Červenec 2012

Duchovní partner

23. července 2012 v 22:42 Láska a vztahy

Termín duchovní partner je mnohem pravdivější, než si mnozí uvědomují. Duchovní partner je totiž partner z vaší skupiny duší, někdo, kdo vám byl přidělen coby pozemský průvodce, právě když jste vy byli přiděleni jemu nebo jí. Z nejhlubšího vědomí si musíte připomínat, že váš původ není pozemský. Pocházíte ze stratosféry, již nazýváte "nebem", kde přebývají duše. Některé z těchto duší si vytvářejí těsná pouta, zakládají společenství, skupinky a všelijak zaměřená uskupení. Tato sdružení se liší velikostí i dimenzí, podle společných zájmů členů.

Stávají se "partnery" ve smyslu společníků či kamarádů. Spoléhají na sebe, navzájem se vedou a radí si. Pokud se jeden z nich rozhodne odejít a strávit život na Zemi, často se někdo dobrovolně vydá s ním, aby jej cestou provázel. Rozpoznat mezi lidmi na Zemi duchovního přítele je vzrušující zážitek. Pocítíte k němu obrovskou, nadpozemsky hlubokou důvěru.

Nezaměňujte to ale s touhou po těsném milostném poutu s vysněným partnerem, který bude vaším perfektním druhem. Skutečnost, že jste spojeni s vaším duchovním partnerem, je nepopiratelná. To ale neznamená, že toto pouto musí automaticky vydržet po celý váš život. Tento člověk přichází, aby vás potěšil a přinesl útěchu z domova. Přichází vás ochraňovat, připomínat vám vaše pozemské úkoly a obdarovávat vás pozemskými dary. Přirozeným, ale naprostým omylem by však bylo hledat v něm nebo v ní "toho pravého", kdo se vám zjevuje ve vašich romantických představách.


Göbekli Tepe - stavba z doby Atlantidy

20. července 2012 v 0:41 Články

Zřejmě nejúžasnější archeologický objev moderní doby se nachází v jihovýchodním Turecku. Je o tisíce let starší než nejstarší stavební památky.

21.12.2011
Na pustém návrší Göbekli Tepe (turecky Mořský kopec) zaujal místního pastevce zvláštní kamen. Brzy na tomto místě začali pracovat archeologové. Návrší skrývalo monumentální komplex s precizně opracovanými a zdobenými vápencovými sloupy. Co však vyrazilo archeologům dech, byla skutečnost, že objevili kamenné stavby a pokročilé umělecké artefakty staré více než 11 tisíc let. Jednalo se zjevně o náboženskou stavbu, nejstarší chrám na světě.

Byl postaven v době, kdy končila doba ledová a po zemi ještě běhali poslední mamuti. Otázka zní, kdo vybudoval ve vyprahlé hornaté krajině 7000 let před vznikem Stonehenge toto nádherné, sofistikované sídlo? A proč? A kam zmizeli podivuhodní mistři z doby Atlantidy?

Zdá se, že oficiální historie bude muset diametrálně přehodnotit své představy o době vzniku civilizačních dovedností, které byly dosud připisovány zejména Babyloňanům, Egypťanům nebo Číňanům. V Göbekli Tepe bylo zatím objeveno 43 kamenných monumentů ve tvarů "T", přičemž další devítimetrový pilíř byl nalezen v jeden kilometr vzdáleném lomu.

Uměle navršeného pahorku si všimli vědci už v 60. letech, ale teprve v roce 1994 tu začal kopat německý archeolog Klaus Schmidt, který prokázal, že památky jsou mnohem starší než byzantská civilizace.


Všichni jsme zodpovědní za své činy - Lorna Byrne

17. července 2012 v 13:04 Články

Všichni jsme zodpovědní. V nedávné době došlo k obrovskému nárůstu počtu lidí, kteří se zodpovídají za své činy - Kaddáfí, Bin Ládin, Mubarak, Karadžić, Murdoch, představitelé katolické církve, která selhala a neochránila děti před zneužíváním, manažeři podílející se na vyplácení nadměrných odměn nebo plýtvání peněz lidí. Můžete mít pocit, jako já, že existuje mnoho dalších lidí, kteří se dosud nezodpovídají za své činy a že tento proces je příliš pomalý. Je však důležité vidět dosavadní pokrok a všímat si, že stále více a více lidí je hnáno k zodpovědnosti.

Viděla jsem a mluvila s anděly od dětství. Vidím anděly fyzicky jako vidím vás stát přede mnou. Vidím je a mluvím s nimi každý den. Vím, že pro některé lidi to zní šíleně - vaší přirozenou reakcí může být přestat číst tento článek - ale já vás požádám, odložte jen na chvíli svůj cynismus a uvidíme, jestli něco z toho, co říkám, s vámi bude rezonovat.

Bůh a andělé mi ukázali různou budoucnost pro lidstvo. Nebyla mi zobrazena jen jedna budoucnost, ale spousta různých variant budoucnosti. Některé z nich jsou velmi dobré, ale některé - abych byla upřímná - nechtěla bych být u toho. Co se stane, bude záviset na tom, jak budeme hrát svou úlohu a jak se všichni rozhodneme.

Bylo mi řečeno, že tento nárůst odpovědnosti je velmi pozitivní znamení. Je to první krok k velkému ozdravení a posunu směrem k budoucnosti, kde můžeme žít všichni společně v úctě a míru; v takové budoucnosti, kde neexistuje hlad a válka. Když budu upřímná, jsem velmi znechucená v této době; měli bychom se vyvinout natolik, abychom už netrpěli hladem či válkou. Někdy jsme velmi pomalí v hraní své úlohy a správném jednání. Mnoho lidí vidí současnou ekonomickou krizi jako katastrofu. Pro mnoho lidí to je opravdu velmi těžké, ale je to pro nás všechny také velká příležitost probudit se, vstát a hrát svou úlohu. Je to pro nás příležitost změnit způsob našeho žití a vytvořit lepší svět.


KDE BYL STRÁŽNÝ ANDĚL, KDYŽ... Lorna Byrne

16. července 2012 v 12:06 Články

My všichni máme strážného anděla. Váš strážný anděl je s vámi i teď, ať tomu věříte nebo ne.

Potkávám mnoho lidí, kteří mi říkají, že nevěří na anděly. Ale já v ně věřím. Ale zase já je vidím od dětství. Vidím je fyzicky jako někoho, kdo stojí přede mnou.

Nikdy jsem neviděla nikoho bez strážného anděla. Vidím ho u lidí všech náboženství nebo bez náboženství, u dobrých i zlých lidí, u lidí, kteří věří na anděly, i u těch, kteří nevěří. Nerozumím tomu, proč je pro někoho těžké uvěřit, že by mohlo existovat něco jako anděl nebo že já je dokáži vidět. Neumím dokázat existenci andělů nebo toho, že je vidím. Kéž bych mohla. Vše, co můžu, je říct vám, co vidím a co mi říkají a nechat to dál na vás.

Až do svých padesáti jsem velmi málo mluvila o tom, co vidím. Bála jsem se, že by se mi lidé vysmívali a zesměšňovali mě, že by řekli, že jsem blázen. Ale teď, když si uvědomuji, kolika lidem pomáhá vědomí, že vidím strážného anděla u každého člověka, je mi už jedno, co si lidé myslí.

Otázka, na kterou se mě většina nevěřících zeptá jako první, je "Kde byl strážný anděl, když..." a k tomu připojí historku o nějaké strašné tragédii.


Living Luminaries - Eckhart Tolle

14. července 2012 v 23:12 Videa, filmy, knihy

Living Luminaries Eckhart Tolle

Film - rozhovor s Eckhartem Tollem. Video je v angličtině pouze s automatickými (občas legračními) českými titulky. Ale snad porozumíte - stojí to za to. (titulky si musíte nastavit)

O duální duši

11. července 2012 v 21:16 Láska a vztahy

Ak dôjde k stretnutiu duálnych duší, prebieha to väčšinou neobvykle - ako keby sa po dlhom čase - možno viacerých životoch - tieto duše znova spojili. Akonáhle je prvý kontakt naviazaný, spozorujú, že aj keď by si mali byť cudzí, tomuto človeku nezávisle od pohlavia bezvýhradne dôverujú a myšlienky na neho sa nedajú odohnať.

