Leden 2013

Má Duše je důstojná, a tedy i můj Život bude

29. ledna 2013 v 0:24 Články


Naplňuji nejvyšší potenciál své duše, jsem zlatým andělem božského vědomí. Poletuji Vesmírem i jsem na Zemi. V těle Ze-Mě. Jsem barvou, jsem tónem, jsem vibrací. Jsem přenádhernou písní, jež je sladěna rytmem Lásky. Tvořím. Jsem Tvůrce. Mezi mnou a kosmickým vědomím v pulsujícím středu Univerza není mezizastávek, s ničím méně se nesmířím, Domov je tam, odkud pochází vše, co jest. Otevírám dveře do neomezených možností bytí.

V každém člověku vidím jeho podstatu. Při pohledu do očí se dívám na duši, na tu část Bytí, kterou znám jako sebe sama - jsme spojeni. Jsme jedním. Vidět v druhém vědomí Lásky, vidět druhého očima Lásky, znamená tvořit budoucnost, po níž naše Nevinnost touží celou svou podstatou. Zřím Tě. In Lak´ech. Jsme Tvůrci.

Tohle není doba pro kompromisy mezi novým a starým. Nové roste, staré odchází. Co si vyberu? Bylo, je, bude. Cykly. Rytmy. Život. Pohyb. Ticho. Zasadím se do Příběhu a neuhnu - v tom je lidská důstojnost. Neuhnu, protože mám dostatek Síly. Protože mám dostatek Lásky.

Odkládám vše, co není má podstata, jako staré, poznané a už nepotřebné. Přijímám zpět všechny své schopnosti Spolu-tvůrce. Přijímám Stvořitelem dané právo být plně vědomou Duší zde na Zemi a přivést království nebeské do srdce Člověka. Jsem vším. Už neuhnu, Otče, už neuhnu, Matko. Domov je tam, odkud pochází vše, co jsem...

Já jsem. Anám El


Autor článku: Jana Anamel Mráčková
Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě včetně aktivního odkazu na http://poselstviohne.blogspot.cz.
Vliv slov na vodu

28. ledna 2013 v 23:36 Články

Môže byť voda ovplyvnená našimi slovami?

Dr. Masaru Emoto, japonský vedec, si myslí, že áno. A má aj dôkaz!Dr. Emoto kvapôčky vody, vystavil ich rôznym slovám, hudbe a vonkajším prostrediam a zmrazil ich na tri hodiny.
Potom otestoval formáty kryštálov pod mikroskopom v temnom poli. A spravil z toho fotografie.
Výsledky boli úplne fascinujúce. Tu je fotografia bežnej vody bez akýchkoľvek prejavov hovorenia na ňu.
Molekulárna štruktúra je poprehadzovaná:Má cesta k Tělu/Zdraví

28. ledna 2013 v 12:42 Články


Kapitola I. - Od ne-moci k Duši


Původní anamelí lékárna - už po minimalizaci. Dnes je ten šuplík prázdný.
Kdykoliv zapochybuju o správném směru své Cesty a o realitě toho celého zázraku jménem Probuzení, který prožívám, stačí mi podívat se na tuto fotku - toto byla má osobní lékárna. Respektive takto vypadala má osobní lékárna poté, co jsem začala žít vědoměji a rozhodla se eliminovat léky na minimum - toto je to minimum :) Původně jsem toho měla trojnásobně.


Můj život jako důkaz sebe-léčení

Nebojím se říkat: Změň se a budeš zdráv. Najdi odvahu podívat se do sebe a budeš zdráv, protože mně se to povedlo. Neříkám, že to byla snadná cesta, ale ráda svým příběhem naladím na naději ty, kteří hledají exit ze začarovaného kruhu byznysu zvaného farmaceutika.

Abych mohla vysvětlit, jak jsem se uzdravila, musím nejdříve říct, jak jsem se stala nemocnou.

Astma, chronická bronchitida jako následek několika zápalů plic, klinická deprese se všemi příznaky (úzkostlivost, únava...), zánět jícnu, reflux, permanentní rýma, srdeční arytmie, potíže s tlustým střevem, gynekologické problémy, nutnost rehabilitace zádového svalstva, borelioza, extrémně bolestivá menstruace a několik záhadných neidentifikovatelných nemocí přicházejících a odcházejících dle libosti.


Láska - hvězda vašeho Lidství

27. ledna 2013 v 14:59 Články


Já jsem Láska.
Já jsem Hvězda vaše vypovězená a zavržená,
hvězda vašeho Lidství.
Já jsem vaše věčné
spojení s Bohem.

Vzdali jste se mojí síly ve prospěch jiných,
zřekli se mé lásky,
pohrdli mým citem a tím, že jsem jemná,
chtěli jste moc a sílu, i odmítli mne,
že jsem žena.

Dali jste přednost rozverným mým mladším sestrám,
falešným slibům mnohým
a mne jste nevěřili -
přísnost zlou, rozum,
nade vše jste povýšili.


Muž zasažený bleskem a minulé životy

27. ledna 2013 v 0:46 Videa, filmy, knihy

Muž zasažený bleskem a minulé životy

video

Co je v nás skryto? Nové nastavení světlem? Záhady člověka...


Žena je bytost mnoha tváří

27. ledna 2013 v 0:36 Články

Žena je bytost mnoha tváří a Žena žádnou z nich neodmítá... Děkuji všem, v jejichž očích jsem uzřela sebe sama...

Kolik přítomných okamžiků - tolik Tváří ženy. Kolik mužů, kolik žen, kolik dětí - tolik Tváří ženy. Kolik nádechů, kolik výdechů, kolik hvězd, kolik doteků, kolik pohledů z očí do očí, ... tolik tváří Ženy.

Žena je prázdná nádoba, jež může být naplněna vším, co je potřeba pro celek stvoření, co je potřeba pro příběh, jež se Univerzum rozhodlo sebe-poznat. To do Ženy vstupuje Bůh...

Svoboda ženy tkví v tom, že miluje každou část sebe a ta každá část je zrcadlena - to Žena sama si vybírá kulisy, do nichž se chce zasadit... Intuitivně ví, kudy vede božský záměr... a pochyby do ní vložil Bůh, aby byly vždy otevřeny všechny potencionality existence, dokud nenabude Žena takové sebe-jistoty, že se stane spolu-Tvůrcem a začne malovat svůj svět barvami Lásky. To Žena dokáže z Odsouzeného hříšníka udělat Nevinnou duši... Krása je ukryta v očích toho, kdo se Dívá...

Odmítá-li žena nějakou část sebe, pokřivuje svou Skutečnost a ta se nutně projeví v pokřiveném zrcadlení sebe sama (a tedy nutně i Univerzální božské inteligence) ve vnějším životě. Odtud plyne bolest... Odtud plyne odloučení a samota. Tou bolestí nám Ženám Bůh šeptá do ucha - Vezmi si zpět svou sílu, Ženo... důvěřuj mi, důvěřuj si.

Chceme-li obraz mít plný barev, měli bychom se dívat očima Pravdy... Když začneme vidět souvislosti, začneme chápat, proč ta která část je v nás...


O PODSTATĚ ČASU - Igor Chaun

24. ledna 2013 v 13:39 Videa, filmy, knihy

O PODSTATĚ ČASU - Igor Chaun

( a Morgan Freeman a Julian Barbour :-)

video

Je pojetí času minulost - přítomnost - budoucnost iluzí?
Vypadá to, že existujeme ve věčném Teď..

Proč se tím zabývat? - Protože hledáme svou vlastní SVOBODU za iluzí času.
Svou Původnost ... přes kterou se teprve dostaneme snáze a opět - ke Stvořiteli...
A naplníme tak volání svého srdce...
WIKIPEDIA: Julian Barbour (born 1937) is a British physicist
with research interests in quantum gravity and the history of science.

Ukázka z dokumentu Cestování červí dírou s Morganem Freemanem II - 03 -
Existuje doopravdy čas - (Discovery Channel. 2011)

IGOR: Jsem hluboce přesvědčený,
že co nyní od Juliana uslyšíte, je předvojem
skutečného pochopení ČASU a jeho úlohy
v našem biologickém vnímaní bytí.
Vše, co tento muž říká, jsem ke svému překvapení
"viděl a cítil" - a zůstal před tím hluboce užaslý -
při zážitcích změněného stavu vědomí v brazilské Amazonii....


MAITREA a LEHKÁ HLAVA - Vegetariánské restaurace - video

21. ledna 2013 v 16:19 Videa, filmy, knihy

MAITREA a LEHKÁ HLAVA - vegetariánské Restaurace v Praze

video


Rozhovor s majiteli vegetariánských restaurací MAITREA a LEHKÁ HLAVA, Martinem Dobešem a Vaškem Stanislavem. Dozvíte se o vzniku jedinečných vegetariánských restaurací v Praze, jejichž majitelé nechali nahlédnout pod pokličku nejenom výborných jídel, ale také se podělili o inspirativní zkušenosti z provozování špičkové kuchyně a jejich filozofických pohledů.


Co je to Bůh

20. ledna 2013 v 0:27 Cesty k Pravdě


Abych mohl definovat to co Bůh je musím použít protiklady. Ono tvrzení, že "Bůh je" je vlastně už mylné. Tvrdit že nějaký "Bůh je" je na úrovni mateřské školky duchovnosti. A tvrzení že "Bůh není" je zase mylné a to už nebudu zařazovat, protože to může být na úrovni jak před mateřskou školkou tak i na urovni vysoké školy. Obojí je však mylné tvrzení. Tvrzení že "Bůh je celek", že "Bůh je jednota" a dokonce že "Bůh nás miluje" to je všechno je vedle jak ta jedle. Jak to teda je? Je to velice jednoduché. Abych ho mohl ve vašem jazyce definovat musím použít protikladů. Takže Bůh není ani láska a ani nenávist. Není ani dobro a ani zlo. Není ani Bůh a ani satan... atd. atd.

Bůh je vždy obojí. Bůh je všechno a přitom nic. Není a je zároveň. Jak to pochopit? Je to opět jednoduché. Bůh je tak malinký, že ho nelze nalézt. Je to ta nejmenší věc na světě. Mnohem menší než jsme schopni pomocí naší techniky odhalit. Dal by se definovat jako "velké nic". BŮH JE VELKÉ NIC! Představte si to jako že všechno velké se skládá z malého a to malé ještě z menšího a když to takhle budete pitvat dojdete až k základu všeho a to je Bůh. Základní kámen všeho. Jak to však vzniklo? Velkým třeskem...

Bůh se rozdělil na dvě věci. Na dvě polarity. Jinak nezle provést žádný třesk. Rozdělil se na plus a mínus nebo na jin a jang jak chcete. Prostě když dáte plus a mínus k sobě, vznikne napětí... elekřina, existence věcí. Nic na světě nemůže existovat bez plus a nic na světě nemůže existovat bez mínus. Proto Bůh není ani plus ani mínus. Bůh je to obojí. Když zmizí Plus nebo Mínus zmizí všechno a zůstane zase jen Bůh - počátek všeho. Nemůže zmizet jen Plus nemusíte se bát. Když zmizí Plus zmizí i Mínus a tedy obojí. Zmizí úplně všechno. A vrátí se to do stavu před třeskem. Když se přikloníte jen k Plus (dobro, láska, Jang atd) Bůh to vyrovná tím, že oslabí svou účast na Plus a posilní Mínus(zlo, nenávist, Jin).


Eckhart Tolle - Nová země - kniha

17. ledna 2013 v 0:15 Videa, filmy, knihy

Eckhart Tolle - Nová země: Objevte v sobě smysl života


Doporučuji vám tuto knihu, je i ke staženi na ulozto.cz

Kniha známého autora duchovní literatury si bere za cíl vyvolat v čtenáři vnitřní proměnu. Autor se v ní zabývá podstatou a funkcí ega, která spočívá v neustálé touze být lepší, bohatší a úspěšnější. Nemocí lidstva je pak ztotožnění se s egem, které člověku přináší jen další utrpení a nikdy nevede k trvalému štěstí.
Ego se stále snaží získat víc a víc. Používá lidi jako nástroje, aby dosáhlo svých cílů. Poté co je dosáhne, je na kratičký moment uspokojeno, než se znovu pustí do hledání další "potravy". Hlavní emocí, která ego ovládá je strach. Může to být např. strach z bezvýznamnosti, ze smrti či z neexistence. Ego se stále snaží tento strach potlačit, nikdy se mu to však zcela nepodaří. Podle autora je to z důvodu, že ego vzniká ztotožněním s formou a hluboko uvnitř ví, že žádná forma netrvá věčně. Jak se tedy vymanit z toho koloběhu neustálé touhy po něčem lepším?

Podle autora je jedinou cestou uvědomění si této skutečnosti. Je důležité se přestat ztotožňovat s egem, se svou myslí. Protože trvalé štěstí nenalezneme, když budeme ovládáni egem, trvalé štěstí nalezneme pouze v přítomném okamžiku. Uvědomění si naší identifikace s egem je tak prvním krokem k osvobození. Jak píše autor, když si uvědomíme co nejsme, učinili jsme významný posun v našem životě.
Ztotožnění s egem, které probíhá u většiny obyvatel naší planety lze nazvat duševní poruchou nebo šílenstvím. Popisují ji všechny významné náboženské tradice. V hinduismu se setkáme s výrazem "mája", což znamená "iluze". Buddhismus zase popisuje lidský život jako stálé utrpení, které lze překonat jen dosažením nirvány. Křesťanství hovoří o prvotním hříchu, který v přeneseném významu znamená, že lidé přestali sledovat svůj pravý cíl, to znamená duchovní probuzení.

Vše o čem autor ve svých knihách píše směřuje k tomuto cíli. Tento cíl je dosažitelný pro každého a nelze si ho nějakým způsobem zasloužit. Dokonce pro jeho dosažení nemůžeme nic udělat. Stačí si totiž uvědomit, že veškerá naše činnost je poháněna egem, které se snaží nás ovládnout a hrát s námi svoji hru. Uvědomění spěje k tomu, že zjistíme, že naše myšlenky nejsou pravou realitou, za kterou se vydávají. Všechno co je důležité, je žít tady a teď, v přítomném okamžiku. To znamená, že v každé chvíli děláme vše tak, jak to nejlépe dovedeme a k tomu zažíváme příval příjemné vnitřní energie. Veškerý život se tak stává radostnou hrou, ve které se ztotožníme s životem a plyneme v jeho směru. Nejsme tak již poháněni vlastním egem, ale vše co děláme v sobě obsahuje esenci samotného Bytí. Toto prozření je podle autora lékem na vše prostupující šílenství lidstva, které ztratilo ze zřetele svůj hlavní cíl.

Tolle, E. (2006): Nová země: objevte v sobě smysl života, Praha, Pragma


Temná noc duše a Strážce prahu

16. ledna 2013 v 22:50 ČlánkyTemná noc duše

Bůh řekl: Dosud jsi byl vladykou, nyní Bůh chce abys byl rytířem. A teď budeš muset hodně bojovat.

Suso: Běda, Bože můj! Co se mnou činíš? Myslel jsem si, že už mám dost. Ukaž mi, kolik utrpení mám před sebou.

Pán řekl: Je pro tebe lépe nevědět to. Přesto ti povím tři věci. Doposud jsi bil sám sebe. Nyní tě budu bít Já a ty budeš veřejně trpět ztrátou své dobré pověsti. Za druhé - všude tam, kam se ohlédneš po lásce a věrnosti, tam najdeš zradu a soužení. Ta třetí - dosud jsi plaval v božské Sladkosti jako ryba v moři, toto od tebe odejmu a ty budeš hladovět a chřadnout. Budeš opuštěn od Boha i od světa a čehokoliv se chopíš, aby ses potěšil, přijde vniveč.

Suso se vrhl na podlahu s rukama rozepjatýma ve tvaru kříže a modlil se ve smrtelné úzkosti, aby tato bída na něj nepadla.

