují z minulých dějů rovnou do budoucích, a to jen proto, aby tě zaměstnaly a nedovolily ti Žít Teď.
Proto žiješ jen jako ve snu, vnímáš život napůl, zamyšlená a unavená.

Probuď se milá bytosti ze spánku..
Ve tvém snu jsi velice osamělá, uvěřila jsi dalšímu klamu - oddělenosti.
A tak se díváš na ty druhé jako na cizí a sobecky myslíš na štěstí pro sebe. Toto je tvoje a toto jejich. Vytvořila sis hranice svého území. Tohoto území se nikdo nesmí dotknout ani slovem, nic si z něj přivlastnit ani slovo..
A z toho pramení tvoje samota. Pochopila jsi to?

Aby ses mohla probudit, tak musí umřít ten, kdo toto sní.
Ale neboj se probouzí tě ta samá síla, která tě uspala.
A tato síla Lásky bude pak tebou Žít.
Ale na tobě je otevřít oči, vstát a jít novým životem.
Podstata tajemného kosmu

6. ledna 2012 v 22:00 Články

V kosmu jsou pevné, hmotné částice tvořeny tím, že se aktivitou jednotlivých a kolektivních vědomí vytváří z kosmické harmonické energie mentální obrazy specifických frekvenci - vibraci o určité vlnové délce - kmitočtu, přičemž při snížení kmitočtu jejich vnitřních frekvencí dochází k tomu, že tyto bytostmi stvořené frekvenční "obrazy" mentálních představ následně "krystalizují" do našimi smysly vnímatelných a z toho důvodu i námi prožívaných, zdánlivě pevných částic (se svými krystalickými mřížkami a DNA), podobně jako když se z neviditelné páry (při snižování její teploty) objeví nejdříve pára a potom voda, která nakonec krystalizuje do pevných částic ve formě ledu. Kosmická energie je produkována aktivitami kosmické vše-vědomí, vytvářející svými aktivitami okem viditelné i neviditelné živé světlo (se svými elektro-magnetickými frekvencemi a silovými poli), jenž tvořící nosnou frekvenční - energetickou síť, ve které vše v existenci existuje "plave". To tedy znamená, že veškerá tzv. hmota není ve své podstatě nic jiného než zhmotněná fantazie našich jednotlivých a kolektivních představ, tvořící (specifikou a výší svých vnitřních frekvencí jenž obsahuje), jednotlivé dimenze a časoprostory, které se po ukončení svého vývojového cyklu zase vrací zpět do jednoty kosmického vše-vědomí se kterým opět splynou. (Ti co viděli film s názvem "Koule" zřejmě tuší o čem je řeč).


2012 - rok pochopení - Alita Zaurak

6. ledna 2012 v 21:47 Články

Žáci stanou se učiteli a učitelé žáky
Osvobození se od strachu z nedostatku nás přivede ke skutečnému bohatství
Skrze přijetí samoty a překonání závislosti nalezneme pravou lásku...

2012 je rokem Merkura, rokem pochopení a prozření, završení cyklu, propojení všeho, čemu jsme se dosud naučili, v jediný celek a osvobození se od opakujících se situací...

Mystické číslo dvanáct je jako jediný celek. Dvanáct znamení Zvěrokruhu jako zkušenost, kterou jsme dlouhou dobu procházeli. Dvanáct domů horoskopu - témata, která jsme zkoumali a skutečnosti a situace, nad kterými jsme meditovali...
Rok 11 nám přinesl nezbytnost volby a tento proces probíhal doslova do posledních okamžiků. Volby mezi starým a novým způsobem myšlení, jednání a pociťování, mezi rolí oběti nebo bojovníka... Podle toho, nakolik jednoznačně jsme se rozhodli pro posun dále, bude v roce 12 pokračovat i proces našeho studia, proces proměny a zasvěcování nás, lidí, tedy žáků v čase, adeptů božství. Na volbách a rozhodnutích učiněných v roce 11 v mnohém záleží, jaké budou lekce, kterými budeme procházet v roce 12...Neznámá milenecká láska