Cítia neuveriteľnú príťažlivosť, ktorá ich ako keby privádzala do šialenstva. Údiv nad toľkým spoločným postupne rastie. Často krát sú telepatia a vonkajšie vplyvy v takom obsahu v hre, že vedomie je podrobené ťažkej skúške. Vynárajú sa otázky nad otázkami.

Čo sa to tu deje? Kto si? Odkiaľ si sa zrazu objavil? Nie som predsa zaľúbený, prečo ťa predsa len mentálne tak potrebujem ako moju dennú potravu? Prečo rozmýšľam nad každým slovom, ktoré ti napíšem sto krát? Prečo sa tomu magnetickému priťahovaniu neviem ubrániť? Neexistuje tlačidlo s názvom "vypnúť"? Som už kompletne zmätený v hlave? Prečo to vyzerá, že sa mi obrátil z jednej sekundy na druhú môj život hore hlavou? Čo ma to drží?

Oukej, izba u psychiatra sa zatiaľ rezervovať nemusí, keďže dnes v cykle vodnára sa takéto stretnutia stávajú častejšími. A keďže sa príbehy týkajúcich natoľko podobajú, poďme sa pozrieť čo to má fenomén duálnej duše do seba.

Ak sa dostaví možnosť pozrieť sa svojej duálnej duši prvý krát do očí, vypukne totálny vnútorný chaos. Vynoria sa ďalšie otázky. Prečo sa cítim v tomto momente ako keby som akurát prišiel domov? Prečo sa rozpoznávam v tvojich očiach? Prečo cítim sám seba, keď sa ťa dotýkam? Prečo sa neviem odtrhnúť od tvojich očí? Prečo je pre mňa nemožné, tento výnimočný pocit opísať slovami? Prečo prestane mať význam priestor a čas? Uvedomím si: "Toto musí byť zrkadlo mojej vlastnej duše."

Kunzit - kámen

11. července 2012 v 11:53 Články


Barva: Růžový, zelený, žlutý, fialový, čirý

Vzhled: Průhledný nebo průsvitný zbrázděné krystaly všech velikostí

Vlastnosti: Poklidný kunzit je mimořádně duchovní kámen s vysokými vibracemi. Probouzí k činnosti srdeční centrum a vyvolává ničím nepodmíněnou lásku. Probouzí myšlenky vedoucí k lásce a vzájemné komunikaci. Vyzařuje mír a propojí vás s univerzální vesmírnou láskou. Kunzit navozuje hluboké a soustředěné meditativní stavy. Je velice prospěšný pro každého, kdo zjistí, že se do meditace dokáže ponořit jen s obtížemi. Současně zvyšuje tvůrčí schopnosti. Kunzit vede k pokoře a zvyšuje ochotu sloužit druhým.

Je to ochranný kámen, jenž se dokáže postarat jak o jednotlivce, tak o veškeré okolní prostředí. Umí rozptýlit vše negativní. Slouží jako štít pro auru, kterou chrání před nežádoucími energiemi. Vytváří kolem ní ochrannou clonu. Rozptyluje připojené entity a duševní síly které z nich vycházejí. Svému majiteli přináší schopnost být soběstačný a chráněný; dokonce i uprostřed početného davu. Kunzit zesiluje energetické pole kolem těla.

Na duševní úrovni posiluje schopnost sebevyjádření. Umožňuje dávat svobodně najevo myšlenky a pocity. Odstraňuje z cesty překážky a pomáhá přivyknout tlakům života. Dokáže pomoci při odkrývání dosud zablokovaných vzpomínek. Funguje jako účinný léčivý kámen pro ty, kdo museli příliš rychle dospět. Navrací jim zpátky víru a nevinnost. Zvyšuje míru tolerance vůči sobě samému i vůči ostatním. Kunzit pomáhá snižovat stres vyvolávající obavy.

Milujete sami sebe?