Potom k němu pravil Hlas: Buď dobré mysli, budu s tebou a pomohu ti zvítězit.

Přijímejte dlouhou temnou noc trpělivě, klidně, pokorně a odevzdaně jako určenou k vašemu pravému dobru. Není to trest za spáchaný hřích, ale prostředek ke zničení egoismu.

Tyto roky mohou být pro ego skutečně trpké, mohou se zdát dokonce zmařené, ale mají svůj význam. Za prvé vynášejí na povrch a uvádějí do pohybu všechny skryté chyby, všechny zárodečné slabosti, všechno latentní zlo. Takže mohou být odhaleny tím, čím jsou a odstraněny - často po utrpení, které z nich vyplynulo. Veškerá latentní žákova špatnost (jakož i ctnost) se postupně aktivizuje, všechna pokušení jeho spících vášní jsou probuzena jedno po druhém, všechny jeho animální sklony jsou rozehrány proti jeho hodnotnějším ideálům, všechna jeho neupřímnost, hrabivost, nepravdivost a marnivost rychle vzroste ze semene do dospělé rostliny. Ve stejné době se rovněž projevují jeho dobré vlastnosti, takže v něm existuje strašný boj.


Pramen vnitřní lásky

16. ledna 2013 v 22:36 Láska a vztahy


Možná lásku hledáte na vzdálených a nehostinných místech. Poznání, že pramen lásky se nalézá ve vašem vlastním nitru, přináší neobyčejnou útěchu. Věříte-li, že zde tento pramen je, pak jej dokážete probudit. Následující cvičení by vám k tomu mohlo pomoci. Když budete mít chvíli pro sebe, zkuste se soustředit na svou duši a objevit na jejím dně pramen lásky. Představujte si ten životodárný proud sounáležitosti, míru, pokoje a radosti. Vnímejte ve své vizuální fantazii, jak osvěžující vody tohoto pramene proudí do vyprahlé země v zanedbané části vašeho srdce. Představovat si takové obrazy je užitečné zvláště před spaním. Po celou noc pak bude vaše vnitřní krajina zavlažována a zúrodňována a vaše vědomí sounáležitosti se bude prohlubovat. Uvidíte, když se s rozbřeskem probudíte, bude vaše duše naplněna něhou, pokojem a štěstím.

Jednou z nejvzácnějších hodnot, kterých byste se v přátelství či v lásce neměli nikdy vzdávat, je vaše odlišnost. V láskyplném vztahu se může stát, že jeden partner bude mít sklon napodobovat druhého nebo změnit svou osobnost k jeho obrazu. Může to naznačovat touhu po úplném splynutí, je to však destruktivní a nebezpečné. Znal jsem jednoho starého muže, který žil na ostrově u západního pobřeží Irska. Měl zvláštního koníčka. Sbíral fotografie novomanželských dvojic. Tytéž páry si pak fotografoval deset let po svatbě. Na druhé fotografii bývalo patrné, jak se jeden člen dvojice začíná podobat druhému. Ve vztahu je často přítomna sotva patrná homogenizující síla, která je destruktivní. Ironií je, že právě rozdílnost mezi lidmi je příčinou jejich vzájemné přitažlivosti. Proto je třeba tuto rozdílnost zachovat a pečovat o ni.

Láska je jasným světlem a vydatným pokrmem, který vás osvobozuje, abyste byli zcela sami sebou. Neměli byste se navzájem napodobovat; není také třeba, abyste vedle svého partnera zaujímali obranný či ochranný postoj. Láska by vám měla dát odvahu a dokonalou svobodu k uskutečnění vašeho osobního potenciálu. Máte-li si v lásce zachovat svou odlišnost, potřebuje vaše duše spoustu prostoru. Je zajímavé, že jeden z původních hebrejských výrazů pro spásu označuje zároveň prostor. Pokud jste se narodili na statku, víte, že prostor je k životu nezbytně důležitý, zvláště když něco vyséváte. Zasadíte-li dva stromy těsně vedle sebe, navzájem se zadusí. To, co roste, potřebuje prostor.


