Červenec 2013

Svět zachvátila epidemie nedostatku vitamínu D

26. července 2013 v 19:50 Články

Po celém moderním světě se šíří epidemie nedostatku vitamínu D, a je to epidemie tak hluboká a závažná, že epidemie prasečí chřipky H1N1 vypadá ve srovnání s tím jako rýma. Nedostatek vitamínu D je tak rozšířen, že je to alarmující, a je také základní příčinou mnoha dalších vážných nemocí jako rakovina, cukrovka, osteoporéza a srdeční choroby.
Nová studie publikovaná v březnu 2010 v časopise Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism zjistila, že 59% populace má nedostatek vitamínu D. Navíc asi 25% z toho má extrémně nízkou úroveň vitamínu D. Vedoucí autor studie, dr. Richard Kremer z Centra zdraví univerzity v McGill řekl: "Abnormální úrovně vitamínu D jsou spjaty s celým spektrem nemocí, včetně rakoviny, osteoporézy a cukrovky, a rovněž s kardiovaskulárními a autoimunitními chorobami."
Tato nová studie rovněž dokumentuje jasné spojení mezi nedostatkem vitamínu D a uloženým tělesným tukem. To podporuje teorii, kterou obhajuji na NaturalNews již mnoho let: sluneční záření podporuje ztrátu tělesného tuku. Vitamín D je možným hormonálním mechanismem, s nímž tento jev ztráty tuku pracuje.
Vědecká bádání o vitamínu D dávají ještě lepší výsledky...

Aktivátor imunitního systému

Nedávné výzkumy provedené na univerzitě v Kodani objevily, že vitamín D aktivuje imunitní systém tím, že "vyzbrojí" T buňky k boji proti infekci.
Tento výzkum zjistil, že bez vitamínu D je imunitní systém T buněk neaktivní a poskytuje jenom malou nebo žádnou ochranu proti napadení mikroorganismy a viry. Ale s vitamínem D v krevním řečišti se tyto buňky "ozbrojí" a začnou vyhledávat vetřelce, které zničí a vyloučí z těla.


Henri Monfort – Pránická výživa Jiná cesta ke spiritualitě

26. července 2013 v 15:10 Výživa


Úryvek z knihy stejného názvu .

Proces 21 dní.

Tato stať je uveřejněna s laskavým osobním svolením autora, pana H. Monforta. Bohužel, úplný překlad do češtiny není zatím možný, resp. jeho uveřejnění, neboť vydavatelství LANORE zatím nechce dát nikomu svolení k další nefrancouzské, publikaci. Uvidíme, jak budeme úspěšní my.

Deník z cesty do Země Neznámé.

Lyon a probuzení : kniha Jasmuheen, Žití ze světla a idea, kterou cítím už nějaký čas : živit se Pránou a opustit tak pevnou stravu…

Pránu používám dennodenně pro léčení svých klientů… Také nápad žít toliko z Prány mne zavedla až sem a k této knize. Jsem na to dobře připravený a jakožto šaman vím, že Průvodci pracují v utajení, aby připravili naše bytí. Myslím, že brzy budu připraven, abych se pustil do toho velkého dobrodružství.
Po svých narozeninách na začátku prosince 2002, se zkusím vydat na tuto cestu procesu 21 dnů a přejít od pevné stravy a nechám Boha, aby mne živil. Už to v sobě cítím… On a Já jsme jeden… Postará se o mé bytí a umožní mi do sebe vtělit tuto vysokou vibraci. Budu držet hladovky a připravím se na tuto cestu a možná i před původně zamýšleným datem.
WAKATANKA, jsem tvůj malý nástroj, který zušlechtíš, aby jsi jej učinil mocným… Ó, jak Tě miluji…

Ó MITAKUYE OYASIN
(Jsme Všichni Jedno - z jazyka Soiux Lakota)


Opravdu chcete vnitřní mír?

25. července 2013 v 23:05 Cesty k Pravdě

Opravdu chcete vnitřní mír? Jestli ano, je váš. Vzdejte se. Přestaňte bojovat. Přestaňte se bránit. Přestaňte předstírat. Přestaňte popírat. Přestaňte lhát sami sobě. Vzdejte se svých ochran, svých zdí, klece, která vás obklopuje. Nesnažte so dokonalost, protože to je právě touha po dokonalosti, která nás vede k budování zdí.

Usilujte o celistvost a o světlo i tmu, abyste mohli žít vyváženě.
Stejně jako každá věc má svou světlou a temnou stránku, tak je to is lidmi, protože být lidskou bytostí znamená být vším.


Když chceme žít podle naší plné velikosti, musíme dovolit všem částem našich skvělých osobností, aby s námi byly a byly respektovány.
Musíme vykročit z naší bubliny falešných představ a postavit se do vlny nového světla.
Jako individuální bytosti musíme rozšiřovat naše vnitřní vědomí, aby obsáhlo každou část naší lidskosti.

Nejdůležitější z našich vztahů je vztah k nám samotným, k celé naší bytosti, včetně našich stínů.

Oceňujte své božství, a oceníte i dar života.

Klidná mysl je čistá k tomu, aby slyšela slova našeho největšího dobra, (které v nás promlouvají) slova od Ducha.více v knize Temná stránka hledačů světla

Sing! Day of song - Bobby McFerrin - Improvisation

25. července 2013 v 1:47 Videa, filmy, knihy

Sing! Day of song - Bobby McFerrin - Improvisation

hudba

Když Bytí promlouvá skrz člověka :)
Neuvěřitelná síla harmonie v taktu Centrálního srdce..
Modlitba Matky Terezy

20. července 2013 v 23:53 Cesty k Pravdě


"Moudrost, která je v každém z nás je nekonečná. Hledejte ji a najdete!″


Lidé jsou často nerozumní, nelogičtí, sebestřední, i tak jim pomáhej.

Když jsi vlídný, obviní Tě třeba ze sobeckých nízkých pohnutek, i tak buď vlídný.

Když máš úspěch, získáš pár falešných přátel a pár skutečných nepřátel, i tak jdi úspěšně dál.

Když jsi nezáludný a čestný, třeba Tě podvedou, i tak buď nezáludný a čestný.

Roky něco buduješ a někdo Ti to třeba přes noc zničí, i tak buduj.

Když najdeš klid a štěstí, budou třeba žárlit, i tak buď šťastný.

Dobro, co dnes činíš, zítra třeba zapomenou, i tak čiň dobro.

Dávej světu to nejlepší co máš a třeba bude mít stále málo.
I tak dávej světu to nejlepší, co máš.


Víš, v konečném důsledku je to mezi Tebou a Bohem, nikdy to nebylo mezi Tebou a nimi.

Maok - Hudba z iných sfér (koncert)

20. července 2013 v 22:34 Videa, filmy, knihy

Maok - Hudba z iných sfér (koncert)


Nádherné nadpozemské

Martin"Maok" Tesák je skvelý inštrumentalista, spevák a skladateľ, ktorého jedinečný štýl je v snivých až mysticky ladených skladbách ľahko rozpoznateľný aj bez toho, aby ste konkrétnu skladbu poznali. Originálny rukopis dopĺňa na koncertoch výborná improvizácia a tak sa niet čo čudovať, že ľudí tak nadchýna a že je pravidelne prizývaný aj k tvorbe pre divadlo a film (napr. film Bathory).
Dokonale nás o tom presvedčil na nedávnom vystúpení v Bratislave (17.2.2013). Eugenika.TV Vám prináša celý tento koncert, ba môžme povedať meditáciu, ktorý odznel pri príležitosti oslavy Tibetského Nového roku LOSAR. Do celkovej kompozície tejto viac ako trištvrte hodinovej hudobnej lahôdky sú plynulo včlenené skladby - Zo sĺz a slnka dúhové kvety rastú (30:01 min) a tradičná maokovská A ja taká čárna (38:25 min)
Ešte jedna poznámka: pre mňa ako kameramana a strihača to bola celkom fuška, keďže svetlo v miestnosti bolo extra intímne a sporé. Chcel som samozrejme zachovať atmosféru a aj prispieť k celkovému dojmu strihovými kolážami. Nakoľko sa mi to podarilo posúďte sami.

Přítomnost jako klíč k sebepoznání

15. července 2013 v 23:24 Cesty k PravděCílem Diamantového přístupu je žít naplno a do hloubky. Tato metoda nabízí poznání a praktické postupy pomáhající člověku vést život bez zbytečného úsilí a obtíží, život vyznačující se pocitem naplnění a spokojenosti.

Diamantový přístup nás stejně jako většina duchovních systémů vybízí, abychom ve svém životě vnímali a rozvíjeli moudrost, lásku, radost, vitalitu, sílu, klid, autentičnost, nadšení, zvídavost, porozumění, poklid, spokojenost, důvěru a vděčnost, a abychom vše přijímali tak, jak to je.

Diamantový přístup je založen na poznání, že právě tyto vlastnosti jsou charakteristické pro naši pravou a základní podstatu. Jsou nám vrozeny a máme na ně přirozené právo.

Jakmile se v přítomném okamžiku otevřeme svým pocitům, začneme vnímat touhu po novém a jiném způsobu bytí. Někteří lidé cítí tuto touhu jako určitou bolest či smutek, jež jsou ukryté pod povrchem běžné bdělé pozornosti a aktivit, jako něco, co je pro nás tak obyčejné, že si toho už nevšímáme. Jiní to zase cítí jako svíravou touhu získat a udržet si tyto vlastnosti, jako intenzivní hnací sílu, jež nás nutí stanovit si cíle v jakémsi vzdáleném duchovním ráji. A jsou i lidé, kteří k těmto vlastnostem přistupují s pocitem marnosti a rezignace a považují je za nereálný či dokonce nežádoucí výmysl. A zřejmě nejběžnější reakcí je jistá otupělost, s níž se jako náměsíčníci vlečeme životem, aniž bychom si uvědomovali svou niternou potřebu. A sami sobě namlouváme, že ubohé náhražky pocitu spokojenosti, lásky, radosti a moudrosti jsou pro nás to pravé.


Muži válečníci, předejme vedení ženám! - Tomáš Klus

9. července 2013 v 22:50 Videa, filmy, knihy

Muži válečníci, předejme vedení ženám! - Tomáš Klus

video

Opět nádhera když promlouvá láska a moudrost :)

Tomáš Klus - prostý, civilní a inspirativní rozhovor Českého Zlatého slavíka na Slovensku pro Televíziu Nitrička dne 24.3.2013. - "Chci, aby lidi viděli srdcem." - O kapele, o životě, o hudbě a múzách, a partnerství a o lásce, a taky o tom, že když nebude zpěvák, bude něco jiného - a pořád TOMÁŠ KLUS.

CO JÍST, KDYŽ... Praktický domácí lékař - kniha

5. července 2013 v 1:12 Videa, filmy, knihy

Doporučuji vám tuto knihu - obsahuje návody jak různé nemoce léčit potravinami a doplňky.


Anotace:
Také patříte k těm, kteří se potýkají s bolestmi hlavy, trpí nespavostí, mají vysoký cholesterol, bojují s obezitou či mají jiné zdravotní problém? Nevíte jak odstranit hnědé skvrny na pokožce, jak zabránit předčasnému šedivění vlasů či lámání nehtů? Chcete-li se zbavit těchto a dalších potíží, postačí malá změna vašeho jídelníčku, případně je nezbytné obohacení stravy vitaminy či minerály v podobě výživových doplňků.
Kniha vám poskytne informace a užitečné rady jak se přirozenou cestou bez léků zbavit zdravotních problémů. Pro úplnost nebude chybět přehled komplexní působnosti jednotlivých vitaminů a minerálů včetně receptáře se "životodárnými" pokrmy. Přesvědčte se a uvidíte, že s pomocí této knihy se budete cítiti lépe, zdravěji, mladší a vyzrajete na zdravotní potíže, které vás trápí. 159 stran, 14,5 x 21 cm (praktický domácí lékař)