11. července 2012 v 11:04 Články

Zjistila jsem, že je jen jedna věc, která léčí každý problém, a to je: milovat sebe samé. Když lidé začnou milovat sami sebe každý den více, je kouzelné, jak se jejich životy zlepšují. Cítí se lépe. Dostávají zaměstnání, která chtějí. Mají peníze, které potřebují. Jejich vztahy se buď zdokonalí, nebo se ty negativní vytratí a nové začnou.
Milovat sebe samé je nádherné dobrodružství; je to jako učit se létat. Představte si, kdybychom měli my všichni moc kdykoli vzlétnout? Jak vzrušující by to bylo! Začněme milovat sami sebe právě teď.

Zde je 12 doporučení, která vám pomohou učit se milovat sami sebe:

Přestaňte vše kritizovat.
Kritika nikdy nic nezmění. Odmítněte kritizovat sami sebe. Přijměte se přesně takové, jací jste. Každý se mění. Když se kritizujete, vaše změny jsou negativní. Když se oceníte, vaše změny jsou pozitivní.

Odpusťte si.
Nechte minulost odejít. Udělali jste to nejlepší, co jste mohli v daném okamžiku se vším porozuměním, uvědoměním a vědomostmi, které jste měli. Nyní rostete a měníte se a budete svůj život žít jinak.

Neděste se.
Přestaňte se terorizovat svými myšlenkami. Je to děsivý způsob, jak žít. Najděte si v mysli obraz, který vás těší, a okamžitě přepněte své vystrašené myšlenky na ty, které vám přinášejí potěšení.

Haoma

9. července 2012 v 23:06 Videa, filmy, knihy

Haoma

video

Nádherné <3
bez komentáře..

Rozhovor s Catherine Harding

9. července 2012 v 22:25 Videa, filmy, knihy

Rozhovor s Catherine Harding

video
Rozhovor s manželkou autora Bezhlavé cesty, s českými titulky

Povídání s Josefem - pohledy na utváření lidské rasy

9. července 2012 v 22:09 Videa, filmy, knihy

Povídání s Josefem - pohledy na utváření lidské rasy

video

Podle Edgara Cayce je vznik člověka spojen s experimenty, které zapříčinily
uvíznutí vesmírné rasy v pozemských podmínkách...

Duchovní probuzení ve čtyřech minutách

9. července 2012 v 17:53 Videa, filmy, knihy

Duchovní probuzení ve čtyřech minutách

video

vkládám video znovu - tentokrát s titulkama :)

H. W. L. Poonja (1910-1997), který byl žákem slavného Šri Ramany Maharišiho, přednášel davům stoupenců z celého světa.
Osmiminutové video (čtyři minuty dialogu, čtyři smíchu) ukazuje, jak čte otázku jedné žačky, která "chce jen sedět vedle svého gurua. Papadži, jak mu říkali jeho stoupenci, ji vyzval, aby šla dopředu, a začal si s ní povídat.
Stačilo mu pár minut, aby studentku, respektive její myšlení, dostal do slepé uličky a ona si musela uvědomit, že její (a naší) největší překážkou je ona sama, tedy její (a naše) myšlení.

Cesta srdce je krásná, ale nebezpečná - Osho

8. července 2012 v 12:37 Láska a vztahy

Cesta srdce je krásná, ale nebezpečná. Cesta rozumu je obyčejná, ale bezpečná. Muž si zvolil nejbezpečnější a nejkratší cestu životem. Žena si zvolila nejkrásnější, ale nejhornatější, nebezpečnou cestu emocí, sentimentu a nálad. A protože až dosud světu vládnou muži, ženy nesmírně trpí. Žena se nedokázala zařadit do společnosti, kterou vytvořil muž, protože je vytvořen podle rozumu a logiky. Žena chce svět srdce a ve společnosti vytvořené mužem není pro srdce místo. Muž se musí naučit více srdečnosti, protože rozum celé lidstvo vede vstříc globální sebevraždě. Rozum zničil harmonii přírody, ekologii. Rozum vytvořil krásné stroje, ale zničil krásné lidství. Všude je potřeba trochu více srdce. Pokud je mi známo, kratší cesta k vašemu nejniternějšímu bytí vede ze srdce, ne z rozumu.

Rozum je zkratka, pokud máte namířeno ven, ze srdce vede velmi dlouhá cesta. Pokud směřujete dovnitř, celá situace se převrátí: srdce je zkratka k bytí, z rozumu vede cesta nejdelší, jakou si dokážete představit. Proto jsem zcela pro lásku*, protože z lásky je velmi jednoduché zavést vás k meditaci, zavést vás k věčnosti života, zavést vás k vaší božskosti, z hlavy je to velmi obtížné. Nejdříve musíte sestoupit do srdce a teprve potom se můžete vydat směrem k bytí. Můj důraz na lásku má zcela duchovní opodstatnění. Ze srdce se žena může okamžitě přesunout… a muž se může do srdce přesunout bez jakýchkoli obtíží. Dostal jen špatný výcvik, je to jen špatné naprogramování. Bylo mu řečeno, aby byl tvrdý, silný, mužný, všechny ty nesmysly. Žádný muž nebrečí a nenechá svůj smutek ani svou radost vyplavit skrze slzy, protože mu bylo řečeno, že slzy jsou pro ženy, jsou holčičí.

Muži nikdy nepláčou a nevzlykají. Ale jaký mají slzy význam? Jsou potřebné! Jsou nesmírně důležitým nástrojem jazyka. Jsou okamžiky, kdy nemůžete nic říct, ale můžete to projevit slzami. Jste možná tak naplněni radostí, že se vám do očí nahrnou slzy. Slzy jsou vždycky symbolem přetékajícího zážitku. Jste možná tak smutní, že to slovy neobsáhnete, slzy vám pomohou. Je to jeden z důvodů, proč se ženy nezblázní tak často jako muži, protože dokážou plakat v jakémkoli okamžiku a všeho se zbavit, dočasně mohou zešílet každý den.

CO MY JEN VÍME - film

8. července 2012 v 12:19 Videa, filmy, knihy

CO MY JEN VÍME

film
Podívete se na tento film . Tvoříme myšlenkama - jsme to, co si myslíme.
Film je ke stažení na uloz.to.
Radikální řez skrz všechny konvence. Vyžaduje naprostou odpoutanost od zažitých stereotypů. Je to dokument. Je to příběh. Film, který diváka uvede do kvantové neurčitosti, kde se realita mění každou další myšlenkou. Dokument s hranými pasážemi a spoustou počítačových efektů, ve kterém vystupuje několik předních světových fyziků, neurologů, molekulárních biologů, mystiků a duchovních vůdců, popisuje realitu na základě nejnovějších objevů fyziky.

ŠIFRA VRCHOLNÉ LIDSKÉ MATRICE - SJEDNOCENÍ MUŽE A ŽENY

7. července 2012 v 2:22 Články

Wayne Herschel přichází s tvrzením, že níže vyobrazený geometrický vzor byl zašifrován v mnoha monumentech mnoha starověkých civilizací coby část dešifrovacího kódu, jenž nám má zodpovědět otázku: "Kdo skutečně jsme a odkud pocházíme?". Při dalším zkoumání těchto webových stránek zjistíte, že lidský genom nemá nic společného s hominidy (předpokládanými předchůdci člověka - pozn. překladatele) vyvinutými na planetě Zemi. Nahradili jsme Neandrtálce poté, co vyhynuli následkem pozemské katastrofy. Přišli jsme sem ve dvou výrazných vlnách (viz zednářské tajemství). První vlna vytvořila malé experimentální kolonie před 100 000 lety v poměrně drsných podmínkách tehdejšího prostředí. Další vlna dorazila poměrně nedávno - před 17 250 lety - na každý kontinent, když se podmínky na Zemi změnily v mnohem příjemnější. Náhlý konec Doby ledové přinesl velkou katastrofu (cca před 10 000 lety), což lidstvo dovedlo zpět k fázi jednoduchých farmářů, lovců a sběračů. Wayne věří, že se o tisíce let později naši předci vrátili, aby učili primitivní národy o našem posvátném původu a o tajemství pyramid. Toto jedinečné vyobrazení člověka pomocí pětistranného geometrického vzoru bylo nalezeno i na kresbách známých umělců jako byl Da Vinci a Poussin a v talismanech a vyobrazeních tajných společností.

Po tisíciletí byly ženy okrádány o jejich status - rovnocennost s muži. Z tohoto důvodu je žena na šifře vrcholné lidské matrice a posvátné geometrie (níže) vyobrazena vpředu - před mužem.
Da Vinciho 500 let staré vyobrazení bylo přejato z 2000 let starého řeckého kódu lidského původu, které znázornil Marcus Vitruvius Pollio. Jeho nákres ukazuje DVA páry paží a DVA páry nohou. Tento mistrovský kus jasně naznačuje, že v původním zdroji lidského kódu byly portréty dvou lidských bytostí - za sebou. Je tedy opodstatněné domnívat se, že tento původní zdroj zobrazoval stvoření člověka s božskými proporcemi… ale také posvátné sjednocení muže a ženy.

Pokud kliknete na níže uvedené odkazy, můžete prozkoumat Waynovy objevy (v angličtině) ohledně matrice lidského kódu. Zdroj tohoto kódu, zdá se, předcházel Vitruviovu vyobrazení o několik tisíc let.Zdroj:
thehiddenrecords.com ©The Hidden Records® 2012
Poznámka ke kopírování:
Pro http://www.posvatnesrdce.cz/ a http://www.hammockadventures.webnode.cz/ přeložila Marie Kuchařová. Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud budou připojeny všechny poznámky včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

11 PRAVIDEL NOVÉHO VĚDOMÍ

6. července 2012 v 22:06 Články


1) Svět skýtá neomezenou Hojnost. Vše, co jste kdy chtěli nebo jen o tom snili, tam na Vás čeká. Miliardy lidí a téměř neomezené pozemské Zdroje znamenají, že všechny sny vašeho Srdce i Mysli jsou založeny na skutečnosti a mohou být splněny.

2) Máme požehnání, abychom byli šťastní. Štěstí je nejvyhledávanější, ale zároveň nejobávanější věc, kterou kdy lidstvo znalo. Vyberte si Štěstí a Štěstí si vybere Vás.

3) Naše Životy jsou naše zodpovědnost. Každý aspekt našeho Života, toho jak vypadá v této chvíli, je přímým důsledkem každého rozhodnutí, které jsme do teď učinili. Budeme-li přesvědčeni, že každé rozhodnutí, které učiníme, bude vést k lepší budoucnosti a pracovat pro ni, pak to tak bude.

4) Řiďte se radami opatrně. Nemůžete doufat, že povedete šťastnější život než ti, jejichž radami se budete řídit. Naučte se od ostatních to, co potřebujete, ale zároveň od nich ve správný čas odejděte.

5) Přijměte svou Lidskost. Nemyslete si, že pracovat s vyšší energií znamená, že byste měli být odolní proti lidským emocím. Prožijte všechny emoce a ujistěte se, že si ponecháte jen to, co Vám pomáhá - vše ostatní propusťte.

6) Prozkoumejte svoji Osobnost. Vaše Cesta je zcela unikátní, nesrovnávejte svůj Život s ostatními. Nikdo Vás neudrží stranou od Vašeho Života, pokud mu k tomu nedáte Sílu. Jedním z největších darů, který můžete dát sami sobě, je Svoboda žít svým vlastním tempem.

7) Sledujte své myšlenky. Existuje tenká hranice mezi strachem a opatrností, ptejte se sami sebe "proč" jste vedeni k určitému rozhodnutí. Rozhodnutí na základě strachu vede k jeho naplnění v realitě. Když si uvědomíte, že pozitivní myšlení vede k pozitivní realitě, strach ukáže svoji skutečnou, nesmyslnou tvář.

8) Podobné přitahuje podobné. Energie vašich myšlenek má přímý vliv na Realitu kolem vás. Dokonce, i když nemáte představu, co chcete v životě, přesně víte, jak chcete, abyste se v něm cítili. Vypusťte tuto energii do světa, řekněte Vesmíru, co jste si vybrali pro svůj Život, aby se to mohlo naplnit.

9) Neexistuje jiný okamžik než tento. Jako člověk se musíte něco naučit, pokud budete čekat, dokud nebudete "perfektně připraveni" začít pomáhat, můžete se stát, že nikdy nezačnete. Bez ohledu na to, kde se nacházíte v této chvíli, existuje na Světě někdo jiný, kdo chce být tam, kde jste Vy - začněte sdílet to, co se naučíte, jak se učíte a můžete růst společně.

10) Láska je Zdroj. Veškerá energie začíná a končí v Srdci, začněte posílat Lásku Světu a on ji bude hojně opětovat. Když se budete opravdu držet svého místa v Universu, budete rychle a jednoduše vedeni ve své jedinečné Roli. Mějte svá Srdce otevřená Vesmíru a Vesmír bude mít dveře otevřené pro Vás.

11) Hojnost začíná ve Vás. Nikdo jiný než Vy vám nemůže dát svolení k úspěchu. Pokud víte, že chcete dělat velké věci, jste jich schopni. Svět se vyvíjí z věku kontroly do věku možností, udělejte tento posun v sobě právě teď.Zdroj: Žít, odpouštět a milovat www.lastura.cz, Probuzení fb

Energie čaker a síla přitažlivosti

6. července 2012 v 21:57 Články

Slovo čakra pochází ze sanskrtu a znamená doslova kolo nebo kruh. Čakry jsou jemnohmotná energetická centra, dá se říct smyslové orgány naší duše. Leží na hranici mezi fyzickým tělem a jemnohmotným tělem, které ho obklopuje. Představují určitou bránu pro energie, které pronikají zvenku do naší aury, nebo naopak vyzařují z nás ven. Existuje inteligence, určité vědomí, které uspořádá vibrující vlny světla tak, že je spojí do čaker a tak je zahustí, že ti lidé, kteří vidí auru, je vnímají jako barvy.

Máme spoustu takových energetických bran, ale ty nejdůležitější jsou hlavní čakry, kterých je sedm a nacházejí se podél vertikální osy těla. Můžeme si čakru představit jako maličkou, rychle se točící vrtuli sportovního letadélka. Čím rychleji se točí, tím méně vnímáme jednotlivé lopatky vrtule, které postupně vypadají, jako by byly průhledné. Správně fungující čakra se točí ve směru hodinových ručiček. Nasává do sebe energie, transformuje je, a hned je předává dál na patřičná místa v organizmu. Jestliže je čakra blokovaná, je tok energie v lidském těle omezený. Čakra pak nemůže žádné energie přijímat, odpuzuje je.

Potlačené emoce blokují odpovídající čakry, což má za následek, že se čakry ucpou a pozvolna změní i tvar. Točí se nepravidelně nebo nesprávným směrem (proti směru hodinových ručiček). Energie uniká z těla a je narušena látková výměna. V takovém případě hovoříme o uzavřené čakře, nebo také o čakře, která nemůže přijímat energie zvenčí. Podle toho, která čakra je postižená, dochází ke specifickým problémům.

* * *

Kvantová fyzika - Vítejte v Matrixu!

5. července 2012 v 20:28 Videa, filmy, knihy

Kvantová fyzika - Vítejte v Matrixu!

Toto video popisuje jednu z nejožehavějších otázek současné fyziky. Co je to vědomí pozorovatele? Odkud se bere a jaký je jeho význam?
Kolem nás neexistuje žádná hmota jako taková. Veškerá hmota má původ a existuje pouze jako důsledek síly, která drží tento vesmír pohromadě.

Síla meditace aneb proč meditovat

3. července 2012 v 14:52 Videa, filmy, knihy

Síla meditace aneb proč meditovat

video
Co je to meditace. Proč a jak nám může pomoci. Myšlenky - iluze reality.

Program oběti

3. července 2012 v 11:08 Články

Tento program je hodně rozšířený hlavně mezi ženami. Říká se mu také Program hodná dívka. Takové ženy se jako děti naučily svoje potřeby dávat až na poslední místo, nebo je úplně potlačovat. Jako dospělé se obětují - dětem, manželovi, povolání. Jsou vyčerpané a frustrované, dávají všechno, ale zpátky nedostanou nic. Přesto pořád zkoušejí dávat víc a víc, protože doufají, že láska, kterou dávají a po níž touží, se k nim někdy vrátí.