O svobodné vůli - Paul Brunton

15. ledna 2013 v 22:50 Články


Člověk obvykle věří, že má svobodnou volbu mezi dvěma nebo třemi alternativami, ale ve skutečnosti poslouchá nejsilnější tendenci, která tvoří jeho povahu. Dělá to, co mu jeho sklon diktuje, a tak je jeho svoboda jen zdánlivá. Účinky naší minulosti, vzory naší individuální přirozenosti a vliv našeho okolí ve svém spojení ovládají z velké části naše bezprostřední činy. Přitom je náš rozhodující směr zcela řízen božími zákony v rámci vesmíru. V takové situaci musí být osobní svoboda skutečně menší, než si myslíme, že je. Tím jsme inspirováni k tomu, abychom si uvědomili, že existuje boží plán pro všechny, a že skutečná svoboda spočívá v dobrovolném přijetí onoho nekonečně moudrého a nejvýš laskavého plánu.

Většina lidí žije v přesvědčení, že jsou natolik svobodní, aby dělali to, co si přejí. Pravdou však je, že jsou zotročeni svým egem a zmítají se ve výkyvech jeho emocí. Náš život se svými hlavními událostmi, které skutečně prožíváme, je jako dům. Jsme volní a můžeme se volně pohybovat uvnitř jeho zdí, ale nikoli mimo ně. Budoucí události zůstávají až do určité doby v proměnlivém stavu. V tomto období máme svobodnou vůli je pozměnit, ačkoli se nikdy nejedná o absolutní svobodu. Vůle se rozhodně musí projevit silněji než osud, protože to v minulosti byla naše vlastní vůle, která vytvořila náš současný osud. Někteří lidé vědomi si své slabosti a chybování považují svobodnou vůli za nebezpečí.

Proti svobodné vůli a svobodné volbě člověka se může postavit nejen karma, ale můžeme být postaveni do opozice s lidskými institucemi a organizacemi, přírodními pohromami a katastrofami, genetickou dědičností a rasovými dispozicemi. I ten, kdo věří, že má svobodnou vůli, zjišťuje, že je přinucen přijímat určité události stejně jako ti, kteří nevěří, že ji mají. Většina z těch, kteří tvrdí, že mají svobodu volby a vůle, mají ve skutečnosti pravý opak - otroctví ke svým přáním. Jejich přání reagují automaticky na podmínky, které je obklopují a jsou klamáni přesvědčením, že si z těch podmínek svobodně vybírají. Nálady a city se jim mění s každou změnou vnějších okolností, vyprovokovány povahou každé změny. Z toho je zřejmé, že nejde o skutečnou svobodu, ale spíše o závislost.


SPÁČI

15. ledna 2013 v 2:59 Články


Velice starý mnich usínal pravidelně při pravidelných bohoslužbách. Mladý opat si starého mnicha nechal předvolat a důrazně jej požádal, aby si na to dával pozor. Je to nevhodné chování a ostatní bratry to zajisté pohoršuje.
Když se starý mnich vrátil ke své práci v klášterní zahradě, ptali se ho ostatní bratři, co mu opat říkal.
Starý mnich odvětil: "nevím, spal jsem".
"Ty jsi spal před opatem?", divili se všichni.
Tušili, že mnichovo předvolání před opata bylo právě kvůli spaní při bohoslužbách.
"Tak to jej muselo dopálit! Co říkal?! Jak tě potrestal?!"
"Proč by mě měl trestat, měl jsem u toho otevřené oči."

-------------------------------------------------------------------------------------------

Spáči

Jíme, chodíme do práce, milujeme se, sprchujeme se.
Většinu z toho si v daný okamžik neuvědomujeme.
"Sprchoval jsem se dneska ráno?", ptáme se večer.
"Asi ano, mám to ve zvyku." Tak jako většinu činností, které děláme.
Máme to ve zvyku. Protože nám to jednou řekli rodiče nebo společnost, která nám to říká den co den.


