Cesta Prázdnem - meditace

9. března 2012 v 22:20 |  Cesty k Pravdě


Smyslem této meditace je vstoupit do prázdna, abyste rozšířili své vědomí za hranice, které vás dřive omezovaly a stali se bytostí bez hranic, kterou jste.


Postup:

1) Zhluboka se nadechněte, mentálně uvolněte celé tělo a začněte si představovat, jak cestujete tunelem. Na jeho konci je prázdno. Na cestě tunelem procházíte všemi barvami duhy. Pociťujte, jak vás každá z barev zahaluje a všimněte si, jak ta která barva působí na vaši energii. Jsou to nádherné, dokonalé barvy. Cestujete barvami v tomto pořadí: červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou, indigovou a fialovou barvou.

2) Projděte celým tunelem až na konec a pak - vejděte do prázdna. Právě jste opustili fialovou barvu. Všechny barvy zmizely a vy procházíte prostorem bez barev. Začínáte prožívat nicotu prázdna.

3) V tomto prostoru, kde vás obklopuje ono "nic", vnímejte svou energii. Jaká je?

4) Nechte sebe i všechnu vaši energii rozplynout a ztratit se v této nicotě. Všude kolem vás je ticho. Uvidíte, jak dlouho a s jakým vědomím dokážete tuto nicotu vnímat.

5) Až se v této nicotě rozplynete, představte si, že se začínají dít úžasné věci - stáváte se obrovskou nekonečnou energií. Vaše hranice padají a vaše energie se rozpíná na všech úrovních prázdna. V tomto prázdnu jsou veškeré možnosti. Prociťujte bohatství svého bytí. Jste v místě, kde je vše a cokoliv možné. Zažíváte sebe sama jako nekonečnou bytost.

6) Nyní si přeneste toto bytí z prázdna zpět do vaší současné reality. Představte si, že se vracíte zpět do vašeho života jako nový člověk. Můžete si symbolicky představit sami sebe jako nádherného motýla, který vylézá ven z kukly a rozpíná svá křídla, nebo jako květinu, která rozvíjí své okvětní plátky. Jste nabiti novými možnostmi, vyšší energií a rozšířeným vědomím sebe sama.


Prázdnota je neosobní, beztvará, neohraničená podstata za veškerým stvořeným světem a je tvořivou energií života.
Zůstává jen čirá Já jsem existence. Stav blaženosti a nekonečné tvořivosti i síly v okamžiku. Absence omezení, chtění, očekávání. Není potřeba Nic a je možné Vše. Absolutno.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama