Výživa

VEGAN vs VŠEŽRAVEC - Krátké video z dokumentu Cowspiracy

12. prosince 2014 v 17:36

VEGAN vs VŠEŽRAVEC

Krátké video z dokumentu Cowspiracy
Jak se změní život 1,5 roku bez jídla na práně? Povídání s Petrom - video

1. září 2014 v 21:02

Jak se změní život 1,5 roku bez jídla na práně? Povídání s Petrom

video

Velmi inspirativní rozhovor nejen o práně, ale hlavně o důvěře v život a bytí.
Děkuji Vladimírovi za toto video www.VladimirBohm.cz
Rawfest 2014 - Eva Kavková - Nemateriální aspekty živé stravy

25. května 2014 v 21:35

Rawfest 2014 - Eva Kavková - Nemateriální aspekty živé stravy


Majitelka restaurace a cukrárny Secret of raw o tom,
jak živá strava přispívá ke změně přístupu k životu a hledání jeho náplně...

Zázračná citrónová kúra - Stanley Burroughs

3. května 2014 v 22:12


Mistrovský detoxikační a léčivý prostředek na 10 dní


  • 300ml teplé vody
  • 2 lžíce citrónové šťávy (asi 1/2 citronu)
  • 2 lžíce čistého javorového sirupu
  • 1/10 čajové lžičky kayenského koření (červený pepř)


Čerstvé citrony - Žádné šťávy z krabiček! Citrony jsou bohatým zdrojem látek posilujících imunitu, cévy, napomáhajících uzdravení kůže a také bránících některým buněčným změnám vedoucích například k rakovině. Vitamin C je silným antioxidantem, snižuje hladinu volných radikálů a pomáhá i posilovat srdíčko. Vědecké studie potvrdily, že nízká hladina tohoto vitaminu zvyšuje riziko srdečních komplikací, například infarktu.

Kayenský pepř se použije kvůli vysokému obsahu vitamínu C a jeho C komplexu. Rozpouští hlen a při tvorbě krve uvolněním tvoří teplo. Kdo na ostrý pepř není zvyklý, začíná se špetkou a dávku zvyšuje podle snášenlivosti.

Javorový sirup je vyváženou formou pozitivního a negativního cukru.


Celý návod a postup si přečtěte:A ještě jsem objevila tento web, kde najdete zkušenosti lidí den po dni:
Pravda o stravě - Co my jen jíme? - video

15. ledna 2014 v 23:13

Pravda o stravě - Co my jen jíme?

videoPovídání s Petrem, žijícím z prány o brethariánství a životě - video

3. prosince 2013 v 14:26

Povídání s Petrem, žijícím z prány o brethariánství a životě

video

Přátelé, úžasná zpráva :) doporučuji shlédnout


Eva Kavicová, Secret of Raw - Tajemství syrové stravy - video

28. listopadu 2013 v 12:51

Eva Kavicová, Secret of Raw - Tajemství syrové stravy

video

Toto je opravdu krásné povídání.
Děkuji RAW stravě a musím potvrdit, že nejde jen o jídlo, ale otevírá se cosi v buněčné paměti a - v dharmě. Nejdříve přichází detox těla i mysli, ale radost a životní energie je zde od prvního dne.
Děkuji všem probuzeným, kteří již tvoří sami sebe a tak přinášejí odkaz světu.

Živé jídlo nejlépe souzní se životem.
Strava, zdá se, má mnohem hlubší význam, než ten - že jsme žravé housenky, - jak říká má kamarádka :)
Možná jsme motýl, co žije z pylu života.

Příběh vyléčení rakoviny kůže díky 21 dennímu půstu - video

25. listopadu 2013 v 23:46

Příběh vyléčení rakoviny kůže díky 21 dennímu půstu

video

Proč jsme vegani (50 důvodů) - video

14. listopadu 2013 v 23:30

Proč jsme vegani (50 důvodů)

video

O živé stravě a disharmonii člověka

6. října 2013 v 18:11

O živé stravě a disharmonii člověka

audio

Nemoc je důsledek toxických látek v těle. Dostávají se tam z potravy, životního prostředí nebo vznikají v těle vlivem negativních myšlenek, pocitů a činů. Z knihy G.Weidner: Cesta ke zdraví.


Nejzdravější výživa -Šokující pravda o vaší výživě - Helmut Wandmaker - kniha

22. září 2013 v 22:42

Na světě existuje pouze jediná příčina veškerého utrpení, a to je zpronevěření se lidstva syrové stravě. Vývojem jsme uzpůsobeni syrové stravě. Kdy lidstvo sešlo ze správné cesty. Nejde o žádné teorie. Nemoc, to je snaha přírody tě uzdravit. Strava nikdy neléčí přímo. Je to tělo, které odpovídá. Čím méně jíš, tím jsi výkonnější! Okamžitě se zbavíš nadváhy, staneš se štíhlým a také jím zůstaneš i bez hladovek. Odměnou však bude zdraví.
Autor píše na základě svých vlastních zkušeností. Jaké největší chyby se dopouštíme při našem stravování? Jaké to má následky na naše zdraví. Přesto, že je stále více lékařů a moderních léků, chorobnost stoupá.Ukázka z knihy:

Jak se nyní určuje přírodní strava?

Uvedu předpis od T. C. Frye, který je všeobecně známým stoupencem přírodního zdraví (zkráceně NH). Z toho si sám zjisti, jak jsi vzdálen od druhově správné přírodní lidské stravy!

Již teď ti mohu prozradit, že nároky kladené na skutečnou zdravou stravu, splňuje pouze ovoce!

1. Prvním požadavkem je, aby strava v její přirozené podobě lahodila tvému oku.

2. Druhou podmínkou je, aby tě strava svou vůní okouzlila a tvé chuťové receptory podráždila natolik, aby se ti začínaly sbíhat sliny, za předpokladu, že máš hlad.

3. Strava ti musí chutnat i v syrovém stavu a musí být vždy hotová, bez jakékoliv přípravy, připravená k jídlu.

4. Použitá i sama o sobě, jako monostrava, tě musí syrová strava plně uspokojit. Tvé patro musí "potěšit" a tvůj žaludek uspokojit!

12 kroků k syrové stravě - Victoria Boutenko - kniha

12. září 2013 v 22:47


V tomto přepracovaném vydání vysoce oceňované knihy Dvanáct kroků k syrové stravě uvádí autorka Victoria Boutenková mnohé výhody čerstvé stravy oproti vařenému jídlu. Vychází z nejnovějšího vědeckého výzkumu, vyvádí čtenáře ze " závislosti na vařené stravě" a provází ho fyzickou, psychologickou a duchovní fází životního stylu založeného na syrové stravě. Boutenková se také zabývá praktickými aspekty, poskytuje užitečné rady a nabízí různé strategie usnadňující přechod na nový, zdravější, způsob života.
Kniha Boutenkové obsahuje řadu odborných znalostí a je psána poutavým stylem, což z ní činí užitečnou pomůcku jak pro lidi, kteří již dlouho žijí na syrové stravě, tak i pro ty, kteří se teprve o zdravý životní styl začínají zajímat. "Skvělá kniha plná užitečných informací pro všechny, kdo usilují o hlubší pochopení vztahů mezi nutričními faktory a optimálním zdravím. Victoria Boutenková si klade správné otázky a zkoumá všechny cesty, které by mohly vést k novým odpovědím. Její závěry jsou pozoruhodné, často i překvapivé a v každém případě vždy vnášejí do problematiky jasno."


Ukázka z knihy:

PROČ SYROVA STRAVA?

Kde začalo moje hledání


"Proste, a bude vám dáno; hledejte, a naleznete; tlučte, a bude vám otevřeno."
- Matouš 7:7

Dnes u nás v rodině z legrace říkáme, že jsme měli štěstí, že jsme onemocněli všichni najednou, ale vroce 1993 nám naše zdravotní problémy nijak legrační nepřipadaly. Všichni čtyři (můj manžel, naše dvě děti i já) jsme byli na smrt nemocní. Mně bylo tehdy pouze třicet osm a už jsem měla tutéž diagnózu, na níž zemřel můj otec, arytmii, což je nepravidelný tlukot srdce. Trpěla jsem neustálými otok nohou, vážila 127 kilogramů a stále jsem přibírala. V noci mi často dřevěněla levá ruka a měla jsem strach, že zemřu a moje děti osiří. Pamatuji si, že jsem se cítila neustále unavená a měla jsem depresi. Moje doktorka mi nakonec řekla, že už pro mne nic nemůže udělat. Prohlásila: "Myslím, že teď už se můžete jenom modlit."