Specialista na rakovinu - Kurkuma úžasně prospívá zdraví

5. července 2013 v 0:22 Výživa

Jedna věc je číst veškeré studie a informovat se prostřednictvím zpravodajství a výzkumů o přirozeném zdraví. Mnohem zajímavější však je, když o tom slyšíte přímo od lidí, kteří takové principy uvádějí do praxe.
Pokud zkombinujete praktické uplatňování zásad přirozeného zdraví s vědeckými poznatky, výsledky jsou velmi přesvědčivé.
Dokazuje to dr.Saraswati Sukumarová z Univerzity Johns Hopkins, který se zabývá tím, jak co nejlépe využít indické koření kurkuma.
Zázračné vaření s kurkumou
Dr. Sukumarová je specialistou na rakovinu a kurkumu používá často. Ví z první ruky, jak kurkumin (aktivní složka kurkumy) prospívá zdraví a jak jej lze jednoduše začlenit do vašeho každodenního života. Sama používá kurkumu při vaření a značnou část své profesionální reputace si vybudovala tím, že propaguje tuto rostlinu.
"Zdravotních přínosů je velmi mnoho. Například pro lidi trpící revmatoidní artritidou, kteří mají bolestivé otoky v kolenou, je kurkuma výborným prostředkem potlačujícím zánět," říká dr. Sukumarová. "Existuje na 300 publikací, ve kterých se píše o tom, že kurkuma je výborným prostředkem v boji s rakovinou. Mnoho chorob, jako je rakovina tlustého střeva a další typy rakoviny, má původ v zánětu."


Tomáš Klus - O ŠTĚSTÍ, VESMÍRU A JEDNOTĚ NA PIVNÍM SUDU

4. července 2013 v 11:57

Tomáš Klus - O ŠTĚSTÍ, VESMÍRU A JEDNOTĚ NA PIVNÍM SUDU

úžasné :)

Pozitivní a inspirativní rozhovor českého Zlatého slavíka na červnových pivních slavnostech. A také o tom, že můžeš SPLYNOUT ÚPLNĚ SE VŠÍM, a to je na tom to hezký... :-) Natočeno na hudební Slavnosti pivovaru Ostravar, 8. 6. 2013 pro pořad VIP Zóna (TV Pohoda)Americký neurochirurg Dr. Eben Alexander Posmrtný život existuje

1. července 2013 v 23:04 Články

Americký neurochirurg Dr. Eben Alexander, který pracuje 25 let na Harvard Medical School, onemocněl r. 2008 na zánět mozkových blan a dostal se na týden do kómatu. Zažil při tom cestu do posmrtného, nadpřirozeného světa. Svědčí o tom tento týden v týdeníku Newsweek, kde píše o své nové knize na toto téma:

Jako neurochirurg jsem nevěřil na fenomén předsmrtných zážitků, píše autor. Jako neurochirurg rozumím tomu, co se děje v mozku u lidí, kteří se blíží smrti, a vždycky jsem byl přesvědčen, že existuje dobré vědecké vysvětlení pro nadpřirozené cesty na nebesa, které zažívají lidé, kteří o vlásek unikli smrti.
Na podzim r. 2008, po sedmi dnech v kómatu, kdy lidská část mého mozku, neokortex, byla neaktivní, jsem zažil něco tak hlubokého, že mi to dalo vědecký důvod věřit v existenci vědomí po smrti.
Neexistuje vědecké vysvětlení, jak je možné, že zatímco mé tělo leželo v kómatu, moje mysl - mé vědomí, mé vnitřní já - bylo naprosto při životě. Zatímco neurony mého kortexu stoprocentně ochromily bakterie, které na ně zaútočily, moje vědomí, osvobozené od mozku, se vydalo na cestu do širší, nové dimenze vesmíru, do dimenze, o níž jsem nikdy nevěřil, že existuje a před zážitkem kómatu bych ji odmítl jako nemožnost.
Avšak ta dimenze - kterou popsali četní svědci, kteří se dostali na pokraj smrti - skutečně existuje.