Leden 2014

Sexuální síla a jóga - Elisabeth Haich - kniha

29. ledna 2014 v 19:49 Videa, filmy, knihy

Sexuální síla a jóga - Elisabeth Haich

kniha


Anotace
Světově proslulá a uznávaná učitelka jógy, spisovatelka, Elisabeth Haich (u nás známá svou knihou Zasvěcení), se ve svém díle zabývá základní otázkou - do jaké míry se může navzájem propojovat sexuální síla a spiritualita. Odkrývá toto úžasné tajemství, ve kterém může člověk s využitím vlastní sexuální síly jednak oživovat své tělo, zvyšovat jeho životní energií a udržovat je stále mladým…
Zároveň však může stoupající životní energií probudit svá vyšší nervová a mozková centra. Sexuální síla tlačí a nutí vědomí člověka k cestě vzhůru a žene ho stále výš a výš...
Svou kompetentností je tato kniha výborným a jedinečným poradcem pro všechny, kteří hledají inspiraci na vlastní cestě jógy.

Kniha je i ke stažení na uloz.toKrátká ukázka:

CO JE SEXUALITA?

V Bohu spočívají dva póly v naprosté jednotě, v absolutní rovnováze a klidu vedle sebe. V tomto stavu není napětí, ale také ani tvoření. Tvoření začíná tím, že negativní pól je vymrštěn z jednoty. Tím se od sebe oba póly vzdalují a vzniká mezi nimi napětí. Byť se oba póly od sebe jakkoliv vzdálily, trvá mezi nimi jednota. Patří k sobě navěky. Nemohou se od sebe nikdy úplně oddělit. Jednota mezi oběma trvá dále jako nezměnitelně silné magické napětí, které oba póly ustavičně k sobě přitahuje, aby opět dosáhly původního stavu společného klidu.

Na tomto napětí je vybudováno veškeré tvoření. Bez něho není ani tvoření, ani život, neboť ono samo je životem. Každý tvor nosí tedy v sobě oba póly jako svůj vlastní život, jinak by nemohl žít. Člověk má pozitivní pól v hlavě, negativní v kostr­či. Napětí mezi oběma znamená život. Život musí pokračovat v další bytosti, a aby mohl nový jedinec vzniknout, je bezpod­mínečně nutné, aby mezi oběma póly nastalo nové životní napě­tí, na kterém je vybudován další život.
...

Paralelní světy - film

29. ledna 2014 v 19:27 Videa, filmy, knihy

Paralelní světy - film

Upside Down


Dualita a zrcadlení trochu jinak.
Příběh, který vám rozšíří ustálené vnímání reality.
Odehrává se na dvou malých planetách, které plují vedle sebe, ale odrážejí dva různé světy.
Dají se opačné póly propojit?

film je i ke stažení na uloz.to

Vítr tvého srdce – EMAHÓ

18. ledna 2014 v 19:32 Články

Chce-li člověk navázat osobní vztah se životem, procitnout ve svém srdci a přijímat milost, nemusí vyznávat určité náboženství ani kráčet po nějaké duchovní cestě. Naprosto stačí, aby navázal spojení - se životem, s vlastním srdcem - a je mnoho způsobů, jak to může udělat. Právě to vysvětluje Emahó pomocí příběhů a představ, které jsou velmi působivé, provokativní a občas dost překvapivé. Kniha obsahuje i úvahy o modlitbě, živoucích svátostech, o hledání lásky, o zraněních a zklamáních, odpouštění, a také ukazuje, jak se stát zručným "námořníkem" plujícím na vodách života s dobrým kompasem a mapou, což vám pomůže nabrat do plachet správný vítr, jenž vás zanese do lepší budoucnosti.

EMAHÓ je americký Indián z kmene zvaného Tewa. Již více než dvacet let pořádá semináře a kurzy v Evropě a Americe. Žije v pouštní oblasti poblíž Santa Fe v Novém Mexiku.

I když si vytvoříme pevnou ulitu, neznamená to, že nás život nevidí. Život slyší každou myšlenku. Život vnímá každý pocit. Všechno je sledováno. A my jen tak předstíráme, že nejsme viděni.
Trvalo mi mnoho let, než jsem si uvědomil, že život je tu stále. Vždycky. A všechny nás moc miluje. Ale co je v naší mysli? Na co zaměřujeme pozornost? Na třetí dimenzi? Na dobro života? Nebo na svá dramata, bolesti srdce a na představy o tom, že tohle nic není, že život není nic výjimečného? A přesto je život zázrak.

To, čím člověk skutečně hovoří, je ticho.


Dopis na rozloučenou, věnováno egu

17. ledna 2014 v 22:46 Články

Milé ego, chci se s Tebou rozloučit. Strávili jsme spolu mnoho let, už jen mlhavě si vzpomínám na to, jak jsme se seznámili v mých dětských letech. Bylo jsi se mnou většinu mého dosavadního života, v dobrém i ve zlém a vždy si se snažilo, abychom vše dělali nejlépe ze všech. Vzpomínám, jak nám nic nebylo dost dobré, hezké, velké nebo pravé. Na všem jsme vždy našli něco nedokonalého a snažili jsme se vše dělat jako jiná, ta úspěšná ega. Soutěžili jsme a nedokázali pochopit jak je možné, že jsme prohráli. Byli jsme rozzlobení, soupeře jsme obviňovali z podvádění nebo z nepatřičného štěstí.

Radost jsme ale také měli, hlavně když jsme zrovna byli lepší než ti okolo. Občas nám svět přišel cizí, až nebezpečný. Všude okolo byla spousta cizích lidí, kteří nám chtěli uškodit nebo se na nás nějak obohatit. Vzpomínám si, jak jsi říkalo, že to musíme někam dotáhnout abychom něčím byli. Jít si tvrdě za svým! Když se něco nepovedlo tak jsi dokázalo být dost kruté, až teď si uvědomuji, že jsi z toho vždy obvinilo mne a o sobě nikdy nemluvilo. Býval jsem pro Tebe hloupý, slabý, škaredý už na to raději nebudeme vzpomínat.

Zajímavé ale bylo, jak jsi Ty rádo stále vzpomínalo a nebo bylo v myšlenkách na budoucnost. Pořád jsi mi opakovalo události, které se staly klidně i před spoustou let a nutilo mne za ně pykat pořád dokola. Jediné čím jsi mne utěšovalo, byla budoucnost. V budoucnu to dokážeme, porazíme je! Budeme nad nimi, ti úspěšnější! Špatné pak bylo, když se to nepovedlo, jak jistě vzpomínáš. To jsi na mne bývalo opravdu zlé. Úplně nejkrutější jsi ale dokázalo být, když mi bylo nejhůř. Nikdy jsem se od Tebe nedočkal žádné podpory.Jaroslav Dušek: Falešné doměnky

11. ledna 2014 v 18:21 ČlánkyV čem si podle vás vytváříme nejsilnější domněnky?


… Další silná domněnka je, že existují peníze.


A neexistují? Já jich mám hned několik v peněžence.


Tam máte papírky, na nichž je hodnota, které se věří. Je to podobné, jako když jste jako dítě hrála monopoly. Aby se peníze mohly z definice jmenovat peníze, musí být kryté drahým kovem. Když nejsou, tak jsou to bankovky. A bankovky jsou papíry, které vytiskne banka. Ty nemají oporu v ničem. Nebo dokonce za peníze považujete číslíčka na monitoru počítače. Dneska už to začíná být zřejmé: vidíte, jak rostou státní dluhy, hypotéky, vlády si berou od těch druhých půjčky. Papír, který se jmenoval peníze, byl dřív krytý zlatem nebo stříbrem, zatímco dneska je krytý dluhem.


Tomu nerozumím.

Peníze vznikly tak, že jsem napsal papír, na kterém jsem potvrdil, že vám za něco dlužím třeba kilo zlata. Vy jste tenhle papír vzala, šla do záložny a oni vám za něj dali to kilo zlata. Tím pádem byl ten dluh, který vám vznikl, krytý jasně stanoveným váhovým množstvím konkrétního drahého kovu. Dneska je jakoby krytý jiným dluhem. Je za ním nic. Dluh kryje dluh a takový systém může fungovat jen tehdy, když mu všichni věří. Jakmile v tento systém lidé věřit přestanou a rozkolísává se, začne se sesypávat zevnitř. Přesně toho jsme všichni právě
svědkem, říká se tomu světová finanční krize. Jde o psychickou záležitost. Kdyby to tak bylo, tak člověk nemá motivaci pracovat.Adyashanti - Moc pozornosti - video

7. ledna 2014 v 13:34 Videa, filmy, knihy

Adyashanti - Moc pozornosti

video

"Jediný problém je, že většina lidí neví, že jsou Vědomí."


Osho: Člověk se rodí nekonečný

6. ledna 2014 v 20:54 Cesty k Pravdě

Když se dítě narodí, má neomezené možnosti. Jakmile však přijme názory společnosti a začne se vyvíjet jedním směrem, jeho možnosti ubývají. Dítě přichází na svět mnohorozměrné, ale dříve či později se začne rozhodovat, čím bude. A my mu v tom pomůžeme, aby se stalo někým.

Jedno čínské rčení říká, že člověk se rodí nekonečný, ale pouze výjimeční lidé jako nekoneční i umírají. Když jste se narodili, byli jste čistou existencí. Až umřete, budete lékařem nebo inženýrem nebo profesorem. Celý život jste byli neúspěšní!

Když jste se narodili, měli jste nekonečné množství možností, všechny dveře vám byly otevřené - mohli jste se stát profesorem, mohli jste se stát vědcem, mohli jste se stát básníkem; měli jste miliony možností. pak jste se usadil a stal jste se profesorem - profesorem matematiky, odborníkem, specialistou. Váš život se stále zužoval a dnes jste jako úzký tunel, který se neustále zužuje. Narodili jste se otevření jako jasné nebe, ale brzy jste vstoupili do tunelu, ze kterého se už nikdy nedostanete. Tím tunelem je vaše ego, jež se ztotožňuje s vaší funkcí.

Je urážející, když si o někom myslíte, že je úředník. je velmi urážející, když si o sobě myslíte, že jste úředník; je to velice ponižující. Jste bohové a bohyně, nic míň. Možná jste více, ale určitě nejste méně. Když říkám, že jste bohové a bohyně, myslím tím, že máte neomezené možnosti, nekonečný potenciál. Možná se nesnažíte svůj potenciál realizovat úplně - to však nemůže nikdo, protože je tak obrovský, že je to nemožné. Jste celý vesmír; svůj potenciál nemůžete vyčerpat ani v nekonečném čase. To mám na mysli, když říkám, že jste bohové - jste opravdu nevyčerpatelní.


Veronika se rozhodla zemřít - film

4. ledna 2014 v 2:49 Videa, filmy, knihy

Veronika se rozhodla zemřít

film

Četli jste tuto knihu? Krásný film, jemně a moudře ukazuje na krásu lidské duše.

Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce.
Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně - tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout…
Poznej svůj cíl - Ing. Zdeňka Jordánová) - kniha

3. ledna 2014 v 1:10 Videa, filmy, knihy

Život je plný příležitostí a lekcí. Náš život je výsledek té nejvyšší tvorby každého z nás. Nevzdávejte to a tvořte! Každý máme svůj jedinečný úkol, který na nějaké úrovni známe. Necítíte-li zatím pocit naplnění, jděte dál. Jděte dál tak dlouho, dokud nebudete fascinováni a nadšeni svými možnostmi. Projevte se! Každá vaše myšlenka je součástí myšlenek všech! Každá vaše myšlenka tvoří a ovlivňuje svět. Jste proto jeho důležitou součástí. Projevte se! Máte co říci a svět na vás čeká! Poznejte svůj cíl! Staňte se hvězdou svého života! Jděte ve svém vlastním světle a ostatní se přidají též!
Víze o knize ZDE


Ukázka z knihy:

Problém, který si nepřiznáme, nemůžeme nikdy vyřešit!