Můj manžel Igor byl často nemocný již od dětství. V sedmnácti letech měl zasebou devět operací. Trpěl progresivní hypertyreózou achronickou revmatickou artritidou a ve svých osmatřiceti letech byl zdravotně úplně rozložený. Když pršelo, musela jsem mu vázat tkaničky u bot, protože mu jeho artritická páteř nedovolovala se sehnout. Srdeční puls měl většinou přes 140, na sluníčku mu slzely oči a třásly se mu ruce. Cítil se stále unavený a trpěl bolestmi. Jeho lékař mu řekl, aby se připravil na to, že zbytek života stráví na kolečkovém křesle.

Knihy Dr. Normana W. Walkera - cesta ke zdraví a čistotě přirozenou stravou

8. září 2013 v 21:46


Na tomto webu jsou volně ke stažení knihy Dr. Normana W. Walkera.
Vše o zdravé stravě k detoxikaci, čistotě, zdraví a mladosti těla.

Přirozená živá strava, léčení pomocí ovoce, zeleniny a šťáv:

http://sk2.goo.cz/download/index.htmZde je ukázka z knihy

Omládněte

kapitola 9. Mléko, smetana a mléčné produkty

V poslední době se mléčný průmysl rozrostl jako sépie; dnes zasahují jeho chapadla do éteru, do tisku a ke dveřím domácností: odbyt musí být podporován i za cenu ztrát a zřejmě bez znalostí škod, které způsobí. Na základě reklamy a nesprávné výchovy používá většina lidí pasterizované kravské mléko jako potravu v domnění, že se jedná o potravinu pro lidi každého věku, od kolébky až do hrobu.

Vysvětleme bez předsudků a zaujetí otázku, co je mléko a co způsobuje. Podle vůle přírody má mléko v prvé řadě za úkol vybudovat kostní tkáň u jednotlivých druhů zvířat. Proto by měly chemické součásti mateřského mléka po určitou dobu vyživovat dítě, aby se kostní tkáň vyvíjela tak, aby byla řekněme pro dospělého 55 až 80 kilogramů těžkého člověka, upotřebitelná. (Vybudování kostní tkáně je jenom část úkolu mateřského mléka: slouží k všeobecnému vybudování zdravého těla, je pro kojence jediná, zdravá, plnohodnotná výživa.)

JERICHO SUNFIRE – PROČ JÍME?

28. srpna 2013 v 2:01

JERICHO SUNFIRE - PROČ JÍME?

video

Velice důležité zamyšlení. Jídlo - největší "podvod" na lidstvu.

Jericho Genesis Sunfire - breatharián a osobní fitnes guru

28. srpna 2013 v 1:50

Jericho Genesis Sunfire je bývalý profesionální ragbyový hráč, který hrál pro Oldham Ragby Ligu fotbalového klubu a v Londýnském Crusaders ve Velké Británii. Po letech, kdy byl frutariánem, liquidariánem a wateriánem se přikláněl směrem k breathariánství. Vysvětluje, že bytí bez jídla nám pomáhá rozvíjet a objevovat naše vnitřní Já.

Můžete nám říct, proč je pro vás tak důležité být breatharián?

"Skutečnost, že jsem breatharián, je jednoduše proto, že je to vše o rozvíjení vašeho lidského potenciálu a vaší vlastní intuice."

Mohl byste nám říct trošku o lidském potenciálu?

"Nuže, věřím, že lidský potenciál je v podstatě to, co s ním uděláte. Již jsme schopni nekonečně mnoha věcí, o kterých dokonce ani nevíme, ještě ani věda se toho nedotkla - nedokáže to dokonce vysvětlit. Takže podle mne lidský potenciál je v podstatě - laicky řečeno - dát pryč vše z cesty, co může třeba sabotovat váš vývoj."