V partnerských vztazích zažívají hodně zklamání. Bývají podvedené, využité a opuštěné. Někdy se dá tento program na ženě poznat už podle jejího držení těla, ale i na nízké úrovni energie osoby, které se to týká a také na jejím psychickém stresu, který prožívá a který může vyvolat onemocnění. Tito lidé mají často bolesti zad a ramenou a často chodí trochu ohnutí. Nesou emoční zátěž rodiny a někdy dokonce zátěž celého světa. Protože chtějí pomáhat ostatním, najdeme je často ve zdravotnictví a příbuzných oborech, nebo pomáhají dobrovolně. Připadá vám to povědomé?

Obětovat se v partnerství je typický příznak programu oběti, ale zdánlivé oběti nejsou tak nezištné, jak to vypadá. Naučili jsme se od rodilých Američanů, jak je důležité, aby partner hleděl na ženu jako na centrum univerza, a tak se k ní i choval. Když to tak není, visí matky často na dětech, do nichž investovaly tolik práce, a vštípí jim, že ony jsou tím centrem univerza a tak se k nim také chovají. Tím vychovávají místo sebevědomých svobodných lidí další oběti, které mají problémy žít podle svých potřeb. Pořád se totiž snaží chovat tak, aby byla matka (nebo jiná autoritativní osoba třeba v zaměstnání) spokojená a šťastná. Je tragické, že toho nemohou nikdy dosáhnout, z důvodu svého naprogramování jako oběť (oběti si nikdy nedopřejí vlastní radost nebo volný čas).

Planeta Země - video

2. července 2012 v 13:11 Videa, filmy, knihy

Planeta Zem

Nádherné snímky naší planety

Indigové děti

1. července 2012 v 21:57 Články

Každý člověk má svou životní barvu, někdy také dvě a více. Existují dva způsoby, kterými si můžeme určit svou životní barvu. Vaše životní barva vám může napomoci hlouběji pochopit váš životní úkol a životní cíl. Rozlišujeme červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou, indigovou a fialovou osobnost. Indigoví lidé mají indigovou životní barvu s charakteristickými znaky indigové osobnosti.

Indigová osobnost je velmi spirituální, má vnitřní cit pro pravdu života. Zná všechny mystické nauky, je velmi citlivá a ví, že jsme všichni duchovní bytosti. Materiální skutečnost a hmota jsou pro ně iluzí, ví, že vše je energie a vědomí. Je uvědomělá, bystrá, kreativní a nezávislá, žije podle vyšších principů. Je zvídavá a touží po vzdělání. Dělá to, co považuje za správné, sociální nátlak nebo vydírání na ni nepůsobí. Má mnoho pochopení pro to být člověkem. Život vidí jako jednu velkou zkušenost. Může být bázlivá a zmatená, cítit se ztracená a izolovat se.

Fialová osobnost je dynamická a charismatická. Je to vůdce, který chce zachránit planetu. Musí teď svou životní úlohu aktivovat a žít. Má velkou emotivní hloubku a je naplněna soucitem pro celý svět. Miluje hudbu, pomáhá mu léčit se. Je to vizionář, dokáže vidět do budoucnosti (vidí obraz dříve, než vznikne). Je si jistá tím, že Země přežije a má pro lidstvo poselství. Poznává vyšší perspektivy. V dětství se cítí zneuznaná, považují ji za idealistického snílka. Chce se nacházet v centru dění. Miluje cestování, jiné kultury a potřebuje volnost. Umí být narcistická, arogantní a pompézní. Má diktátorské vlohy. Musí si uvědomit, že jsme všichni součástí celku. Umí dělat mnoho věcí současně nebo naopak být duševně jako ochromená. K dosažení rovnováhy potřebuje meditaci.Věří, že vše musí jít hladce a doufá v univerzální pomoc. Fialový člověk chce lidem pomáhat, ale nejlépe mnoha lidem najednou, a to současně. Dodává spoustě lidí sílu nebo je inspiruje, má ale zřídkakdy trpělivost nebo touhu pomáhat jednotlivým osobám.