6. ledna 2012 v 0:11 Láska a vztahy
Předmluva
Tato kniha vysvětluje podstatu milenecké lásky. Šťastný bude ten, kdo odhalí podstatu toho, co je zde napsáno. Kdo přijme myšlenky, které jsou zde uvedeny, a začne praktikovat zde doporučené postupy, bude jednou s vděčností žehnat osudu, že se tyto myšlenky k němu dostaly během jeho života, protože bude vědět, že milenecká láska je největším tajemstvím veškerého života.
Bude vědět, že milenecká láska je prostředek, který ho přivedl k neskonalému štěstí; k životu, který je každým okamžikem prožíván ve vědomí blažené lásky; k životu, který mu přinese zdraví, krásu, mládí, přátele a vše, co si člověk může přát.


Je ten muž pro mě skutečně tím pravým?

4. ledna 2012 v 14:05 Láska a vztahy

Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně běžná hra vášní je na programu tehdy, když se muž, který nikdy opravdu nedospěl, zamiluje do ženy, která si myslí, že z něj možná dokáže udělat dospělého člověka.

Žena, která se pokouší vykonat mužovu emocionální práci za něj, se rozhodla hrát roli jeho matky. Myšlenka, že udělá ve vztahu všechnu partnerovu duševní práci, může být pro ženu velmi lákavá, dokud ovšem nezjistí, že to za prvé nejde, a za druhé, i kdyby to šlo, pokud by byla sama dospělá, rozhodně by to dělat nechtěla. Hýčkáním muže samozřejmě potlačujeme jeho mužství a posilujeme jeho dysfunkci. Neschopnost dospělého muže odpovídat za vlastní myšlenky, pocity a činy je totiž projevem neurózy a žena, která se snaží vyvážit jeho nedostatky tím, že mu bude ještě více pomáhat, se chová stejně neuroticky jako on.


Osho - O vztazích

4. ledna 2012 v 14:00 Láska a vztahy

Dva lidé, oddělení od sebe a nešťastní, vytvoří pro oba víc neštěstí, pokud půjdou společně. To je dáno matematicky. Byl jste nešťastný, vaše žena byla nešťastná a oba společně doufáte, že pokud budete spolu, budete šťastní? Tohle jsou základní počty - stejně jako dvě a dvě jsou čtyři. Oba budete nešťastní. " Osho

Proč je tak těžké navázat vztah?

Protože ještě neexistujete. Máte v sobě vnitřní prázdnotu a strach, že pokud s někým navážete vztah, dříve či později se ukáže, že jste vnitřně prázdní. A tak je bezpečnější držet si lidi od těla. Alespoň můžete předstírat, že jste. Ale neexistujete. Ještě jste se nenarodili, jste jen možnost. Ještě nejste naplněni - jen dvě naplněné bytosti mohou navázat vztah. Navázat vztah je jednou z nejlepších věcí v životě: mít vztah znamená milovat, znamená sdílet. Ale než můžete sdílet, musíte milovat. A než začnete milovat, musíte být plní lásky, musíte přetékat láskou.


Láska a oheň

4. ledna 2012 v 13:47 Láska a vztahy

Varuji tě: nebude to lehké. Varuji tě: bude to docela pracné. Varuji tě: láska tě spálí na troud.
Jsi připravený nechat se spálit, nebo bys radši prostě jen zestárnul?
Jean- Paul Sartre kdysi napsal: "Peklo jsou ti druzí."

A stejné je to i s nebem. Vztahy mohou být peklem. Někdo vyžaduje víc času nebo pozornosti, někdo jiný nemá dost volnosti nebo prostoru. Někdo ovládá, jiný se brání. Někdo pláče a snaží se dostat dovnitř, jiný vzdychá a snaží se dostat ven. Znovu a znovu jsme citově bombardováni. Často si říkáme: "Proč se vůbec namáhám?" A přece se jednou za čas náhle rozzáří hvězdy: minutu, hodinu, možná den, rok nebo ještě delší dobu je láska dokonalá.