Co je dle vašeho pojetí největším lidským potenciálem?

"Podle mě je to to, co z něho uděláte. Je to doslova to, co chcete a jak moc to chcete a co jste ve skutečnosti ochotni vlastně udělat, abyste byli nejlepší, jak můžete být, ve skutečnosti dokonce překonat to, co si myslíte, že můžete být."

Přirozená živá strava - Věra Talandová - kniha receptů

26. srpna 2013 v 23:06


Doporučuji tuto knihu plnou inspirace a receptů raw stravy.
Vlastní zkušenost, jednoduché popisy a krásné obrázky.
Více o knize najdete

ZDE


Škola živé stravy - Anna Hýžová - kniha receptů

20. srpna 2013 v 0:08

Doporučuji tuto knihu receptů Živé stravy


Co je živé, to dává život i nám.
Barevné a plné energie.
Lék na všechny nemoci je jídlo. Není potřeba nic komplikovat ani draze platit za léky a doplňky, které škodí.
Lidské tělo je příroda, proto k němu patří zas jen příroda.
Člověk může jíst a přitom být přirozeně štíhlý.
Můžeme vonět po ovoci.
Můžeme být šťastní.
Můžeme být znovu božští.

Více o knize například ZDEZázračná detoxikace - Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci - Robert Morse - kniha

5. srpna 2013 v 1:28

Zázračná detoxikace

Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci


- Robert Morse -

výborná kniha


Anotace:

Zázračná detoxikace je kniha, která vás naučí jak zbavit tělo toxinů, ničících vaše zdraví, a pomůže zahájit proces úplné buněčné regenerace, vedoucí k opravdovému uzdravení. Obsahuje abecedu detoxikace a odpovídá na základní otázky, které s ní souvisejí: Proč a kdy detoxikovat?
Co můžeme od detoxikace očekávat? Jak detoxikace probíhá a jak dlouho trvá? Vedle toho vysvětluje užívání jednotlivých syrových potravin a bylin pro čištění a léčení každého orgánu a systému i každé nevyváženosti v těle. Podrobně líčí vzájemnou provázanost těla, mysli a duše při nabývání pevného zdraví na celý život. Předkládá doslova zázračnou detoxikační dietu a ukazuje, jak ji máme sladit s běžným životem.
Kromě toho zahrnuje celou řadu snadno využitelných odkazů, seznamy bylin a bylinných směsí, vlastnosti potravin, minerálů, fytochemikálií a buněčných solí, recepty na syrová jídla a podrobný rejstřík.


Kniha ke stažení:

ZDE


Henri Monfort – Pránická výživa Jiná cesta ke spiritualitě

26. července 2013 v 15:10


Úryvek z knihy stejného názvu .

Proces 21 dní.

Tato stať je uveřejněna s laskavým osobním svolením autora, pana H. Monforta. Bohužel, úplný překlad do češtiny není zatím možný, resp. jeho uveřejnění, neboť vydavatelství LANORE zatím nechce dát nikomu svolení k další nefrancouzské, publikaci. Uvidíme, jak budeme úspěšní my.

Deník z cesty do Země Neznámé.

Lyon a probuzení : kniha Jasmuheen, Žití ze světla a idea, kterou cítím už nějaký čas : živit se Pránou a opustit tak pevnou stravu…

Pránu používám dennodenně pro léčení svých klientů… Také nápad žít toliko z Prány mne zavedla až sem a k této knize. Jsem na to dobře připravený a jakožto šaman vím, že Průvodci pracují v utajení, aby připravili naše bytí. Myslím, že brzy budu připraven, abych se pustil do toho velkého dobrodružství.
Po svých narozeninách na začátku prosince 2002, se zkusím vydat na tuto cestu procesu 21 dnů a přejít od pevné stravy a nechám Boha, aby mne živil. Už to v sobě cítím… On a Já jsme jeden… Postará se o mé bytí a umožní mi do sebe vtělit tuto vysokou vibraci. Budu držet hladovky a připravím se na tuto cestu a možná i před původně zamýšleným datem.
WAKATANKA, jsem tvůj malý nástroj, který zušlechtíš, aby jsi jej učinil mocným… Ó, jak Tě miluji…