Někdy dlouhé roky pracujeme na své chorobě, nežli se konečně projeví. Naše tělo opravdu hodně vydrží. Problémem jsou v našem životě potlačené emoce, které jsme se naučili skrývat, a za nějakou dobu se stane, že se v tom sami nevyznáme, jak se to vlastně cítíme. Častokrát slýchávám, jak lidé například říkají: "Měla jsem nepříjemný pocit, ale nevím, jestli je správný", tedy ten pocit, rozumějte. Pochybují. Odpojili jsme se sami od sebe a myslíme si, že někdo druhý může lépe poznat, jak se vlastně cítíme. Jak je možné, že jsme zapomněli, že pocity nemohou být dobré nebo špatné, ale zkrátka a jednoduše je prostě jenom máme?

Přiznáme-li si, jak se cítíme, a nevyhovuje-li nám to, můžeme to změnit!

Ale přiznat si, jak se cítíme, to je právě to, co se nám většinou nechce, neboť máme ještě další starost. Řešíme totiž, co tomu řeknou ti druzí, jak nás budou hodnotit s naším projeveným pocitem a nakonec jak budeme hodnotit my sami sebe. Jak se to vlastně stalo? Proč se bojíme obhájit si svoje pocity vůči druhým a nakonec i vůči sobě? Proč dáváme přednost tomu, že potlačíme tzv. "špatný" pocit, a stáváme se tak netečnými k sobě a potom i k druhým?

Potlačujeme-li svoje skutečné pocity, nejsme schopni akce, ztrácíme svoji moc a nerozpoznáme tak, že může přijít bolest.

Kdybychom vnímali svoje pocity a pracovali s nimi, neměli bychom bolest a nebyli bychom nemocní. Náš pocit by nás donutil, abychom něco udělali, abychom se o sebe postarali. Ale když není správný? Kde se vzala naše pochybnost týkající se "správnosti" našich pocitů? Jaký smysl má otázka správný pocit a špatný pocit? Jediné, na co se můžeme ptát, je, zda ho máme, nebo nemáme a dále pak, zda se nám příslušný pocit hodí, či ne ...

Neexistují dobré či špatné pocity, neboť prostě jen jsou - tedy cítíme je.

PRINC, KTERÝ ROZJÍMAL NAD SVOU DUŠÍ - film

2. ledna 2014 v 3:59 Videa, filmy, knihy

PRINC, KTERÝ ROZJÍMAL NAD SVOU DUŠÍ

film, který v tichu promlouvá do nitra duše


Cesta srdce je v tomto filmu ztělesněná slepým dervišem, který důvěrně zná poušť a její krásu. Je dokonalým příkladem praxe "súfí-adab", která přináší pokoru, zdvořilost, laskavost, úctu k světu, a hluboký respekt k druhým. Se svou mladou vnučkou je na cestě na konferenci súfi dervišů, která se koná jednou za třicet let.
Ačkoliv se vnučka obává, jestli místo v nekonečné záplavě písečných dun najdou, dědeček jí ujišťuje, že všichni, co se mají na setkání dostat, nakonec cestu naleznou. Dědeček se odevzdal Bohu a někdo s jeho druhem víry se nestará o překážky na cestě. Nazývá svou vnučku andílkem a říká, že její důlek na bradě je znamením boží milosti.
Aby jí během chladných nocí zabavil, vypráví příběh o princi, který se jednoho dne rozhodne následovat gazelu pouští, a opustí přitom svůj život v luxusu. Později je nalezen, jak zírá do jezírka s vodou. Derviš, který se o něj stará, vysvětluje, že rozjímá o své duši. Všichni jsou v úžasu, že si dokázal zvolit neviditelný svět před lákavějším viditelným, který opustil.
Súfíjská moudrost - O touze

2. ledna 2014 v 3:52 Cesty k Pravdě


Nevěděl jsem nic.
Nevěděl jsem jak hledat
Nevěděl kam jít
Koho se zeptat a kde získat jistotu?
Jakou cestu následovat?
Jaké příkazy poslechnout, abych mohl najít svého Milovaného?

Hledajíc jsem dospěl k mešitě,
ale vše co jsem našel byly naduté, prázdné diskuze o symbolech a obřadech

Mé srdce mi řeklo, jdi do semináře,
Snad tam se můžeš setkat se svým Pánem
Ale vše s čím jsem se setkal byli nafoukaní učenci a hlučné spory

Bylo mi doporučeno navštívit svatyni
Nenašel jsem tam nic vyjma uctívaných model a znějících gongů