Září 2013

O ŽIVOTĚ, ZDRAVÍ A LÁSCE - Sergej Lazarev - video

30. září 2013 v 21:03 Videa, filmy, knihy

O ŽIVOTĚ, ZDRAVÍ A LÁSCE - Sergej Lazarev

video

Záznam přednášky v Polsku v lednu 2012, převzato z kanálu DTVCZ3 na Youtube. - Sergej Lazarev je známý ruský psycholog, badatel, léčitel a bioenergoterapeut. Objevil a popsal karmický mechanismus, který již byl v mnoha pramenech popisován, ale dosud nikým neprozkoumán. Ve výzkumech S.N. Lazareva se věda a náboženstvi spojují v jeden harmonický celek.
Autor během 30 let svých studií a na základě mnoha uzdravení nemocných objevil a porozuměl mechanismu, které spojuje mysl, emoce a chování člověka se zkušenostmi, které každý člověk získává na své cestě životem, se štěstím i neštěstím, se zdravím nebo nemocí a také s nemocí našich detí. Využití karmického mechanismu v denním životě pomáhá tisícum lidí k lepšímu životu, ke zlepšení vztahů s lidmi kolem nás a také k léčení závažných onemocnění, jež byla moderní medicínou považována za nevyléčitelnou.


Dopis pro paní učitelku

30. září 2013 v 20:54 Články


Milá paní učitelko.

Svěřuji svou dceru do vaší péče na tento školní rok. Dělám to dobrovolně, ale s určitými rodičovskými obavami. Má dcera má něco neocenitelného - svého ducha. Mým úkolem je posilovat a chránit jej. Rád bych, abyste dělala totéž. Proto mi dovolte, abych vám nabídl několik rad, které vám pomohou pochopit a ocenit ji a být jejím rádcem.
Především vás žádám, abyste ji měla ráda a abyste jejího ducha podporovala. Je možné, že má dcera nebude nejbystřejším dítětem ve vaší třídě, ale její duch bude zářit. Září, když je povzbuzována a chválena, vadne, když je kritizována a ponižována. Její duch jí povede buď do cílevědomého a láskyplného života, nebo do budoucnosti, v níž se spokojí s průměrností a rutinou.
Chci, aby se nevyhýbala náročným úkolům. Chci, aby vyzkoušela svou sílu na tvrdých životních realitách, aby neztrácela odvahu, která jí říká, že může překonat všechny překážky, na něž narazí. Prosím vás, posilujte jejího ducha. Začíná se v ní rodit sebeúcta. Začíná si uvědomovat své já, začíná chápat čím je a čím se může stát.
Její rozvíjející se já je však křehké, její kroky jsou nejisté, a proto bude potřebovat vaši pomoc. Povzbuďte ji, bude - li se pohybovat jako hlemýžď, zatímco by měla běžet, bude - li pasivní, zatímco by měla vést druhé. Koneckonců je mladá a je ve svém běžném chování někdy tedy nedůsledná.
Objevujte a posilujte její schopnosti, chvalte její úspěchy a mírně poukazujte na nedostatky. Pomáhejte jí překonávat všechny překážky, které brzdí její vývoj. Ona sama ví lépe než vy, jak je překonat. Prosím vás pomáhejte jí.
Má dcera k vám přichází, aby se něco naučila. Prosím vás, nezklamte ji. Snažte se vyučovat ji zábavným a stimulujícím způsobem.


Z knihy Aladinův faktor
Nejzdravější výživa -Šokující pravda o vaší výživě - Helmut Wandmaker - kniha

22. září 2013 v 22:42 Výživa

Na světě existuje pouze jediná příčina veškerého utrpení, a to je zpronevěření se lidstva syrové stravě. Vývojem jsme uzpůsobeni syrové stravě. Kdy lidstvo sešlo ze správné cesty. Nejde o žádné teorie. Nemoc, to je snaha přírody tě uzdravit. Strava nikdy neléčí přímo. Je to tělo, které odpovídá. Čím méně jíš, tím jsi výkonnější! Okamžitě se zbavíš nadváhy, staneš se štíhlým a také jím zůstaneš i bez hladovek. Odměnou však bude zdraví.
Autor píše na základě svých vlastních zkušeností. Jaké největší chyby se dopouštíme při našem stravování? Jaké to má následky na naše zdraví. Přesto, že je stále více lékařů a moderních léků, chorobnost stoupá.Ukázka z knihy:

Jak se nyní určuje přírodní strava?

Uvedu předpis od T. C. Frye, který je všeobecně známým stoupencem přírodního zdraví (zkráceně NH). Z toho si sám zjisti, jak jsi vzdálen od druhově správné přírodní lidské stravy!

Již teď ti mohu prozradit, že nároky kladené na skutečnou zdravou stravu, splňuje pouze ovoce!

1. Prvním požadavkem je, aby strava v její přirozené podobě lahodila tvému oku.

2. Druhou podmínkou je, aby tě strava svou vůní okouzlila a tvé chuťové receptory podráždila natolik, aby se ti začínaly sbíhat sliny, za předpokladu, že máš hlad.

3. Strava ti musí chutnat i v syrovém stavu a musí být vždy hotová, bez jakékoliv přípravy, připravená k jídlu.

4. Použitá i sama o sobě, jako monostrava, tě musí syrová strava plně uspokojit. Tvé patro musí "potěšit" a tvůj žaludek uspokojit!Skutečné příčiny nemocí - video

20. září 2013 v 20:45 Videa, filmy, knihy

Skutečné příčiny nemocí


video

Rüdiger Dahlke na základe vlastných skúseností došiel k poznaniu, že choroby a ich príznaky nie sú púhym nezmyselným utrpením. Choroby nám jasne ukazujú naše vlastné chybné postoje k životu, k sebe i k druhým ľuďom. Tým, že sa naše omyly prejavia v chorobe, si tento problém vynucuje rýchlu nápravu.
Nejde teda o to liečiť len príznaky choroby, ako to činí klasická medicína , ale o to vyriešiť skutočný problém, ktorý sa chorobou prejavuje a oddeľuje nás od šťastia a harmónie. Video ukážka je z DVD: "Skutečné příčiny nemocí"Když doporučení Feng Shui nefungují - Mojmír Mišun

19. září 2013 v 22:56 Články


Toužíme po vyšší úrovni harmonie v tomto světě a svém životě. To, co v podstatě hledáme, je na nejvyšší úrovni prožívání lásky a to zcela nezávisle na jakýchkoliv podmínkách, tedy zcela bezpodmínečně. Jsme i ochotni pro to mnohé udělat, nicméně výsledky bývají různorodé od těch plných spokojenosti až po ty, kdy se očekávaný výsledek nedostavuje.

Pokusem tohoto článku je najít ten chybějící kamínek vysvětlení, proč některé naše snahy vyznívají naprázdno nebo jen s malým účinkem. Pokusme se do úvah při harmonizaci bydlení a jeho účinnosti zavést i vliv podvědomí, což se v této spojitosti zatím dělalo spíše výjimečně. Tím se otevírá možnost podívat se na nedostatky v bydlení i z cela jiného úhlu pohledu a najít příčinu či viníka, který toto způsobuje.
Vynecháme různé složité výpočty či rychlá řešení a tipy, jak být šťastní, čehož jsou plné letáčky, přednášky, webové stránky a též semináře o Feng Shui. Z psychologie a ezoteriky si vypůjčíme definici podvědomí: Podvědomí obsahuje všechny naše nezpracované a hluboce potlačené prožitky, emoce a myšlenkové vzorce destruktivního chování.


Hlubší význam nedostatků a prohřešků v prostoru - Mojmír Mišun

19. září 2013 v 22:56 Články
Tento článek volně navazuje na předchozí "Proč doporučení Feng Shui často nefungují" a je jeho dokončením a nabídnutím odpovědí. Po mnoha zkušenostech svých a při řešení interiérů bytů klientů jsem dospěl k poznání, že chyby v prostoru nejsou náhodné a jsou těsně spojeny s majiteli těchto bytů. Čily neobjevily se náhodně a naopak hluboce souvisí se situací, kterou mají pro nás vytvořit.

Mnohé složité výpočty selhávají a přestávají být účinné. Nejde už "jen" o výpočet a chybu v prostoru, ale v prvé řadě jde o člověka, který je postaven před úspěšné vyřešení mnohých problémů a konfliktů. Dříve mohlo stačit nalézat řešení konfliktů mimo sebe, s malou potřebou vnitřní změny. Nyní energetika člověka je tak silná, že své okolí velmi silně, nejčastěji negativně ovlivňuje. Zejména jsou podstatné směry, kam se ubírá celé lidstvo - nyní do konzumu, vybydlování zdrojů planety Země a vzdalování se duchovním zákonům.