Ó MITAKUYE OYASIN
(Jsme Všichni Jedno - z jazyka Soiux Lakota)

Specialista na rakovinu - Kurkuma úžasně prospívá zdraví

5. července 2013 v 0:22

Jedna věc je číst veškeré studie a informovat se prostřednictvím zpravodajství a výzkumů o přirozeném zdraví. Mnohem zajímavější však je, když o tom slyšíte přímo od lidí, kteří takové principy uvádějí do praxe.
Pokud zkombinujete praktické uplatňování zásad přirozeného zdraví s vědeckými poznatky, výsledky jsou velmi přesvědčivé.
Dokazuje to dr.Saraswati Sukumarová z Univerzity Johns Hopkins, který se zabývá tím, jak co nejlépe využít indické koření kurkuma.
Zázračné vaření s kurkumou
Dr. Sukumarová je specialistou na rakovinu a kurkumu používá často. Ví z první ruky, jak kurkumin (aktivní složka kurkumy) prospívá zdraví a jak jej lze jednoduše začlenit do vašeho každodenního života. Sama používá kurkumu při vaření a značnou část své profesionální reputace si vybudovala tím, že propaguje tuto rostlinu.
"Zdravotních přínosů je velmi mnoho. Například pro lidi trpící revmatoidní artritidou, kteří mají bolestivé otoky v kolenou, je kurkuma výborným prostředkem potlačujícím zánět," říká dr. Sukumarová. "Existuje na 300 publikací, ve kterých se píše o tom, že kurkuma je výborným prostředkem v boji s rakovinou. Mnoho chorob, jako je rakovina tlustého střeva a další typy rakoviny, má původ v zánětu."

ŠOKUJÍCÍ PRAVDA O LIDSKÉ STRAVĚ

20. června 2013 v 10:26

Neustále nás musí udivovat důmysl a dokonalost Přírody a na druhé straně pošetilost, hloupost a arogance lidského rozumu. Následující článek chce toho být malým dokladem. Většina lidí ví nebo tuší, že člověk ničí své přirozené životní prostředí a svým (pohodlným) způsobem života si zapříčinil mnoho civilizačních chorob.

Toho jsme svědky zejména posledních cca sto nebo dvě stě let uvědomíme-li si, že vše vlastně začalo průmyslovou revolucí). Málokdo však tuší, že si člověk pod sebou začal řezat pomyslnou větev již mnohem dříve, a to tehdy, když objevil oheň a začal si potravu tepelně upravovat, ať už se jednalo o pečení masa nebo nejrůznějších výrobků z obilovin.

O co jde? Živočišnou říši můžeme podle druhu potravy, kterou přijímá, rozdělit na čtyři skupiny: masožravce (např. kočka nebo lev), všežravce (pes, vepř, medvěd), býložravce (slon, žirafa, antilopa) a plodožravce (primáti). Každá z těchto skupin se liší mimo jiné i svým zažívacím ústrojím, které je optimálně uzpůsobeno potravě, kterou přijímá. Například kráva (tur domácí) má čtyři žaludky, aby byla schopná strávit rostlinnou potravu - trávu. Naproti tomu masožravci, jako např. kočka domácí, mají velmi vyvinutá játra, aby mohli dobře trávit maso, a krátké střevo, aby se do těla nestačily vyloučit toxické látky, vytvořené hnitím masa.