Někdo nás vidí takové, jací skutečně jsme, a přesně takové nás miluje. Samotný vzduch se stane pohyblivým chodníkem, po němž kráčíme od jednoho úžasného okamžiku k druhému, doříkáváme to, co měl ten druhý na mysli, a navzájem si opatrujeme své sny. Jako by se i naše molekuly dokonale znaly. Právě v té jedné chvíli nebo v tom jediném dni se konečně necítíme na zemi tak sami. Ale pak se ohlásí realita, nebo vlastně nerealita. Láska je ta nejvyšší, Bohem stvořená realita vesmíru, ale svět, který jsme si pro sebe vytvořili, ji neuznává ani nereflektuje. S pomocí naší svobodné vůle jsme si vybudovali nepřátelské duševní království, ve kterém místo lásky vládne strach.Film Ježíš

4. ledna 2012 v 1:53 Videa, filmy, knihy

O filmu Ježíš
Film JEŽÍŠ je dvouhodinový film natočený podle Lukášova evangelia a je považován za nejpřesnější filmové zobrazení Kristova života. Zdá se, že světový úspěch a působivost filmu spočívá v autentičnosti, přesnosti a smyslu pro detail.

Scénář filmu a dialogy byly napsány podle Lukášova evangelia a natáčení probíhalo přímo v Izraeli. Jeho zahájení předcházelo 9 let příprav a podrobného výzkumu, aby bylo možno natočit historicky věrný dokument. Poradci byli archeologové, historikové a teologové. Rekvizity z 1. století, hrnčířské výrobky, zbraně a oděvy byly vytvořeny ve speciálních dílnách.
"Přáli jsme si vytvořit dramatický dokument o skutečném člověku, který žil před dvěma tisíci lety," říká Paul Eshleman, tehdejší ředitel celosvětové distribuce filmu Ježíš. "Ježíš pracoval svýma rukama, žil mezi skutečnými lidmi, jedl jejich jídla, znal jejich bolesti. Chtěli jsme, aby tento film dal divákům pocit, že opravdu rozumějí tomuto muži, který změnil běh dějin a dodnes mění životy lidí - tomu, který je jak člověk, tak Bůh, Ježíši z Nazareta."
Obsadit role herci pro tento dramatický portrét Ježíšova života vyžadovalo intenzivní hledání, obzvláště pak muže, který by ztvárnil Ježíše samotného. Aby tváře byly co nejvíce autentické, bylo vybráno 45 herců a téměř 5 000 komparsistů z oblasti Středního východu. Avšak hlavní postava Ježíše nakonec připadla Brianu Deaconovi z renomované anglické Královské Shakespearovy společnosti. Deacon byl vybrán z více než 1 000 herců, protože jednoduchým, ale důstojným způsobem ztvárnil Ježíšův příběh, jenž pro nás evangelista Lukáš zaznamenal.
Film byl natočen s podporou organizace Campus Crusade for Christ International. Jeho producentem byl John Heyman, který získal cenu na festivalu v Cannes.

Z natáčení

Film Příběh Ježíše Krista


Další odkaz, kdyby první nefungoval:

Film Ježíš


O čistotě duše - z knihy Poselství

3. ledna 2012 v 16:10 Cesty k Pravdě

Říkám ti: Až očistíš svou neklidnou mysl s pokorou a upřímným sebezpytováním, až se zbavíš svých iluzí a snění, přehnaných nároků, očekávání a nereálných představ o všem, až se zbavíš své pýchy, kritiky a také - potřeby uznání, až toto vše vyčistíš a odstraníš (uvědoměním a poznáním) ve své mysli, tyto všechny tíživé a temné myšlenkové útvary (které sis vytvořil svým nesprávným myšlením a které dělají tvou mysl těžkou a chaotickou) zmizí (rozplynou se do prázdnoty) a ve své mysli najednou ucítíš, že "prázdné místo" (jak by se mohlo zdát), po těchto myšlenkách, které měly ve tvé mysli velký význam a tedy byly tam (a chtěly být) "trvalými" obyvateli a měly také svoji podobu (a chtěly se stále rozmnožovat a tak růst) a bránily ti ve výhledu na Mně, není tak docela prázdné, ale v tomto místě najednou pocítíš nebývalý klid a mír, pocítíš příjemnou lehkost (neboť dojde ke "zmizení" nadbytečné zátěže těchto nevhodných myšlenek, iluzí a představ), ucítíš čistotu, ucítíš Pravdu, která je vždy základem, podstatou a centrem všeho. Vše nadbytečné odchází a Pravda zůstává jako věčná základna a Zdroj, který se vždy oživí, když si uděláš pořádek ve své duši se svými myšlenkami a vyčistíš svou mysl od nepotřebného balastu a tak odhalíš jádro - Božský aspekt pravého Života ve své duši.


Na počátku bylo Světlo - film

3. ledna 2012 v 0:19 Videa, filmy, knihy

Dokumentární film

Na počátku bylo Světlo


Rakouský film o žití nezávisle na jídle - z prány.

Prána a věda - Jasmuheen

2. ledna 2012 v 19:46 Výživa

Otázka: Často o práně hovoříte jako o čchi nebo kosmických částicích, ale také jako o aspektu božské lásky, jež se nachází ve fialovém světle. Můžete vysvětlit rozdíly, pokud tam nějaké jsou?
Odpověď: Proud prány cítíme jako láskyplnou vibraci a intuitivně cítíme její božskou podstatu. Když protéká naším tělem, každá buňka se radostně roztančí. Když meditujeme o této řece proudící lásky a světla, svým třetím okem můžeme spatřit, že je světlefialová. Kosmické částice v sobě nesou všech sedm známých elementů - zem, vodu, oheň, vzduch, astrální světlo, ákášu a kosmický oheň. V nich je obsaženo vše, co člověk potřebuje ke své výživě. Podle mého názoru je to právě směs všech těchto elementů, kterou potřebujeme k udržení dokonalého zdraví při pránické výživě. Je důležité, aby obsahovala přesné množství astrálního světla, ákáši a kosmického ohně. Čím lépe lidský systém rezonuje s vibracemi božské lásky, tím více prány neboli kosmických částic přitahuje. Přesné složení směsi je závislé na tom, ve které dimenzi se nacházíme a kam směřujeme.


Jasmuheen - žití bez jídla

2. ledna 2012 v 19:42 Výživa

Jasmuheen (*1957), rodným jménem Ellen Greve, je australská autorka knih o využívání prány (vitální životní energie). Prána podle ní může zajistit tělu dostatečnou výživu a může zcela nahradit jinak nezbytný přísun potravy a vody. Na toto téma pořádá po celém světě workshopy a semináře, pro své názory je však často kritizována. Kromě uvedeného například tvrdí, že její DNA není tvořena dvěma ale šesti řetězci nukleotidů. V souvislosti s knihami Jasmuheen došlo podle BBC k nejméně třem úmrtím lidí, kteří se neúspěšně pokusili podle návodů v knihách postupovat. Z tohoto důvodu byla Jasmuheen vyšetřována policií v Austrálii, Velké Británii a Francii. Na smrti žádného člověka však neměla přímý podíl a obvinění byla proto zproštěna.

V roce 1999 se zúčastnila několikadenního natáčení pro australskou televizi v rámci pořadu "60 minut". Čtyři dny nepřijímala žádnou tekutinu ani potravu. Byla přitom sledována filmovým štábem a lékařkou, která dohlížela na její zdravotní stav. Po 48 hodinách doktorka Beres Wencková prohlásila, že trpí příznaky akutní dehydratace. Po čtyřech dnech Jasmuheen uznala, že ztratila na váze, při kontrole byl potvrzen úbytek šesti kilogramů. Její zdravotní stav zhoršoval, puls se jí zdvojnásobil a měla problémy s verbální komunikací, přesto tvrdila, že se cítí dobře. Autoři dokumentu na doporučení lékařky experiment přerušili, aby nedošlo k ohrožení jejího života. Jasmuheen však na svoji obhajobu tvrdí, že podmínky při natáčení nebyly vyhovující.