Duben 2015

Hovory s Bohem po česku - kniha

14. dubna 2015 v 21:15 Videa, filmy, knihy


Působivé osobní svědectví ženy, která prochází duchovní cestou sebepoznání.

Autorka se narodila jako skeptik, ale pak ji těžké životní okolnosti vedly jinam. Začala rozmlouvat s vnitřním hlasem a vzniklo tak několik knih, jejichž obsažný náhled naleznete na tomto webu: Hovory s Bohem po česku.


Krátká ukázka z úvodu:

Také jste přečetli spoustu duchovní literatury a stále jste měli pocit, že v knihách je pouhopouhá teorie, která s realitou nemá nic společného?
Já teda ano. Ve chvílích nejtěžších, v době, kdy jsem tápala a v životě se neorientovala, sáhla jsem po "moudrých" knihách a snažila se v nich nalézt odpověď na to, čemu jsem nerozuměla.
Jenže jsem v nich nic nenašla. Respektive já těm knihám nevěřila. A tak jsem si dál se životem nevěděla rady.
A tehdy se to stalo. V mém nitru z ničeho nic ke mně někdo/něco promluvil/o. A já žasla, nechápala a v duchu se zkoumala, zda se o mě nepokouší nějaká duševní choroba anebo zda mi nepřeskočilo a já nejsem zralá na psychiatra.
Ale to, co ke mně promlouvalo, nebylo nic patologického. Naopak. Byl to vnitřní hlas, a ten mi ukazoval svět, můj život a mě samotnou z úplně jiného pohledu, než jak já byla doposud zvyklá. Vlastně mě nutil dívat se pravdě do očí.
Moje reakce byla všechno možné jenom ne pochopení, že hlas mi ve skutečnosti pomáhá. Já to vnímala jako brutální zásah do svého soukromí a jako utrpení nejvyššího kalibru. A tak jsem vzdorovala, vztekala se a bojovala. Až o dlouho později mi došlo, že jen plýtvám silami, časem a energií, a tak jsem rezignovala. Rezignovala v tom smyslu, že jsem začala s hlasem "spolupracovat".
Postupně jsem zařazovala rady, kterých se mi od něj dostávalo, do života a mně se začalo žít snáze. Měnilo se moje vnímání a měnila jsem se i já sama.
Tyto vnitřní rozhovory jsem celou dobu zapisovala a po nějaké době začala publikovat na svých webových stránkách. První část z nich vyšla knižně.