Duše K - Krásná / živá strava

29. března 2013 v 2:52

Duše K - Krásná / živá strava

video


LÉK NA RAKOVINU BYL JIŽ OBJEVEN GERSONŮV ZÁZRAK + video

15. března 2013 v 14:48

Dr. Max Gerson v roce 1928 objevil jak vyléčit rakovinu, včetně beznadějných případů.
Naše životní prostředí je plné různých toxinů, které byly ještě před sto lety téměř nemyslitelné. Tyto toxiny se dostávají do potravinového řetězce a lidstvo svým pokrokem potraviny ještě vylepšilo o chemické přídavné a vylepšující látky a dnes v poslední době o GMO substance a nové potraviny. Přestáváme žít v harmonii s přírodou a tak začínáme, kromě mnoha jiných chronických nemocí, trpět stále více rakovinou. Rakovinné buňky jsou ve své podstatě parazitární a nesmrtelné. Budují si svou síť cév, aby odnímali výživu normálním buňkám. Dnes již však víme z alternativních zdrojů, že za téměř polovinou rakovinných nádorů se schovávají hnízda opravdových parazitů. V dnešní době je šance, že každý člověk onemocní rakovinou, nebo jiným chronickým onemocněním v průběhu svého života.
Příčinou tohoto stavu jsou výživové nedostatky (vařená a zpracovaná strava neposkytuje tělu živiny) a toxicita (dnešní strav je navíc silně toxická a je nastavována chemikáliemi). Toxické zamoření životního prostředí stojí až na druhém místě, jelikož vyrovnané harmonické prostředí si s vnějšími podmínkami poradí zcela hravě. Důkaz toho jsou zdraví a dlouze mladí vitariáni či breathariáni, kteří žijí ve stejném prostředí, jako my. A toto vše bylo jádrem výzkumu Dr. Maxe Gersona. Z přírody měl vypozorovány vzájemné vztahy rostlinami a živinami, které získávají z půdy. Pochopil, že s půdou se musí zacházet dobře, aby nebyla vyčerpávána a poskytla nám mnoho potřebných živin. Pod mikroskopem pozoroval aktivní živé buňky chlorofylu a vykonávají zázračný proces fotosyntézy. Tyto živé buňky a enzymy přítomné v rostlinách jsou základ toho, co potřebujeme přijímat jako stravu, abychom vyléčili nemocná těla a udrželi je zdravými.

Elixír mládí se skrývá v obyčejných jablkách. Co všechno dokážou?

3. března 2013 v 23:07

O jablkách se říká, že to jsou "kulaté lékárny", a není to žádná nadsázka. Toto ovoce reguluje trávení, bojuje proti infekcím, má detoxikační a regenerační účinky, posiluje imunitu, povzbuzuje náladu, zvyšuje vitalitu, a dokonce i omlazuje.
Pokud jsou jablka kvalitní, měli bychom je jíst neloupaná.
Zdravotní a dietetický přínos jablek je výrazný. Energeticky nejsou vydatná, obsahují až osmdesát tři procent vody a spoustu cenných látek.
Zvláštností tohoto ovoce je vedle vysokého obsahu vitaminů také podivuhodná schopnost regulovat chod mnohých tělesných orgánů, především posilují imunitní systém, krevní oběh, srdce, cévy a stabilizují hladinu cukru v krvi.
Měli bychom je jíst neloupaná, protože nejbohatším zdrojem je slupka - obsahuje železo, fosfor, draslík, hořčík, vápník, vitamin C, karoten, nenasycené mastné kyseliny a vlákninu.
Výrazný podíl draslíku zajišťuje správnou funkci ledvin a činnost svalů. Vysoký obsah fosforu je prospěšný pro děti a duševně pracující dospělé, poněvadž tento prvek působí na mozkové buňky a zlepšuje paměť. Pravidelná konzumace jablek výrazně snižuje tvorbu kyseliny močové, což je výborné při léčbě revmatismu a dny.

Detoxikace organismu
Jablka jsou výtečným dietním pokrmem. Oboustranně regulují stolici, při zácpě projímají, při průjmu staví. Asi jednu třetinu tohoto ovoce tvoří pektin, který v žaludku bobtná a váže na sebe přebytečné tekutiny a toxické látky (například rtuť a olovo) a odvádí je z těla ven.
Stará moudrost radí, že sníst jedno jablko před spaním nám pomůže lépe usínat, a zatímco tělo odpočívá, jablko pohlcuje jedovaté látky. To nejvíce ocení pacienti s kožními neduhy, hemoroidy, jaterními a ledvinovými potížemi, arteriosklerózou, revmatismem a dnou.
Pektin povzbuzuje činnost střev a pomáhá při pravidelném vyprazdňování. Má-li pektin účinkovat, musí být syrový. Varem se totiž mění na rosol. Soli kyseliny vinné, vinany, v jablku brání tvorbě fermentů a usazování bakterií ve střevech.