Síla člověka - jeho myšlenek a emocí na okolní svět je vyšší, než kdykoliv v minulosti. Tím roste i jeho odpovědnost za své činy. Proto je nyní postaven před rozhodnutí své hluboké vnitřní transformace - záchrany světa před sebou, nebo - pokud odmítne, vlastního zániku.
Snatam Kaur - Long Time Sun - hudba

15. září 2013 v 15:43 Videa, filmy, knihy

Snatam Kaur - Long Time Sun

hudba

Snatam Kaur byla vedena od útlého věku k lásce a praktikování jógy a meditace. Byla vychovávána v Sikské komunitě, kde studovala indickou literaturu v Sanskritu. Na základě těchto znalostí se začala zabývat i spirituální hudbou. Zaposlouchejte se do těchto skladeb a dopřejte si uvolnění a relaxaci vašeho těla i mysli.
O MIMOSMYSLOVÉM VNÍMÁNÍ - Lucie Ioannah na Setkání Gošárníků

14. září 2013 v 23:39 Videa, filmy, knihy

O MIMOSMYSLOVÉM VNÍMÁNÍ - Lucie Ioannah

video

Mimořádný příběh čtyřnásobné maminky, artterapeutky, léčitelky a vysokoškolské pedagožky.
SVĚTLO A LÉČENÍ SVĚTLEM. - Kdo potřebuje naději a připomenutí, že VŠE DO SEBE ZAPADÁ a MÁ TO SMYSL,
toto video je pro něj... :-) A v závěru krásný zpěv Kamilky a Tomáše.
Jiný pohled muže na ženy

13. září 2013 v 14:08 Články

Občas je potřeba sdělit několik vět o ženách, o kterých se ve společnosti příliš nahlas nehovoří. Může jít pouze o můj pocit, ale rád se dívám pod povrch a zkoumám svět ve větších vrstvách, abych se dostal k jádru podstaty. Tímto článkem bych se chtěl zamyslet nad tím, jak nás jako společnost ovlivňuje naše minulost. Žena je podle mě tísíce let utlačovanou bytostí a její pravá energie je utlumena do pozadí. Proč si to myslím? Protože svět chtěli a stále chtějí ovládnout muži. Ne na základě své přirozenosti, ale své síly a manipulace. Ona totiž převážná část ještě na rozdíl od žen nepochopila svůj úděl. Otázka je, proč se to děje?

Musím se vrátit do starověku, kde to vše začalo. Pamatujeme na dobu, kdy se v mytologiích objevovala rovnováha energie? Východní kultura si tyto znalosti uchovala a spolu s ní i některé kmeny. Pro nás Evropany je velice blízká Řecká mytologie, kde každý bůh měl na starost určitou práci, aby panovala ve společnosti rovnováha. Bohyně i bohové vytvářeli mezi sebou symbiózu a ten, kdo chyboval, byl trestán. Mohl přijít o své schopnosti, jenž měly za následek více škody než užitku. Je úplně jedno, jestli mýty žily nebo ne. Vždy je pro společnost důležitý archetyp, který se uchovává v podvědomí každého člověka a tím i v celém kolektivním vědomí lidstva. Díky tomuto vzoru se člověk stává lépe ovládaným nebo reaguje v životě na různé podněty. Archetypy nás ovlivňují už od dětství a formují nás víc, než si myslíme. Proto za sebou většina lidstva vleče nános myšlení z dávné historie a nežije v přítomnosti, netransformuje své vědomí k lepší budoucnosti.


12 kroků k syrové stravě - Victoria Boutenko - kniha

12. září 2013 v 22:47 Výživa


V tomto přepracovaném vydání vysoce oceňované knihy Dvanáct kroků k syrové stravě uvádí autorka Victoria Boutenková mnohé výhody čerstvé stravy oproti vařenému jídlu. Vychází z nejnovějšího vědeckého výzkumu, vyvádí čtenáře ze " závislosti na vařené stravě" a provází ho fyzickou, psychologickou a duchovní fází životního stylu založeného na syrové stravě. Boutenková se také zabývá praktickými aspekty, poskytuje užitečné rady a nabízí různé strategie usnadňující přechod na nový, zdravější, způsob života.
Kniha Boutenkové obsahuje řadu odborných znalostí a je psána poutavým stylem, což z ní činí užitečnou pomůcku jak pro lidi, kteří již dlouho žijí na syrové stravě, tak i pro ty, kteří se teprve o zdravý životní styl začínají zajímat. "Skvělá kniha plná užitečných informací pro všechny, kdo usilují o hlubší pochopení vztahů mezi nutričními faktory a optimálním zdravím. Victoria Boutenková si klade správné otázky a zkoumá všechny cesty, které by mohly vést k novým odpovědím. Její závěry jsou pozoruhodné, často i překvapivé a v každém případě vždy vnášejí do problematiky jasno."


Ukázka z knihy:

PROČ SYROVA STRAVA?

Kde začalo moje hledání


"Proste, a bude vám dáno; hledejte, a naleznete; tlučte, a bude vám otevřeno."
- Matouš 7:7

Dnes u nás v rodině z legrace říkáme, že jsme měli štěstí, že jsme onemocněli všichni najednou, ale vroce 1993 nám naše zdravotní problémy nijak legrační nepřipadaly. Všichni čtyři (můj manžel, naše dvě děti i já) jsme byli na smrt nemocní. Mně bylo tehdy pouze třicet osm a už jsem měla tutéž diagnózu, na níž zemřel můj otec, arytmii, což je nepravidelný tlukot srdce. Trpěla jsem neustálými otok nohou, vážila 127 kilogramů a stále jsem přibírala. V noci mi často dřevěněla levá ruka a měla jsem strach, že zemřu a moje děti osiří. Pamatuji si, že jsem se cítila neustále unavená a měla jsem depresi. Moje doktorka mi nakonec řekla, že už pro mne nic nemůže udělat. Prohlásila: "Myslím, že teď už se můžete jenom modlit."

Můj manžel Igor byl často nemocný již od dětství. V sedmnácti letech měl zasebou devět operací. Trpěl progresivní hypertyreózou achronickou revmatickou artritidou a ve svých osmatřiceti letech byl zdravotně úplně rozložený. Když pršelo, musela jsem mu vázat tkaničky u bot, protože mu jeho artritická páteř nedovolovala se sehnout. Srdeční puls měl většinou přes 140, na sluníčku mu slzely oči a třásly se mu ruce. Cítil se stále unavený a trpěl bolestmi. Jeho lékař mu řekl, aby se připravil na to, že zbytek života stráví na kolečkovém křesle.


Kniha Mirdad - Mikhail Naimy

11. září 2013 v 21:44 Videa, filmy, knihy


Nádherné vyprávění o tom, kdo jsme, kam jdeme a kam až nepředstavitelně daleko můžeme dojít, když víme jak. Slavný guru Osho prohlásil o Knize Mirdad, že je to jeho nejoblíbenější kniha: její autor Mikhail Naimy byl současník a blízký přítel Chalíla Džibrána (kniha Prorok).

Kniha Mirdad je příběh, který se stal legendou a v němž se snoubí poezie s mystikou a filozofií. Příběh začíná biblickou postavou Noema, který těsně před smrtí žádá svého syna, aby postavil klášter, jenž by vypadal jako přesná kopie jeho Archy. Toto posvátné místo má uchovávat vzpomínku na potopu a vše, co s ní souviselo. Klášter má neustále obývat devět mnichů a jedním z nich se stává záhadný Mirdad - velký duchovní učitel..Ukázka z knihy:

Kapitola dvě

Já je pramenem a středem všech věcí


Mirdad: Budete-li používat slova Já, jako byste pronášeli modlitbu: "Kéž je Bůh mým útočištěm před hlubinami Já a průvodcem na cestě k jeho osvícení." V tomto slově, byť je tak krátké, je uzamčena duše každého dalšího slova. Jakmile odemknete Já, bude vaše řeč příjemná sluchu. Každé slovo bude oplývat životní radostí. Pokud však Já zůstane uzamčeno, ústa budou zapečetěna a všechna slova vám na jazyku zhořknou. Každé vaše slovo ponese pečeť smrti.
Já je Tvůrčí slovo. Pokud neovládnete jeho magickou sílu, budete trpět, zatímco byste se mohli radovat; bojovat, zatímco byste mohli spočívat v míru; a tápat v temnotě, zatímco byste se mohli vznášet ve světle.


Štěstí je Vaše pravé já

11. září 2013 v 18:47 Videa, filmy, knihy

Štěstí je Vaše pravé já


.stotožňujete se se svým tělem a myslí, prožíváte jejich omezení a trpíte.
Uvědomte si své pravé já, abyste dosáhli čirého štěstí.
Wake Up - Co byste dělal, kdybyste se jednou ráno vzbudil a byl o třicet let mladší? - video

11. září 2013 v 18:09 Videa, filmy, knihy


krátké video

Wake Up


Co byste dělal, kdybyste se jednou ráno vzbudil a byl o třicet let mladší?


Víc bych se smál.

Víc tančil.

Více si hrál.

Víc miloval.

Vzbuďte se!

Vzbuď se!SEDM DUCHOVNÍCH ZÁKONŮ

10. září 2013 v 0:13 Články


1) Zákon vědomí
Tento zákon nám říká, že jediné, co je na existenci trvalé je vědomí, duch. Všechno materiálno je pouhá iluze, vytvořená naším Já a je jen na nás, zda se jím necháme ovládat. O moc, peníze i věci můžeme přijít, ale naše Já nám nikdo nemůže vzít. Pěstujme tedy naše Já, dovolme mu být silné, zdravé a beze strachu - protože všechno špatné plyne ze strachu, že něco ztratíme. Přátele, moc, peníze, auto, dům…když si ale uvědomíme, že to vše je jen iluze a jediná věc, která určitě existuje je naše Já, pak se od tohoto strachu odpoutáme a pocity marnosti a beznaděje zmizí. Cvičení tohoto zákona: meditace v tichu, uvědomění si vlastního Já, vlastního Bytí

2) Zákon dávání
Kdo dává, ten také dostává - to je základní princip Vesmíru. Kdo ale jen bere, tomu také bude bráno. Ve Vesmíru neustále cirkuluje energie, tak musí cirkulovat i hmota. Ale nedá se stále jenom dávat, musíte umět i přijímat a nechat tedy hmotu a energii přirozeně cirkulovat v neustálém koloběhu. Je to jednoduché - chcete mít lásku? Dávejte lásku. Chcete uznání? Dávejte ho ostatním. To co vysíláte ven, to také bude přicházet k vám. Cvičení tohoto zákona: denně obdarujte alespoň jednoho člověka. Nemusí to být ale hmotný dar! Stačí úsměv, vlídné slovo, pochvala, pohlazení nebo drobnost jakou kousek čokolády, květina či úsměv nakreslený na papírku. Největší radost dělají dary od srdce.Knihy Dr. Normana W. Walkera - cesta ke zdraví a čistotě přirozenou stravou

8. září 2013 v 21:46 Výživa


Na tomto webu jsou volně ke stažení knihy Dr. Normana W. Walkera.
Vše o zdravé stravě k detoxikaci, čistotě, zdraví a mladosti těla.

Přirozená živá strava, léčení pomocí ovoce, zeleniny a šťáv:

http://sk2.goo.cz/download/index.htmZde je ukázka z knihy

Omládněte

kapitola 9. Mléko, smetana a mléčné produkty

V poslední době se mléčný průmysl rozrostl jako sépie; dnes zasahují jeho chapadla do éteru, do tisku a ke dveřím domácností: odbyt musí být podporován i za cenu ztrát a zřejmě bez znalostí škod, které způsobí. Na základě reklamy a nesprávné výchovy používá většina lidí pasterizované kravské mléko jako potravu v domnění, že se jedná o potravinu pro lidi každého věku, od kolébky až do hrobu.

Vysvětleme bez předsudků a zaujetí otázku, co je mléko a co způsobuje. Podle vůle přírody má mléko v prvé řadě za úkol vybudovat kostní tkáň u jednotlivých druhů zvířat. Proto by měly chemické součásti mateřského mléka po určitou dobu vyživovat dítě, aby se kostní tkáň vyvíjela tak, aby byla řekněme pro dospělého 55 až 80 kilogramů těžkého člověka, upotřebitelná. (Vybudování kostní tkáně je jenom část úkolu mateřského mléka: slouží k všeobecnému vybudování zdravého těla, je pro kojence jediná, zdravá, plnohodnotná výživa.)VAROVNÉ SIGNÁLY OČKOVÁNÍ - křest knihy - video

5. září 2013 v 2:39 Videa, filmy, knihy


VAROVNÉ SIGNÁLY OČKOVÁNÍ - křest knihy

video

Necenzurovaný, nesestříhaný kompletní záznam ze křtu knihy - VAROVNÉ SIGNÁLY OČKOVÁNÍ