Prosinec 2014

Rok a pol bez jedla. Rozhovor so slovenským pránikom Petrom Starecom - video

21. prosince 2014 v 15:43 Videa, filmy, knihy

Rok a pol bez jedla. Rozhovor so slovenským pránikom Petrom Starecom

video

Podnětné povídání Petra nejen o práně, ale především o vědomé životní cestě.Sezení - Otázky a odpovědi - Marcel Vanek - kniha

21. prosince 2014 v 15:34 Videa, filmy, knihyTato kniha se zabývá komunikací. Popisuje, jak si každý člověk může nalézt svou cestu k "pokecu" s bytostmi, které dosáhly "Osvícení" a opustily náš fyzický svět, ve kterém se pohybujeme. Tyto bytosti sice nevidíme, ale jejich myšlenky vytvářejí čas a udržují celý náš fyzický svět v provozu. Myslíte, že je to odvážné tvrzení hraničící s fantazií? Odpověď na tuto otázku si však můžete najít pouze sami a tato kniha se snaží o nalezení systému, jak si na všechno přijít po svém... Ničemu tedy nevěřte a všechno si prověřte!

Kniha obsahuje mnoho rad a zabývá se tématy z praktického života.

Více o knize a krátkou ukázku naleznete ZDEMnoho životů, mnoho Mistrů - Brian L. Weiss - kniha

17. prosince 2014 v 15:38 Videa, filmy, knihy

Psychoterapeuta neplánovaně zavádí cesta léčení klientky do minulých životů. Návštěvou minulosti se začíná uzdravovat přítomnost od strachů a úzkostí. Zároveň v období klidu a odpočinku mezi životy, přicházejí rady a poučení od duchovních mistrů.

Zajímavé a poučné čtení. Autor následně napsal na toto téma více knih.
Více k dočtení ZDEUkázka z knihy:

-Vzkazy-

" ... Múdrosť nadobúdame len veľmi pomaly. Je to preto, lebo rýchlo nadobudnuté intelektuálne poznanie sa musí pretransformovať na 'emocionálne' alebo podvedomé poznanie. Len čo sa transformuje, zostane takým natrvalo. Nevyhnutným katalyzátorom tejto transformácie je každodenné konanie. Bez činu sa poznanie postupne vytratí. Teoretické poznanie bez praktickej aplikácie nestačí."


Muž, který sázel stromy - krátký film

13. prosince 2014 v 23:41 Videa, filmy, knihy

Muž, který sázel stromy

krátký film

krásný příběh, plný pokory a vnitřní sílyVEGAN vs VŠEŽRAVEC - Krátké video z dokumentu Cowspiracy

12. prosince 2014 v 17:36 Výživa

VEGAN vs VŠEŽRAVEC

Krátké video z dokumentu Cowspiracy

O životě, léčitelství a tvorbě - František Jung

9. prosince 2014 v 15:19 Videa, filmy, knihyTuto knihu naleznete na internetových stránkách ZDE.
Opravdu zajímavé a poučné čtení.

Nejsvětější trinosofie - Saint-Germain

9. prosince 2014 v 15:03 Videa, filmy, knihy

Nejsvětější trinosofie, bohatě ilustrovaný rukopis z konce 18. století, je jednou z nejkrásnějších knih hermetické tradice. Autorství tohoto francouzského anonymního rukopisu je dodnes předmětem dohadů a hypotéz. René Alleau, jehož obsáhlá studie tvoří úvod prvního českého vydání, dokazuje, že autorem knihy byl tajemný hrabě de Saint Germain.

Více o knize ZDEKybalion - Tři zasvěcenci

9. prosince 2014 v 14:56 Videa, filmy, knihy

Dílo, jež je pilířem hermetizmu. Jedná se o fragmenty učení pocházející z dob velkého Herma Trismegista, který údajně žil ve starém Egyptě jako současník Abraháma. V předkládané podobě toto učení uchovali neznámí autoři označující se jako "Tři zasvěcenci". Rozebírá se zde podstata hermetické filozofie a sedm zákonů, které jsou základem veškerých okultních či ezoterických nauk: zákon mentalizmu; zákon shodnosti; zákon vibrací; zákon polarity; zákon rytmu; zákon příčiny a následku; zákon pohlaví. Dále se zde pojednává o duševní transmutaci, Absolutnu, duševním vesmíru a Božském paradoxu.

Více o knize ZDE, také je ke stažení na ulozto.


1. Zákon mentalizmu - "Vše je mysl."
Za vším absolutnem je duch - teda univerzální, nekonečná a živá mysl. Celý svět a celý vesmír je duševním výtvorem absolutna a řídí se jeho zákony. Veškerá skutečná realita, jež známe jako hmotný vesmír, život, energii, je univerzální myslí. Tento zákon vymezuje podstatu vesmíru a všeho, co je, jako duševní. Je zde vyjádřena pravda o duševní podstatě všeho. Absolutno je nekonečná živoucí inteligence, již osvícení lidé nazývají duch. Všechno se nachází v absolutnu a současně platí, že absolutno se nachází ve všem. Dosáhnout mistrovství bez tohoto univerzálního klíče je nemožné.


Červený lev: mystický román - Mária Szepes

9. prosince 2014 v 14:43 Videa, filmy, knihy

Alchymistický román - velice silný a čtivý příběh.
Více o knize ZDE