Prána - naše vnitřní božské Já a srdce - Jasmuheen

4. dubna 2012 v 0:39

PROGRAM VYUŽITÍ PRÁNY A NAŠE VNITŘNÍ BOŽSKÉ JÁ

Otázka: Většina vašich výzkumů se nějakým způsobem zaměřuje na sílu vnitřního božského Já. Co to vlastně vnitřní božské Já je a jak na nás působí?
Odpověď: Naše vnitřní božské Já je energetické pole, jež zahrnuje naše vyšší Já i naše bytí v přítomnosti ve smyslu "já jsem". Nazývá se také Atman nebo Monad. Je věčné, nesmrtelné, neomezeně milující a moudré. Je vševidoucí i vševědoucí a někdo ho nazývá bůh v nás.
Ti, kteří s ním mají zkušenost, vědí, že má také léčivou moc - stejně jako Reiki nebo pránická léčivá síla. Navíc z něj pramení náš šestý a sedmý smysl intuice a vědění. Kromě toho nás při meditacích sytí na všech úrovních - včetně té fyzické. To jsou některé z darů, jež nám přináší.
Spousta lidí dnes věří, že existuje vševědoucí, všeobjímající a milující síla, obsažená ve všem kolem nás i v nás samých. Té já říkám vnitřní božské Já. Je neúplatná a je společná všem lidem, nezávisle na jejich víře nebo vyznání, neboť nás všechny dechem oživuje - ať už ji bereme na vědomí, či nikoliv. Zažít nekonečnou lásku, která z ní proudí, je klíčem ke štěstí i skutečnému naplnění.

Detoxikační koktejl

2. dubna 2012 v 22:34


Syrová strava je prospěšná tím, že má všechny enzymy a živiny neporušené
a to určitě podporuje, zlepšuje a usnadňuje trávení.

Nejlepším způsobem, jak ráno začít, je vypít detoxikační koktejl.
Hloubkový čistič je silná kombinace zeleného:

okurka, celer (řapíkatý), petržel, koriandr, zázvor a citron.

Tato kombinace je navržena tak, aby alkalizovala vaše tělo, pomohla k očistě orgánů, očistě jater a vaší krve. Detoxikuje, proto se nazývá "Hloubkový čistič."

Je to pro lidi nejsnazší způsob, jak začít mnohem zdravější životní styl.
Vždy je budeme podporovat, aby ráno začali zdravým zeleným koktejlem.
Je to něco, co je pro vaše tělo dobré, nastartuje vás a pomůže vám začít čistit vaše tělo. Každá složka je zvolena pro zcela konkrétní důvod.

MIMI KIRK – díky syrové stravě usměvavá a úžasná i ve svých 72 letech

1. dubna 2012 v 18:30
Mimi Kirk se stala ve svých 71 letech vítězkou soutěže s názvem "Nejsvůdnější vegetariánka nad 50 let", která byla pořádaná organizací - Lidi pro etické zacházení se zvířaty, známé jako PETA. Prokázala, že pokročilý věk nemusí vždy korespondovat s poškozeným zdravím.

Mimi Kirk

Jak dosáhla zdraví a vitality v tak pokročilém věku? Můžete mít v tomto věku mládí v srdci a vést atraktivní a produktivní život?
"Každý den dostávám tuny emailů a lidi mi říkají, že jsem je inspirovala ke změně své stravy - stovky a stovky každý týden. Opravdu, tak mnoho lidí se mě táže a já jim říkám, co dělám. Řekla jsem jim, že nejsem doktor. Jsem jen normální člověk, který našel způsob, jak být zdravý."
Každý si musí najít svou vlastní cestu a Mimi doporučuje určité věci. Dostává emaily s poděkováním a ona sama říká, že nic nedělá, že to dělají oni.
"Vidí mě a něco v nich chce začít něco dělat, aby byli zdravější. A to je ono. Jsou to oni, kdo to dělají. Já jen pro ně rozsvítím světlo, to je všechno."
23. září čtyřnásobná matka a sedminásobná babička překročila 72 let a vede bohatý a plný život. Již více než dvě desetiletí se Mimi podílí v zábavném průmyslu v různých povoláních od herečky přes módní návrhářku až ke koordinátorce charitativní akcí. Mimi je šťastná a nachází uplatnění v tom, že šíří výhody soucitnějšího a zdravějšího životního stylu široké veřejnosti.

