Listopad 2013

Eva Kavicová, Secret of Raw - Tajemství syrové stravy - video

28. listopadu 2013 v 12:51 Výživa

Eva Kavicová, Secret of Raw - Tajemství syrové stravy

video

Toto je opravdu krásné povídání.
Děkuji RAW stravě a musím potvrdit, že nejde jen o jídlo, ale otevírá se cosi v buněčné paměti a - v dharmě. Nejdříve přichází detox těla i mysli, ale radost a životní energie je zde od prvního dne.
Děkuji všem probuzeným, kteří již tvoří sami sebe a tak přinášejí odkaz světu.

Živé jídlo nejlépe souzní se životem.
Strava, zdá se, má mnohem hlubší význam, než ten - že jsme žravé housenky, - jak říká má kamarádka :)
Možná jsme motýl, co žije z pylu života.Energetická centra, čakry a meridiány - Marcelka*

21. listopadu 2013 v 23:48 Videa, filmy, knihy

Energetická centra, čakry a meridiány - Marcelka*

audiozáznam

...ležela jsem na seně a běžel mi film mého života. Ego vidělo, že všechny jeho činy, i nejlaskavější byly motivovány osobním zájmem. Byla jsem tak zoufalá, že jsem řekla: Bože, buď mě úplně zatrať anebo mě přijmi úplně se vším. Jsem taková, jaká jsem. Chvíli jsem cítila klid a smíření sama se sebou.
Pak se sláma se mnou začala houpat a do těla vstupovala radost a volnost. Už jsem se jenom smála. Nejdůležitější je přijmout sám sebe úplně se vším, protože dokud nejste poznáním samotným, tak ego je úplně za vším. I ty zdánlivě nejušlechtilejší činy jsou alespoň trochu motivovány egem. Takže, nesnažte se pomáhat druhým, ale pomozte sobě, pak bude i druhým pomoženo ..

Marcelka*

Odkovit, odkyselit, odčervit a ZVEDNOUT IMUNITU! - Mgr. Kateřina Konrádová - video

19. listopadu 2013 v 22:00 Videa, filmy, knihy

Odkovit, odkyselit, odčervit a ZVEDNOUT IMUNITU!

Mgr. Kateřina Konrádová

video

Velké setkání terapeutů na pražské Olšance. "Pokud se vaše buňky koupou v bahně, tak těžko budou spokojené a zdravé," říká Kateřina. Je naturopatkou, tedy terapeutkou, která se snaží najít vše, co do vašeho těla nepatří, a pomáhá to odstranit, aby se tělo pak samo mohlo uzdravit. Tedy parazity, plísně, bakterie, viry, červy a podobné "domácí zvířectvo"...

IGOR: Tuhle terapeutku jsem neznal, a velmi vám doporučuji taky ji poznat... Tolik asi v krátkosti... :-) Jedna z nejzajímavějších a NEJNALÉHAVĚJŠÍCH přednášek, jaké jsem v poslední době slyšel. A přitom vše řečeno prakticky, věcně a uzemněně, a s velkou praktickou zkušeností! VELMI DOPORUČUJI! A prosím také o VAŠE sdílení! Spolu s pí ing Bláhovou pro mne možná dvě nejzásadnější vystoupení na Setkání terapeutů na Olšance, když uvážím, že práci Dr. Nowického jsem už dobře znal.

Web Kateřiny Konrádové: www.naturopatickaporadna.cz


Posmrtný život existuje - americký neurochirurg Dr. Eben Alexander

19. listopadu 2013 v 19:37 Články

Americký neurochirurg Dr. Eben Alexander, který pracuje 25 let na Harvard Medical School, onemocněl r. 2008 na zánět mozkových blan a dostal se na týden do kómatu. Zažil při tom cestu do posmrtného, nadpřirozeného světa. Svědčí o tom tento týden v týdeníku Newsweek, kde píše o své nové knize na toto téma:

Jako neurochirurg jsem nevěřil na fenomén předsmrtných zážitků, píše autor. Jako neurochirurg rozumím tomu, co se děje v mozku u lidí, kteří se blíží smrti, a vždycky jsem byl přesvědčen, že existuje dobré vědecké vysvětlení pro nadpřirozené cesty na nebesa, které zažívají lidé, kteří o vlásek unikli smrti.

Na podzim r. 2008, po sedmi dnech v kómatu, kdy lidská část mého mozku, neokortex, byla neaktivní, jsem zažil něco tak hlubokého, že mi to dalo vědecký důvod věřit v existenci vědomí po smrti.

Neexistuje vědecké vysvětlení, jak je možné, že zatímco mé tělo leželo v kómatu, moje mysl - mé vědomí, mé vnitřní já - bylo naprosto při životě. Zatímco neurony mého kortexu stoprocentně ochromily bakterie, které na ně zaútočily, moje vědomí, osvobozené od mozku, se vydalo na cestu do širší, nové dimenze vesmíru, do dimenze, o níž jsem nikdy nevěřil, že existuje a před zážitkem kómatu bych ji odmítl jako nemožnost.

Avšak ta dimenze - kterou popsali četní svědci, kteří se dostali na pokraj smrti - skutečně existuje.


Návrat do života - video

18. listopadu 2013 v 20:47 Videa, filmy, knihy

Návrat do života

video

Rakoviny se nesmíš bát
Český lékař v Jihoafrické republice odmítl ozařování a radioterapii, z rakoviny se vyléčil sám.

Desatero sv. Františka z Asissi

17. listopadu 2013 v 15:00 Cesty k Pravdě

1. Buď člověkem uprostřed tvorů, bratrem mezi bratry.

2. Jednej se vším stvořeným bytím s láskou a úctou.

3. Tobě byla svěřena země jako zahrada: Pečuj o ni s moudrostí.

4. Starej se o člověka, zvíře, bylinu, vodu a vzduch, aby země nezůstala zcela bez nich.

5. Užívej věci s mírou, protože marnotratnost nemá budoucnost.

6. Je ti dáno poslání odhalit mystérium pokrmu: Aby se život naplnil životem.

7. Přetrhni uzel násilí, abys porozuměl, jaké jsou zákony existence.

8. Pamatuj, že svět není jen odrazem tvé představy, ale nosí v sobě vyobrazení Nejvyššího Boha.

9. Když porážíš strom, nechej jeden výhonek, aby život pokračoval.

10. Našlapuj na kameny s úctou, neboť každá věc má svou hodnotu.Zdroj fb

Adyashanti - Jaké to je žít probuzený život

12. listopadu 2013 v 17:07 Cesty k Pravdě

"Zatímco se svět a každý kolem tebe snaží vyřešit své problémy, ty se problémy nezabýváš. Zatímco se všichni kolem tebe snaží na něco přijít, snaží se něčeho dosáhnout, dostat se někam, snaží se být hodni něčeho, ty se o to nesnažíš. Zatímco si všichni myslí, že uvědomění sebe sama je ohromná, vznešená, svatozáří zahalená věc, ty si to nemyslíš. Zatímco všichni utíkají ze své současné situace, ty nikam neutíkáš. Zatímco má každý nějaký problém s někým druhým, většinou se všemi, počínaje sami se sebou, ty jej nemáš. Zatímco každý si je jist tím, že štěstí přijde, když něco bude jinak než je to teď, ty to tak nevnímáš. Zatímco každý se snaží dosáhnout onoho dokonalého stavu a držet se ho, ty se ničeho držet nesnažíš.

Když všichni kolem tebe mají hromadu názorů a přesvědčení o všem možném, ty je nemáš. Každý je na cestě někam, ty ses nedostal nikam. Každý se snaží vystoupat na horu; ty prodáváš pohorky a cepíny na úpatí v naději, že když dosáhnou vrcholu a vrátí se zpět, tak snad budou příliš unaveni na to, aby to zkoušeli znovu. Zatímco každý hledá pravdu a onen tajemný klíč k probuzení v další knize, u dalšího učitele a gurua, ty toto nehledáš. Nemáš klíč, protože neexistuje zámek, do kterého bys ho vložil."


Jaroslav DUŠEK - Jsme pokrytci

4. listopadu 2013 v 23:05 Články


Máme plnou pusu bezpečnosti na silnici, dítě strčíme do sedačky, spoutáme i psa, protože pes má mít také bezpečnostní pásy, a vedle toho jezdí naše auta dvě stě kilometrů v hodině!
 To je to, co považuji za pokrytectví! Kdybychom chtěli opravdovou bezpečnost a záleželo nám na lidech, nikdo by tak rychle nejezdil. Nejezdili by kamiony po stejné silnici, jako jezdí malá auta. Ale tady nikomu o skutečnou bezpečnost nejde. Hlavní je, aby se autosedačky prodávaly, aby se prodávaly helmy! Možná budeme chodit v helmách dokonce i po ulicích, nebo nám přikážou nosit brnění, protože se to bude někomu hodit. Vhodná by byla třeba molitanová vrstva, kdyby do nás někdo narazil, aby to tak nebolelo. Když to někdo vymyslí, tak si to koupíme. Protože to bude předpis.


Taky se rádi věnujeme drogové problematice, protože to vypadá ušlechtile. Když se však zeptáme skutečných odborníků na drogy, dozvíme se s úžasem, že největší negativní dopad mají léky a alkohol. Jenomže nenápadná, plíživá závislost na lécích a alkoholu je společností tolerována. Stejnou společností, která začne otravovat pěstitele kaktusů, aby v sobě náhodou neměly mescalin!


Za chvilku se jistě dozvíme, že si z pokojových rostlin můžeme vypreparovat nějakou látku, která by nás mohla nějak povzbudit, a pak zakážou i je. A nám to svým způsobem patří. Jestliže si to totiž my, lidé, necháme líbit, tak nebudeme pěstovat žádné kaktusy, ale klidně si necháme do sebe sypat léky ve velkém. Proč se na benzinové pumpě prodává alkohol? To nikomu nevadí? Vadí někomu herny? A co závislost na automatech? Nikomu nevadí ta ohromná závislost?JAK POMOCI DĚTEM PROTI MASOVÉ NEVĚDOMOSTI - Eckhart Tolle

1. listopadu 2013 v 22:38 Články

Otázka:
Dobrý den. Chtěla bych vědět, jestli můžeme nějak pomoci dětem, nebo komukoli, koho milujeme, překonat ono období nevědomosti, kterým jsme myslím prošli všichni zde přítomní, nebo je nutné, aby jím prošli sami? Někdy cítim bezmocnost, když se moje děti trápí, a velmi snadno se nechám vtáhnout do toho trápení. Chtěla bych být schopna jim pomoci, aby rychleji překonaly nevědomost, pokud to vůbec jde. Mojí dceři je sedm a synovi čtyři.


Eckhart Tolle: 

Především musím říci, že mají velké štěstí, že mají vědomou matku, vás. A jejich otec je vědomý?


Ne tak vědomý. Ale dost vědomý na to, že mi pomáhá, právě je s dětmi, abych mohla být tady, a to už je něco.


V dnešní době je více dětí, nevím jaké procento, které možná nebudou muset projít obdobím hluboké nevědomosti, kterým jsme museli projít my. Alespoň já určitě. A také se dnes rodí více dětí rodičům, kteří jsou v procesu probuzení, takže jsou to relativně vědomí rodiče. V mé generaci si nevzpomínám na žádné vědomé rodiče. Možná nějací byli, ale nesmírně vzácně. Pořád jsou ještě vzácní, ale už ne tak jako dřív. Moji rodiče byli hodní, miloval jsem je, ale byli hluboce nevědomí. A to byl normální stav.


Otázka tedy je, jak dětem pomoci, aby zůstaly relativně vědomé, aby se nenechaly vtáhnout do masové nevědomosti, která stále ovládá masovou kulturu. Také technologie podporují u dětí nevědomost a závislostní chování na věcech.
Doplňující poloviny - Elisabeth Haich

1. listopadu 2013 v 2:10 Články

Cokoliv vidíme je poznatelné proto, že se to oddělilo od své doplňující poloviny. Ta druhá polovina zůstala v neviditelném, v neprojeveném. Poznání získáme pouze srovnáním dvou stran, pozitivní a negativní, které byly od sebe odděleny. Dokud tyto dvě strany spočívají v sobě, spojené v jednotu, nemůžeme nic vnímat, nic poznávat. Neexistuje poznání, aniž se jednota rozdělí na dvě poloviny, na projevenou a na její zrcadlový obraz, neprojevenou, takže se obě stanou srovnáním poznatelné. Cokoliv projevíme, doplňující protiklad zůstává v neprojeveném. Vznikne-li hora, musí vzniknout údolí. Projeví-li se něco pozitivního, zůstává negativní v neprojeveném a naopak.

Pouze tímto oddělením z jednoty, která není ani dobrá, ani zlá, ale božská, vzniklo dobro a zlo. Pouze oddělením bylo umožněno poznání. Bůh je jednota. Proto nikdy nemůžeme najít Boha, protože Bůh nemá žádnou doplňující polovinu. Není možné Ho poznat, Bohem můžeme jedině být. Naše tělo je následkem a výsledkem oddělení, je pouze viditelnou polovinou našeho pravého Já. Druhá polovina zůstala v neprojevené, nevědomé části naší přirozenosti. Spojíme-li tyto dvě vzájemně se doplňující poloviny, můžeme se vrátit do božské jednoty, kterou můžeme zažít ve svém vědomí. Můžeme své vědomí zvětšit, rozšířit, až učiníme nevědomou část sebe zcela vědomou, až vědomě zažijeme svou neprojevenou a neviditelnou polovinu.

Touha po znovuspojení je ve všem, co bylo stvořeno. Každá živá bytost hledá svou druhou polovinu projevu, aby se s ní opět spojila. Pozitivní mužské formy hledají negativní ženské formy a naopak. Bez tohoto usilování by hmota vůbec neexistovala. Pramenem všech sil v projeveném světě je právě toto usilování. Příroda ho používá a, projektováno do těla, vzniká z něho sexuální síla. Dokud však hledáme svou druhou polovinu venku, nikdy nenajdeme jednotu. Nenajdeme svou doplňující část venku, v muži či ženě, ale pouze v nevědomé části svého vlastního Já.

Tuto doplňující polovinu stále hledám. Jeho hlas hledám ve všech hlasech, které ke mně mluví. Jeho oči hledám ve všech očích, které se na mě dívají z nesčetných mužů, jež potkávám a potkala jsem. Ve všech těchto mužích hledám toho muže, kterého miluju bezpodmínečně, každou kapkou své krve, toho jediného, svého muže - zrcadlový obraz mé vlastní doplňující poloviny.Z knihy Zasvěcení od Elisabeth Haich