Jak se nestat PACIENTEM! - MUDr. Jan Hnízdi

5. ledna 2013 v 2:38 Videa, filmy, knihy

Jak se nestat PACIENTEM! - MUDr. Jan Hnízdil

video

Aneb jak si uchovat zdravý rozum a celostní zdraví. A také, že "zlo" je potřeba pojmenovat, identifikovat a pak odmítnout. - Vystoupení známého lékaře na Setkání Gošárníků 5, tentokrát v Horním Bradle, v hotelu ŠARZ, na akci nazvané "PROSINEC 2012 - ZAČÁTEK NAŠEHO VĚKU". Moderuje Igor Chaun a pořádá Goscha o.s. -

MUDr. Jan Hnízdil, narozen 1958, je původně internista a rehabilitační lékař; spisovatel a publicista. Věnuje se celostní a psychosomatické medicíně. Veřejnost na sebe upozornil svými výraznými vystoupeními proti současnému společenskému a zdravotnímu systému. Pracuje v Centru komplexní péče v Dobřichovicích u Prahy.

Mistrem jógy a vipassány v indickém vězení - Joseff Michálek

4. ledna 2013 v 16:40 Videa, filmy, knihy

Mistrem jógy a vipassány v indickém vězení - Joseff Michálek

video

Vzpouru musíš udělat SÁM V SOBĚ! V tom vězení se lidi zbláznili a umřeli, ale já se stal Gurudží... - Aneb DĚLEJME DÍRY DO MATRIXU! - A taky o Igorově daru Gošárníkům v úvodu. - Na gošárenském Setkání zase jinak: tentokrát autentická a originální zpověď nespoutaného člověka, Joseffa, dítěte květin a svobody 60. let, pašeráka, vězně, a mistra jógy a meditace vipassána v indickém vězení, kde strávil deset a půl roku! -

Ojedinělá přednáška muže, který za svou svobodu zaplatil vězením... "Podívejte se na přírodu: PŘÍRODA nemá morálku. V Přírodě je moudrost a harmonie. Ale ne morálka... Morálku si vymysleli lidi, protože je postavená na strachu... - JE TO O STRACHU, NEBO O LÁSCE?!?"


Pokyny pro duchovní praxi - Sri Brahmam

3. ledna 2013 v 14:27 Cesty k Pravdě

Tento text sepsal Ray Lawson z Kanady

podle satsangů se Sri Brahmamem


1. Dech, zvuk a mysl povstávají z Já - našeho vlastního nehmotného Já. Toto zrození jsme obdrželi z Boží milosti.

2. Náš život plyne velmi přirozeně a správně skrze Boží milost. Děje se tak z Jeho vůle a podle jeho vedení, proto se nesnažte tok života narušit. Spočívejte v klidu.

3. Ačkoliv se snažíme obohatit a plánovat svůj život, jde si svou cestou podle Božího vedení. Pokud se tak má stát, vyčerpá se náš osud, a pokud budeme žít podle Božího vedení, toto může být naše poslední zrození. Pokud však přerušíme přirozený tok svého života, nebo pokud si budeme myslet, že jsme ten, kdo koná, pak toto naše poslední zrození nebude.

4. V hoře Arunáčale je původ vesmíru. Bůh Arunáčala i Ramana Maharši se shodují, že Arunáčala je jediný Guru celého vesmíru. Ramana dlel u Arunáčaly, protože v ní je základ vesmíru a ona je Já. Toto veliké Já k sobě přilákalo mnoho vyspělých duší, protože Arunáčala je Bůh a Guru. Hora sama je srdcem Boha Arunáčaly a z ní vyvěrá energie Já do celého světa, do všech božstev a bytostí.

5. Duchovní cvičení, která provádíme, jako jsou džapa, meditace a jóga, jsou vykonávána úsilím a jsou to pouhé myšlenky. Pročišťují sice mysl, ale sama mysl je tou překážkou. Mysl je v iluzi a není si vědoma našeho vlastního Já. Odstraňme tuto překážku a zbyde čiré vědomí - to je to Já. Když se mysl ptá "Kdo jsem já?", hledá tím vlastní zdroj. Klid, který je na tohle potřeba, je možný jen z požehnání osvíceného Guru.