Dýchání celým tělem

20. března 2012 v 23:12

Duše jako taková, potřebuje pro své bytí energii stejně tak, jako vše jiné a vše ostatní.

Lidské tělo se živý převážně materiální stravou v takové podobě, jak ji známe.

Čím tělo živíme, tím jsme. Dnešní společnost je založena spíše na byznysu a tak se vyrábí a tím i konzumuje opravdu a to zdůrazňuji opravdu škodlivá jídla. Vše je schované za reklamou a za triky, jež se lidé snadno a rádi chytají. Průzkumy ukazují, že veškerá většina nemocí pochází z konzumace dnešní nezdravé stravy. Často jsme přemýšlely, jak se takové stravy vyhnout a začít žít zdravě. Bohužel to v dnešní konzumní společnosti není snadné. Ať vybíráte to, či ono jídlo, vždy je složeno z ingrediencí, které nejsou zrovna pro lidské tělo vhodné. Když si sestavíte jídelníček, zjistíte, že i ovoce, či zeleninu, kterou si zakoupíte nesplňuje dané požadavky norem. I když se rozhodnete pěstovat svoji zeleninu a nebo mít svůj vlastní sad, stejně se musí udělat opatření proti různým škůdcům a plísním. Tedy stejně je nutné vše postříkat jedy, aby vám alespoň něco vyrostlo.
Sama země je již kontaminovaná a tak se příroda adaptuje třeba tím, že si vytvoří dalšího škůdce, který je již odolný proti postřikům.

Markus Rothkranz - Síla syrové stravy

8. března 2012 v 1:00

Markus Rothkranz, filmař, malíř a jeden z představitelů Hnutí syrové stravy v USA je autorem e-knihy "Léčit sám sebe 101" a nedávno vydal DVD s názvem "Jídlo a lék zdarma," o tom, jak divoce rostoucí rostliny poskytují vynikající výživu a mohou nás i léčit.

Markus Rothkranz - síla syrové stravy
Nejsilnější zvířata na planetě - sloni, nosorožci, hroši nejedí maso a přesto mají přes 2000kg svalů. Z čeho mají tuto svalovou hmotu?

Vegetariánství

13. února 2012 v 2:15

Na Zemi žije nesmírné množství živočichů a každému z nich je určena potrava dle jeho fyzických dispozic. Při jejím vyhledávání se řídí instinktem. Člověk je jediným tvorem, který může o svých činech svobodně přemýšlet a rozhodovat se podle svého přesvědčení a svědomí.

Když se zamyslíme nad stavbou lidského těla z hlediska příjmu a zpracování potravy, vypozorujeme znaky shodné s býložravci. Člověk, obdobně jako ostatní přirozeně vegetariánští živočichové, má dlouhé tenké i tlusté střevo, jeho čelist je přizpůsobena pro žvýkání a skládá se z krátkých, rovných zubů. Je tedy zřejmé, že stavba lidského těla není vhodná pro konzumaci masa. Jako velmi malé děti nemáme žádnou možnost stravu si volit, nýbrž jsme odkázáni jíst to, co nám naši rodiče předloží.Většina lidí žije v představě, že masitou stravu nelze dost dobře nahradit. Současné vědecké výzkumy však dokazují, že živočišnou bílkovinu lze adekvátně nahradit bílkovinou rostlinnou a všechny důležité vitamíny taktéž. Zdravotní námitky vyslovované proti vegetariánství jsou nejčastěji: nedostatek esenciálních aminokyselin, příp. vitaminu B12. To je pravdivé pouze u lidí stravujících se zcela jednostranně. Esenciální aminokyseliny jsou zcela dostatečně obsaženy v luštěninách, speciálně v sóji a vitamin B12 je dostatečně tvořen dobře fungující střevní mikroflórou.

 
 

Reklama