Prosinec 2013

FATUM (Osud) - dokument Viliama Poltikoviče

31. prosince 2013 v 2:53 Videa, filmy, knihy

Doporučuji tento dokument Viliama Poltikoviče

FATUM (Osud)

Má cenu dění měnit a ovlivňovat nebo je vše prostě "takové, jaké to je"? :)


Film se zabývá lidským osudem. Hlavní otázka zní: Je náš život předurčený a pevně daný nebo jej můžeme sami ovlivňovat a tvořit? Odpovídá přes třicet významných osobností z různých koutů světa. Jsou mezi nimi duchovní představitelé, vědci, různí odborníci a umělci.
Na osud nahlédneme i z pohledu staré řecké a indické kultury, z hlediska jasnovidnosti, astrologie, tarotu, podíváme se i do legendární knihovny palmových listů v jižní Indii.Každou vteřinu ŽIVOTA k nám promlouvá Bůh - Zdeňka Jordánová - video

22. prosince 2013 v 0:10 Videa, filmy, knihy

Každou vteřinu ŽIVOTA k nám promlouvá Bůh - Zdeňka Jordánová

video

Rozhovor se známou spisovatelkou a učitelkou osobního rozvoje vede Gabriela Filippi ve studiu Cesty k sobě.

Dá se spojit BYZNYS a DUCHOVNO? - Libor Malý - video

20. prosince 2013 v 20:51 Videa, filmy, knihy

Dá se spojit BYZNYS a DUCHOVNO? - Libor Malý

video

Prodal firmu za miliardu a spřátelil se s tibetským dalajlamou. Praktikuje buddhistický dzogčhen a vytváří v praxi novou "EKONOMIKU DARU". Podivuhodné vystoupení charismatického podnikatele a filantropa na Setkání Gošárníků 9 v hotelu Fontána u Brněnské přehrady, 24. 11. 2013.Devět myšlenek Naomi Aldort o výchově dětí

17. prosince 2013 v 0:42 Články
1. Dítě má pravdu. Ať už dělá cokoliv, má k tomu pádný důvod. Opravováním v něm vyvoláváte pocit selhání. Podstatné je najít pravou příčinu jeho jednání a tu napravit. Zpravidla za ní stojíme my ― většinou jsme dítě něco nevědomky naučili nebo máme nerealistické očekávání. Dítě je naše zrcadlo.2. Poslušnost není naším cílem. Znamená totiž, že dítě se bojí. Možná dělá dobrou věc, ale ze špatného důvodu. Bojí se trestu, naší zlosti nebo že přijde o naši lásku. Poslušné dítě může později poslouchat kohokoliv, třeba vůdce gangu. Naučí se poslouchat jiné, a ne samo sebe. Člověk by měl také někdy poslouchat jiné lidi, ale měl by se vždy nejdříve poradit sám se sebou a umět se rozhodnout, koho a kdy poslouchat.3. Naším cílem je, aby dítě bylo nezávislé, aby dítě v každé chvíli cítilo: "To, jak se cítím, je správné". Tento pocit sebedůvěry budujeme tak, že reagujeme na jeho potřeby. Nemusíme se obávat, že později bude dělat věci na úkor jiných lidí nebo že se o druhé nebude starat. Naopak: pro dítě, které se cítí nezávislé a důvěřuje si, je mnohem snadnější všímat si druhých a starat se o ně.Co můžu udělat, abych byl skutečně sám sebou? - Kurt Tepperwein

11. prosince 2013 v 18:23 Články


Človek objavil tie najväčšie veci, ako by to boli tie najmen­ šie, ale zabudol pri tom na spoznanie toho, čo mu je naj­ bližšie - na samého seba. Je celkom jedno, kam na svete pôjdem, lebo seba nájdem až vtedy, keď sa dám na cestu sme­ rom dovnútra. Dvere dovnútra sú vždy otvorené a naša osobnosť tam na nás čaká. Až keď sa zjednotím sám so se­ bou, prebudí sa vo mne pravé "seba-vedomie", budem žiť v súlade s celým stvorením.

Čo však môžem urobiť pre to, aby som bol skutočne sám sebou? Existuje skutočne kráľovská cesta výcviku. Tá vyža­ duje, aby som sa stal sebe samému "duchovným majstrom". Prvé kroky na tejto ceste sú:


1. Spoznať, že skutočne existujem a že je správne byť sám se­ bou. Spoznať, že človek dosť trpel tým, že hral nejakú ro­ lu, namiesto toho, aby bol sám sebou.

2. Preukázať pripravenosť na spoznanie a zmenu, lebo je po­ hodlnejšie byť takým, ako sa to páči okoliu. Treba si však uvedomiť: "Kto chce ísť k prameňu, musí plávať proti prúdu."


DĚTI NOVÉ DOBY - Věra Klucká - video

10. prosince 2013 v 2:30 Videa, filmy, knihy

DĚTI NOVÉ DOBY - Věra Klucká

video

Inkarnace diamantových dětí. "Přicházejí poprvé na Zemi a dualitu snášejí lépe než přecitlivělé děti indigové. Také jsou "duhové děti" nebo "perleťové", které mají čakry duhové nebo mléčně zastřené. Říká jablonecká výtvarnice, malířka Věra Kludská. - Rozhovor vede Gabriela Filippi ve studiu Cesty k sobě.


Co ti napoví nemoc, Řeč symptomů - Kurt Tepperwein - kniha

6. prosince 2013 v 1:28 Videa, filmy, knihy

Co ti napoví nemoc, Řeč symptomů - Kurt Tepperwein

kniha


Přátelé, nemoce jsou důsledkem toho, jak se o tělo staráme, jaký k němu máme vztah a vztah k životu a k sobě samým. Výsledné překyselení výživou, toxiny atp.
Ale hlavní příčinu najdeme vždy uvnitř v nás. Nemoc je řeč duše, která s námi hovoří. Pro usnadnění pochopení této zašifrované řeči vznikla tato kniha. Jak říká Tepperwein - nemoc je poselstvím, přítelem a pomocníkem. Nezbývá, než tělu poděkovat, na chvíli se zastavit a podívat se na své potlačované pocity a příběh, který prožíváme.
Nejlepším a nejrychlejším lékem je naslouchání, úcta k sobě a vyšší síle, která vše s láskou řídí.


Anotace:
Každá nemoc je výrazem disharmonie našeho vědomí. Symptom nás prostřednictvím reakcí těla přesně informuje o tom, kde jsme ztratili vnitřní rovnováhu. Autor v této knize ukazuje, jak příznaky nemoci poznat a jak je správně posoudit a doporučuje postup léčby. Zavádí nás k pravé podstatě a nakonec k nám samotným.
Získejme vnitřní rovnováhu a buďme sami sebou - to je základ našeho tělesného i duševního zdraví. Kniha uvádí podrobné popisy více než stovky příznaků chorob od A po Z, doplněné konkrétními radami, co je třeba dělat.
Druhé české vydání (první vyšlo pod názvem Skrytý význam nemocí).
http://www.kosmas.cz/knihy/169708/co-ti-napovi-nemoc/


Ukázka z knihy: