Červenec 2014

ORANŽOVÉ LÉTO - film

29. července 2014 v 0:57 Videa, filmy, knihy

ORANŽOVÉ LÉTO

film

Komediálně laděný film ze života německých stoupenců Osha. Autobiografický příběh scénaristky a jejího bratra, kteří vyrůstali v Oshově komunitě nedaleko Mnichova. Ve filmu zachycují své vzpomínky z dětství.

Film představuje skupinu Oshových příznivců, která se na počátku 80. let rozhodla přestěhovat z Berlína do Bavorska, kde jeden z jejích členů zdědil statek. Tam chtěli vybudovat terapeutické středisko. Je nabíledni, že příjezd této extravagantní oranžové partičky vnesl chaos do doposud klidné každodennosti konzervativní bavorské vesnice. Scénář Ursuly Gruberové prezentuje tento autentický příběh z hlediska dětské perspektivy.

Dvanáctiletá Lilly je pozorovatelkou, trpitelkou a jedinou opravdu hledající postavou příběhu. Před ostatními členy skupiny musí zachovávat dekórum a hrát si na uvolněnou, přitom si tajně plete copy a chodí na mše do kostela. Zatímco dospělí vychutnávají svou roli extravagantních, chce být Lilly 'normální' jako všichni ostatní. Její spoluhráči tvoří pestrou mozaiku všemožných charakterů. Někteří z nich 'podvádí sami sebe i ostatní' a jsou přistiženi jak jedí zakázané maso a a projevují sexuální zájem o ženy a muže mimo svou skupinu. V komunitě je jedním z vyšších principů sexuální uvolněnost, o to větší je zájem o dění 'venku', zakázané ovoce od nepaměti nejvíce chutná. Střety různých kultur jsou v poslední době oblíbeným námětem filmových komedií. A jak je vidět jsou stále aktuální, i když - jako v tomto případě - už vlastně historickými událostmi.Jak přicházejí sny - Richard Matheson - kniha

25. července 2014 v 0:08 Videa, filmy, knihy

Jak přicházejí sny - Richard Matheson

kniha

CO SE STANE KDYŽ ZEMŘEME? Chris Nielsen nezná na tuto otázku odpověď, dokud nepřijde při nehodě o život. Teprve tehdy odhaluje skutečnou podobu posmrtného života. Přestože se však dostane do nebe, není zcela spokojen, chybí mu totiž jeho žena Annie...

Dokonalý a podrobný popis jak to vypadá (nebo může vypadat) po opuštění tělesné schránky. Kniha, narozdíl od filmu, pokud jste viděli, podává mnohem hlubší zážitek, ale hlavně obsažné poselství o životě z "druhého břehu".Ukázka z knihy:

Úvod

Rukopis, který se právě chystáte číst, se mi dostal do rukou následujícím způsobem.
17. února 1976 večer někdo zazvonil u dveří a manželka šla otevřít. Za chvilku se vrátila do ložnice, kde jsme se dívali na televizi, a sdělila mi, že se po mě ptá nějaká žena.
Vstal jsem a šel do předsíně. Otevřenými dveřmi jsem před vchodem spatřil vysokou, padesátiletou ženu. Byla dobře oblečená a v rukou držela velkou, objemnou obálku.

"Vy jste pan Nielsen?" zeptala se mě.
Přitakal jsem a ona mi tu obálku podala. "Tak to bude tedy pro vás," prohlásila.
Podezíravě jsem na ni pohlédl a otázal se, co to jako má být.
"Zpráva od vašeho bratra," odvětila.
Moje nedůvěra vzrostla. "Jak to myslíte?" zajímal jsem se.
"Váš bratr Chris mi tento rukopis nadiktoval," vysvětlovala.
Její slova mě rozhořčila. "Nevím, kdo jste," řekl jsem, "ale jestli máte jen trochu něco společného s mým bratrem, pak vám musí být známo, že je již více než rok po smrti."
Žena si povzdechla. "Já vím, pane Nielsene," odpověděla unaveně. "Jsem totiž médium. Váš bratr mi tento materiál předal z -"


VČEREJŠÍ DĚTI - je možné uzdravit své minulé životy? - film

20. července 2014 v 17:06 Videa, filmy, knihy

VČEREJŠÍ DĚTI - je možné uzdravit své minulé životy?

film

Jenny žije se svým manželem a synem ve Spojených Státech. Je těhotná a začíná mít velmi živé sny o irském městečku s velkým kostelem. Svěří se své matce a ta jí ukáže obrázky, které malovala, když byla dítě. K jejímu úžasu jsou plně totožné s jejími sny. Je možné, že si Jenny začíná vzpomínat na svůj minulý život?

Film je založený na pravdivém příběhu.

Více informací o skutečné Jenny můžete najít ZDEViliam Poltikovič - Maestra Ayahuasca - film

18. července 2014 v 14:51 Videa, filmy, knihy

Viliam Poltikovič - Maestra Ayahuasca


film


Veliká Amazonie skrývá mnohá tajemství. A amazonští šamani nás překvapují svými schopnostmi a svým poznáním. Dokážou léčit i tzv. nevyléčitelné nemoci, protože přímo komunikují s rostlinami, které jim samy říkají, jak léčebně působí. Místní šamani dokážou vystoupit ze svého těla, cestovat po Zemi i vesmíru, můžou si stáhnout jakoukoli informaci, poznat cokoli, co je zajímá.
Klíčem k tomu je ayahuasca, tajemná liána, jejíž odvar člověka nejen vyléčí a pročistí na všech úrovních, ale dává i poznání čehokoli v tomto světě i ve světech dosud nepoznaných, otevírá dveře do jiných dimenzí... S ayahuascou se ve filmu setkáme nejen prostřednictvím šamanů a jejich práce, ale i díky různým odborníkům a lidem, pro které znamená s ničím neporovnatelnou zkušenost.
Film zároveň poukazuje na vážné ohrožení Amazonie a jejích obyvatel. O tom, jak nemilosrdně tam postupují těžařské společnosti, se mluví v médiích jen ojediněle.

Veškerá práva patří tomu, komu patří veškerá práva.